kate-ctags-plugin - en to eo translation catalogue (82 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
eo: Indeksoceloj globalaj al seanco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eo: Aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
eo: Ĝisdatigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
eo: CTags-komando

[ctx: Tag Type]
en: define
eo: difinaĵo (define)

[ctx: Tag Type]
en: label
eo: etikedo

[ctx: Tag Type]
en: macro
eo: makroo

[ctx: Tag Type]
en: function
eo: funkcio

[ctx: Tag Type]
en: subroutine
eo: subproceduro

[ctx: Tag Type]
en: fragment definition
eo: fragmentdifino

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
eo: iu ŝablono

[ctx: Tag Type]
en: pattern
eo: ŝablono

[ctx: Tag Type]
en: class
eo: klaso

[ctx: Tag Type]
en: enumerator
eo: enumeraciilo

[ctx: Tag Type]
en: enumeration
eo: enumeracio

[ctx: Tag Type]
en: member
eo: membro

[ctx: Tag Type]
en: namespace
eo: nomspaco

[ctx: Tag Type]
en: prototype
eo: prototipo

[ctx: Tag Type]
en: struct
eo: strukturo (struct)

[ctx: Tag Type]
en: typedef
eo: tipdifino (typedef)

[ctx: Tag Type]
en: union
eo: unio

[ctx: Tag Type]
en: variable
eo: variablo

[ctx: Tag Type]
en: external variable
eo: eksterna variablo

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
eo: paragrafo

[ctx: Tag Type]
en: feature
eo: trajto

[ctx: Tag Type]
en: local entity
eo: loka enirejo

[ctx: Tag Type]
en: block
eo: bloko

[ctx: Tag Type]
en: common
eo: komuna

[ctx: Tag Type]
en: entry
eo: enirejo

[ctx: Tag Type]
en: interface
eo: interfaco

[ctx: Tag Type]
en: type component
eo: tipkomponanto

[ctx: Tag Type]
en: local
eo: loka

[ctx: Tag Type]
en: module
eo: modulo

[ctx: Tag Type]
en: namelist
eo: nomlisto

[ctx: Tag Type]
en: program
eo: programo

[ctx: Tag Type]
en: type
eo: tipo

[ctx: Tag Type]
en: field
eo: kampo

[ctx: Tag Type]
en: method
eo: metodo

[ctx: Tag Type]
en: package
eo: pako

[ctx: Tag Type]
en: procedure
eo: proceduro

[ctx: Tag Type]
en: mixin
eo: enmiksaĵo

[ctx: Tag Type]
en: set
eo: aro

en: CTags executable not found.
eo: CTags-plenumaĵo ne trovita.

en: CTags executable failed to execute.
eo: Rulo de CTags-plenumaĵo malsukcesis.

en: CTags was unable to parse this file.
eo: CTags ne povis analizi tiun dosieron.

en: Tags file not found. Please generate one manually or using the CTags plugin
eo: Tags-dosiero ne trovita. Bonvolu generu ĝin permane aŭ uzu la CTags-kromaĵon

en: File for '%1' not found.
eo: Dosiero por '%1' ne trovata.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
eo: Elserĉi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
eo: Aktuaigi Indekson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
eo: Etikedo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
eo: Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
eo: Dosiero

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
eo: Indeksoceloj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
eo: Datumbazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
eo: CTags datumbaza dosiero

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetCMD)
en: Revert to the default command
eo: Reverti al defaŭlta komando

en: Add a directory to index.
eo: Aldoni dosierujon al indekso.

en: Remove a directory.
eo: Forigi dosierujon.

en: (Re-)generate the common CTags database.
eo: (Re-)generi la komunan CTags-datumbazon.

en: CTags Settings
eo: CTags-Agordo

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
eo: Malsukcesis lanĉi "%1". elirStato = %2

en: The CTags executable crashed.
eo: La CTags-programo paneis.

en: The CTags command exited with code %1
eo: La CTags-komando eliris kun kodo %1

en: Jump back one step
eo: Salti reen unu paŝon

en: Go to Declaration
eo: Go to Deklaro

en: Go to Definition
eo: Iri al Difino

en: Lookup Current Text
eo: Elserĉi Aktualan Tekston

en: Configure ...
eo: Agordi ...

[ctx: @title:window]
en: Configure CTags Plugin
eo: Agordi CTags-kromprogramon

en: Go to Declaration: %1
eo: Iri al Deklaro: %1

en: Go to Definition: %1
eo: Iri al Difino: %1

en: Lookup: %1
eo: Elserĉi: %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
eo: (Re-)generi la seancospecifan CTags-datumbazon.

en: Select new or existing database file.
eo: Elekti novan aŭ ekzistantan datumbazan dosieron.

en: Go To Local Symbol
eo: Iri al Loka Simbolo

en: Go To Global Symbol
eo: Iri al Globala Simbolo

en: No hits found
eo: Neniuj trafoj

en: No folders or files to index
eo: Neniuj dosierujoj aŭ dosieroj indeksendaj

en: Failed to run. Error: %1, exit code: %2
eo: Malsukcesis rulo. Eraro: %1, elirkodo: %2

en: The CTags executable crashed
eo: La CTags-programo paneis

en: The CTags program exited with code %2: %1
eo: La CTags-programo eliris kun kodo %2: %1
