kate - en to el translation catalogue (13 entries)

en: Show preview for known color names
el: Εμφάνιση προεπισκόπησης για γνωστά ονόματα χρωμάτων

en: Also show the color picker for known color names (e.g. skyblue).
    See https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords for the list of colors.
el: Επίσης να εμφανίζεται και ο επιλογέας χρώματος για γνωστά ονόματα χρωμάτων (π.χ. σιέλ/skyblue).
    Δείτε https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords για τη λίστα τωνχρωμάτων.

en: Place preview after text color
el: Τοποθέτηση της προεπισκόπησης μετά το χρώμα του κειμένου

en: Hex color matching
el: Ταίριασμα με δεκαεξαδικό κωδικό χρώματος

en: 12 digits (#RRRRGGGGBBBB)
el: 12 ψηφία (#RRRRGGGGBBBB)

en: 9 digits (#RRRGGGBBB)
el: 9 ψηφία (#RRRGGGBBB)

en: 8 digits (#AARRGGBB)
el: 8 ψηφία (#AARRGGBB)

en: 6 digits (#RRGGBB)
el: 6 ψηφία (#RRGGBB)

en: 3 digits (#RGB)
el: 3 ψηφία (#RGB)

en: Color Picker
el: Επιλογέας χρώματος

en: Color Picker Settings
el: Ρυθμίσεις επιλογέα χρώματος

en: Select Color (Hex output)
el: Επιλογή χρώματος (δεκαεξαδικός κωδικός)

en: View Color [Read only]
el: Προβολή χρώματος (ανάγνωση μόνο)
