kate - en to el translation catalogue (83 entries)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Clang Format Full File
el: Πλήρες αρχείο τύπου Clang

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Tools
el: Εργαλεία

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Clang Format Selected Text
el: Επιλεγμένο κείμενο τύπου Clang

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Compile and Run cpp
el: Μεταγλώττιση και εκτέλεση cpp

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Go Fmt Full File
el: Πλήρες αρχείο Go Fmt

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: GoImports Full File
el: Πλήρες αρχείο GoImports

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Google Selected Text
el: Google επιλεγμένο κείμενο

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Insert UUID
el: Εισαγωγή UUID

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: JSON Format Full File
el: Πλήρες αρχείο τύπου JSON

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Prettier Format Current File
el: Τρέχον αρχείο με ομορφότερο τύπο

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Qt Quick 2 Preview (qmlscene)
el: Προεπισκόπηση Qt Quick 2 (qmlscene)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Run Shell Script
el: Εκτέλεση σεναρίου φλοιού

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Rust Fmt Full File
el: Πλήρες αρχείο Rust Fmt

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search KDE API
el: Αναζήτηση KDE API

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search Qt API
el: Αναζήτηση Qt API

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: XML Format Full File
el: Πλήρες αρχείο τύπου XML

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lbTools)
en: This list shows all the configured tools, represented by their menu text.
el: Αυτή η λίστα εμφανίζει όλα τα διαμορφωμένα εργαλεία, όπως δείχνει το κείμενο στο μενού.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
el: &Προσθήκη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit...
el: &Επεξεργασία...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
el: &Αφαίρεση

en: External Tools
el: Εξωτερικά εργαλεία

en: Running %1: %2 %3
el: Εκτελείται το %1: %2 %3

en: Running %1: %2 %3 with input %4
el: Εκτελείται το %1: %2 %3 με είσοδο %4

en: Data written to stderr:
el: Δεδομένα εξόδου στο stderr:

en: %1 crashed
el: Το %1 κατέρρευσε

en: %1 finished with exit code %2
el: Το %1 τερματίστηκε με κωδικό εξόδου %2

en: Starts the external tool '%1'
el: Εκκινεί το εξωτερικό εργαλείο '%1'

en: Edit External Tool
el: Επεξεργασία εξωτερικού εργαλείου

en: Revert tool to default settings
el: Επαναφορά εργαλείου στις προκαθορισμένες ρυθμίσεις

en: External Tool
el: Εξωτερικό εργαλείο

en: You must specify at least a name and an executable
el: Πρέπει να ορίσετε τουλάχιστον ένα όνομα και ένα εκτελέσιμο

en: With 'Trigger' enabled, at least one mimetype needs to be specified.
el: Με την ενεργοποίηση της 'Εκτέλεσης', πρέπει να οριστεί τουλάχιστον ένας τύπος mime.

en: Select the MimeTypes for which to enable this tool.
el: Επιλέξτε τα MimeTypes για τα οποία θα ενεργοποιηθεί αυτό το εργαλείο.

en: Select Mime Types
el: Επιλέξτε τύπους mime

en: Add Tool...
el: Προσθήκη εργαλείου...

en: Add Tool from Defaults
el: Προσθήκη εργαλείου από τα προκαθορισμένα

en: Add Category
el: Προσθήκη κατηγορία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: New Category
el: Νέα κατηγορία

en: New Category %1
el: Νέα κατηγορία %1

en: Configure...
el: Διαμόρφωση...

en: Launch external helper applications
el: Εκτέλεση εξωτερικών βοηθητικών εφαρμογών

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ToolDialog)
en: Edit Tool
el: Επεξεργασία εργαλείου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Na&me:
el: Όνο&μα:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name will be displayed in the 'Tools->External Tools' menu.
el: Το όνομα θα εμφανίζεται στο μενού 'Εργαλεία->Εξωτερικά εργαλεία'.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtName)
en: Short name of the tool
el: Σύντομο όνομα εργαλείου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExecutable)
en: Executable:
el: Εκτελέσιμο:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtExecutable)
en: Application or interpreter
el: Εφαρμογή ή διερμηνευτής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblArgs)
en: Ar&guments:
el: Ορί&σματα:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtArgs)
en: Command line arguments
el: Ορίσματα γραμμής εντολών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInput)
en: &Input:
el: &Είσοδος:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, edtInput)
en: Optional standard input
el: Προαιρετική τυπική είσοδος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWorkingDir)
en: Working directory:
el: Κατάλογος εργασίας:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtWorkingDir)
en: Uses current document path if empty
el: Χρησιμοποιεί την τρέχουσα διαδρομή εγγράφου αν είναι κενή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeType)
en: Mime &types:
el: Mime &τύποι:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: A semicolon-separated list of mime types for which this tool should be available. If empty, the tool is always available.
el: Μια λίστα τύπων mime με διαχωριστικό το κόμμα για τους οποίους αυτό το εργαλείο πρέπει να είναι διαθέσιμο. Αν είναι κενό, το εργαλείο είναι πάνταδιαθέσιμο.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: Show tool only for given mime types
el: Να εμφανίζεται το εργαλείο μόνο για δοσμένους τύπους mime

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeType)
en: Opens a dialog that helps in creating a list of mimetypes.
el: Ανοίγει έναν διάλογο βοήθειας για τη δημιουργία λίστας τύπων mime.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSave)
en: Save:
el: Αποθήκευση:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbSave)
en: Optionally save the current or all modified documents prior to running the command. This is helpful if you want to pass URLs to an application like, for example, an FTP client.
el: Προαιρετικά να αποθηκεύεται το τρέχον ή όλα τα τροποποιημένα έγγραφα πριν την εκτέλεση της εντολής. Αυτό βοηθάει αν θέλετε να περάσετε κάποια URL σε μια εφαρμογή όπως, για παράδειγμα, σε έναν πελάτη FTP.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: None
el: Κανένα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: Current Document
el: Τρέχον έγγραφο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: All Documents
el: Όλα τα έγγραφα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Trigger
el: Εκτέλεση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: Before Save
el: Πριν την αποθήκευση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: After Save
el: Μετά την αποθήκευση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkReload)
en: Reload current document after execution
el: Να ανανεωθεί το τρέχον έγγραφο μετά την εκτέλεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: O&utput:
el: Έξ&οδος:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Ignore
el: Αγνόηση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert at Cursor Position
el: Εισαγωγή στη θέση του δρομέα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Selected Text
el: Αντικατάσταση επιλεγμένου κειμένου

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Current Document
el: Αντικατάσταση τρέχοντος εγγράφου

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Append to Current Document
el: Προσθήκη στο τρέχον έγγραφο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert in New Document
el: Εισαγωγή σε νέο έγγραφο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Copy to Clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Display in Pane
el: Εμφάνιση στον πίνακα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Editor command:
el: Εντολή επεξεργαστή:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: If you specify a name here, you can invoke the command from the view command line with the_name_you_specified_here. Please do not use spaces or tabs in the name.
el: Αν ορίσετε ένα όνομα εδώ, μπορείτε να καλέσετε την εντολή από την προβολή της γραμμής εντολών με το_όνομα_που_ορίσατε_εδώ. Μη χρησιμοποιήσετε κενά διαστήματα ή στηλοθέτες στο όνομα.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: Optional view command line name
el: Προαιρετικό όνομα προβολής γραμμής εντολών

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOutput)
en: Output
el: Έξοδος

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, teOutput)
en: Displays output from the external tool
el: Εμφανίζει την έξοδο από το εξωτερικό εργαλείο

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: Ε&ργαλεία

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων
