kate - en to el translation catalogue (42 entries)

en: Could not open file '%1'.
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου '%1'.

en: Malformed JSON file '%1': %2
el: Κακοδιατυπωμένο αρχείο JSON '%1': %2

en: Could not load '%1': malformed macro; wiping it.
el: Αδυναμία φόρτωσης '%1': κακοδιατυπωμένη μακροεντολή, να διαγραφεί.

note: i18n: ectx: ToolBar (keyboardmacros)
en: Keyboard Macros
el: Μακροεντολές του πληκτρολογίου

en: <b>Keyboard Macros:</b> %1
el: <b>Μακροεντολές του πληκτρολογίου:</b> %1

en: Recording…
el: Καταγραφή…

en: ended
el: ολοκληρώθηκε

en: canceled
el: ακυρώθηκε

en: Recording %1
el: Καταγραφή %1

en: Saved '%1'
el: Αποθηκεύτηκε '%1'

en: Loaded '%1'
el: Φορτώθηκε '%1'

en: Wiped '%1'
el: Διαγράφηκε '%1'

en: Usage: %1 <name>.
el: Χρήση: %1 <name>.

en: No keyboard macro named '%1' found.
el: Δεν βρέθηκε μακροεντολή πληκτρολογίου με όνομα '%1'.

en: Cannot save empty keyboard macro.
el: Αδυναμία αποθήκευσης κενής μακροεντολής πληκτρολογίου.

en: <qt><p>Usage: <code>kmsave &lt;name&gt;</code></p><p>Save current keyboard macro as <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
el: <qt><p>Χρήση: <code>kmsave &lt;name&gt;</code></p><p>Αποθήκευση της τρέχουσας μακροεντολής ως <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmload &lt;name&gt;</code></p><p>Load saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> as current macro.</p>%1</qt>
el: <qt><p>Χρήση: <code>kmload &lt;name&gt;</code></p><p>Φόρτωση της αποθηκευμένης μακροεντολής <code>&lt;name&gt;</code> ως τρέχουσας.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmplay &lt;name&gt;</code></p><p>Play saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> without loading it.</p>%1</qt>
el: <qt><p>Χρήση: <code>kmplay &lt;name&gt;</code></p><p>Αναπαραγωγή της αποθηκευμένης μακροεντολής <code>&lt;name&gt;</code> χωρίς να φορτωθεί.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmwipe &lt;name&gt;</code></p><p>Wipe saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
el: <qt><p>Χρήση: <code>kmwipe &lt;name&gt;</code></p><p>Διαγραφή της αποθηκευμένης μακροεντολής <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>

en: &Keyboard Macros
el: Μα&κροεντολές πληκτρολογίου

en: Record and play keyboard macros.
el: Καταγραφή και αναπαραγωγή των μακροεντολών του πληκτρολογίου.

en: &Record Macro...
el: Καταγ&ραφή μακροεντολής...

en: Start/stop recording a macro (i.e., keyboard action sequence).
el: Έναρξη/διακοπή καταγραφής μιας μακροεντολής (δηλ. μιας ακολουθίας ενεργειών του πληκτρολογίου).

en: &Cancel Macro Recording
el: Α&κύρωση της καταγραφής μακροεντολής

en: Cancel ongoing recording (and keep the previous macro as the current one).
el: Να ακυρωθεί η καταγραφή σε εξέλιξη (και να διατηρηθεί η προηγούμενη μακροεντολή ως τρέχουσα).

en: &Play Macro
el: Ανα&παραγωγή μακροεντολής

en: Play current macro (i.e., execute the last recorded keyboard action sequence).
el: Αναπαραγωγή της τρέχουσας μακροεντολής (δηλ. να εκτελεστεί η τελευταία καταγραφή ακολουθίας ενεργειών του πληκτρολογίου).

en: &Save Current Macro
el: Αποθήκευ&ση τρέχουσας μακροεντολής

en: Give a name to the current macro and persistently save it.
el: Δώστε ένα όνομα στην τρέχουσα μακροεντολή και αποθηκεύστε την μόνιμα.

en: &Load Named Macro...
el: Φόρτωση ονοματισμένης μακροεντολής...

en: Load a named macro as the current one.
el: Φόρτωση μιας μακροεντολής με όνομα ως τρέχουσας.

en: &Play Named Macro...
el: Ανα&παραγωγή ονοματισμένης μακροεντολής...

en: Play a named macro without loading it.
el: Αναπαραγωγή μιας μακροεντολής με όνομα χωρίς να φορτωθεί.

en: &Wipe Named Macro...
el: &Διαγραφή ονοματισμένης μακροεντολής...

en: Wipe a named macro.
el: Διαγραφή μιας μακροεντολής με όνομα

en: End Macro &Recording
el: Τερματισμός καταγ&ραφής μακροεντολής

en: Load the '%1' macro as the current one.
el: Να φορτωθεί η μακροεντολή '%1' ως τρέχουσα.

en: Play the '%1' macro without loading it.
el: Να γίνει αναπαραγωγή της μακροεντολής '%1' χωρίς να φορτωθεί.

en: Wipe the '%1' macro.
el: Διαγραφή της μακροεντολής '%1'.

en: Save current macro as?
el: Να αποθηκευτεί η τρέχουσα μακροεντολή ως;

en: Wipe the '%1' macro?
el: Να διαγραφεί η μακροεντολή '%1';

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
el: &Εργαλεία
