katebuild-plugin - en to el translation catalogue (52 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, errs)
en: Output
el: Έξοδος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buildAgainButton)
en: Build again
el: Κατασκευή ξανά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelBuildButton)
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Build
el: Κατασκευή

en: Select Target...
el: Επιλογή προορισμού...

en: Build Selected Target
el: Κατασκευή επιλεγμένου προορισμού

en: Build and Run Selected Target
el: Κατασκευή και εκτέλεση επιλεγμένου προορισμού

en: Stop
el: Διακοπή

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
el: Ρυθμίσεις προορισμού

en: Project Plugin Targets
el: Προορισμοί πρόσθετου του έργου

en: There is no file or directory specified for building.
el: Δεν υπάρχει αρχείο ή κατάλογος καθορισμένο για κατασκευή.

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
el: Το αρχείο "%1" δεν είναι ένα τοπικό αρχείο. Μη τοπικά αρχεία δεν είναι δυνατό να μεταγλωττιστούν.

en: Cannot run command: %1
    Work path does not exist: %2
el: Αδυναμία εκτέλεσης εντολής: %1
    Η διαδρομή δεν υπάρχει: %2

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
el: Αποτυχία εκτέλεσης "%1". κατάστασηΕξόδου = %2

en: Building <b>%1</b> cancelled
el: Η κατασκευή του <b>%1</b> ακυρώθηκε

en: No target available for building.
el: Μη διαθέσιμος προορισμός προς κατασκευή.

en: There is no local file or directory specified for building.
el: Δεν υπάρχει τοπικό αρχείο ή κατάλογος καθορισμένος για κατασκευή.

en: Already building...
el: Υπό κατασκευή...

en: Building target <b>%1</b> ...
el: Κατασκευή προορισμού <b>%1</b> ...

[ctx: @info]
en: <title>Make Results:</title><nl/>%1
el: <title>Αποτελέσματα Make:</title><nl/>%1

en: Found one error. | Found %1 errors.
el[0]: Βρέθηκε ένα σφάλμα.
el[1]: Βρέθηκαν %1 σφάλματα.

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
el[0]: Βρέθηκε μία προειδοποίηση.
el[1]: Βρέθηκαν %1 προειδοποιήσεις.

en: Build failed.
el: Η κατασκευή απέτυχε.

en: Build completed without problems.
el: Ολοκλήρωση κατασκευής χωρίς προβλήματα.

en: Cannot execute: %1 No working directory set.
el: Αδυναμία εκτέλεσης: %1 Δεν έχει ρυθμιστεί ο κατάλογος εργασίας.

[ctx: The same word as 'ld' uses to mark an ...]
en: undefined reference
el: μη ορισμένη αναφορά

en: Target Set
el: Σύνολο προορισμών

en: Clean
el: Καθαρισμός

en: Config
el: Διαμόρφωση

en: ConfigClean
el: ΚαθαρισμόςΔιαμόρφωσης

en: build
el: κατασκευή

en: clean
el: καθαρισμός

en: quick
el: γρήγορα

[ctx: T as in Target set]
en: <B>T:</B> %1
el: <B>Π:</B> %1

[ctx: D as in working Directory]
en: <B>Dir:</B> %1
el: <B>Καταλ:</B> %1

en: Leave empty to use the directory of the current document.
    Add search directories by adding paths separated by ';'
el: Να μείνει κενό για να χρησιμοποιήσει τον κατάλογο του τρέχοντος εγγράφου.
    Να προστεθούν κατάλογοι αναζήτησης προσθέτοντας διαδρομές με διαχωριστικό το ';'

en: Use:
    "%f" for current file
    "%d" for directory of current file
    "%n" for current file name without suffix
el: Χρήση:
    "%f" για το τρέχον αρχείο
    "%d" για τον κατάλογο του τρέχοντος αρχείου"%n" για το τρέχον όνομα αρχείου χωρίς κατάληξη

en: Command/Target-set Name
el: Εντολή/Όνομα συνόλου προορισμών

en: Working Directory / Command
el: Κατάλογος εργασίας / Εντολή

en: Run Command
el: Εκτέλεση εντολής

en: Filter targets, use arrow keys to select, Enter to execute
el: Φιλτράρισμα προορισμών, με τα βελάκια επιλέγονται, με το Enter εκτελούνται

en: Create new set of targets
el: Δημιουργία νέου συνόλου προορισμών

en: Copy command or target set
el: Αντιγραφή εντολής ή συνόλου προορισμών

en: Delete current target or current set of targets
el: Διαγραφή του τρέχοντος προορισμού ή του τρέχοντος συνόλου προορισμών

en: Add new target
el: Προσθήκη νέου προορισμού

en: Build selected target
el: Κατασκευή επιλεγμένου προορισμού

en: Build and run selected target
el: Κατασκευή και εκτέλεση επιλεγμένου προορισμού

en: Move selected target up
el: Μετακίνηση επιλεγμένου προορισμού επάνω

en: Move selected target down
el: Μετακίνηση επιλεγμένου προορισμού κάτω

note: i18n: ectx: Menu (Build Menubar)
en: &Build
el: &Κατασκευή

en: Insert path
el: Εισαγωγή διαδρομής

en: Select directory to insert
el: Επιλογή καταλόγου για εισαγωγή
