kate - en to eo translation catalogue (84 entries)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Clang Format Full File
eo: Clang-Formati Plenan Dosieron

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Clang Format Selected Text
eo: Clang-Formati Elektitan Tekston

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Compile and Run cpp
eo: Kompili kaj Ruli cpp

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Go Fmt Full File
eo: Go-Fmt Plenan Dosieron

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: GoImports Full File
eo: GoImports al Plena Dosiero

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Google Selected Text
eo: Gugli Elektitan Tekston

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Insert UUID
eo: Enigi UUID

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: JSON Format Full File
eo: JSON-Formati Plenan Dosieron

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Prettier Format Current File
eo: Prettier-Formati Aktualan Dosieron

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Qt Quick 2 Preview (qmlscene)
eo: Antaŭrigardo de Qt-Quick-2 (qmlscene)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Run Shell Script
eo: Lanĉi Ŝelskripton

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Rust Fmt Full File
eo: Rust-Fmt Plenan Dosieron

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search KDE API
eo: Priserĉi KDE-API

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search Qt API
eo: Priserĉi Qt-API

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: XML Format Full File
eo: XML-Formati Plenan Dosieron

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lbTools)
en: This list shows all the configured tools, represented by their menu text.
eo: Ĉi tiu listo montras ĉiujn agorditajn ilojn, reprezentitajn per ilia menua teksto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
eo: &Aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit...
eo: R&edakti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
eo: Fo&rigi

en: Failed to find executable '%1'. Please make sure the executable file exists and that variable names, if used, are correct
eo: Malsukcesis trovi ruleblan '%1'. Bonvolu certigi, ke la rulebla dosiero ekzistas kaj ke la variablonomoj, se uzataj, estas ĝustaj

en: External Tools
eo: Eksteraj Iloj

en: Running %1: %2 %3
eo: Rulante %1: %2 %3

en: Running %1: %2 %3 with input %4
eo: Rulante %1: %2 %3 kun enigo %4

en: Data written to stderr:
eo: Datumoj skribitaj al stderr:

en: %1 crashed
eo: %1 paneis

en: %1 finished with exit code %2
eo: %1 finiĝis kun elirkodo %2

en: Starts the external tool '%1'
eo: Lanĉas la eksteran ilon '%1'

en: Edit External Tool
eo: Redakti Eksteran Ilon

en: Revert tool to default settings
eo: Remeti ilon al defaŭltaj agordoj

en: External Tool
eo: Ekstera Ilo

en: You must specify at least a name and an executable
eo: Vi devas specifi almenaŭ nomon kaj plenumeblan

en: With 'Trigger' enabled, at least one mimetype needs to be specified.
eo: Kun 'Trigger' ebligita, almenaŭ unu mimtipo devas esti specifita.

en: Select the MimeTypes for which to enable this tool.
eo: Elekti la MimeTypes por kiuj ebligi ĉi tiun ilon.

en: Select Mime Types
eo: Elekti Mime-Tipojn

en: Add Tool...
eo: Aldoni Ilon...

en: Add Tool from Defaults
eo: Aldoni Ilon el Defaŭltoj

en: Add Category
eo: Aldoni Kategorion

en: Uncategorized
eo: Nekategoriita

en: New Category
eo: Nova Kategorio

en: New Category %1
eo: Nova Kategorio %1

en: Configure...
eo: Agordi...

en: Launch external helper applications
eo: Lanĉi eksterajn helpil-aplikojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ToolDialog)
en: Edit Tool
eo: Redakti Ilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Na&me:
eo: No&mo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name will be displayed in the 'Tools->External Tools' menu.
eo: La nomo aperos en la menuo 'Iloj->Eksteraj Iloj'.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtName)
en: Short name of the tool
eo: Mallonga nomo de la ilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExecutable)
en: Executable:
eo: Binarprogramo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtExecutable)
en: Application or interpreter
eo: Apliko aŭ interpretisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblArgs)
en: Ar&guments:
eo: Ar&gumentoj:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtArgs)
en: Command line arguments
eo: Argumentoj de komandlinio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInput)
en: &Input:
eo: En&igo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, edtInput)
en: Optional standard input
eo: Laŭvola norma enigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWorkingDir)
en: Working directory:
eo: Labora dosierujo:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtWorkingDir)
en: Uses current document path if empty
eo: Uzas nunan dokumentvojon se malplena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeType)
en: Mime &types:
eo: Mime-&tipoj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: A semicolon-separated list of mime types for which this tool should be available. If empty, the tool is always available.
eo: punktokomo-disigita listo de mimspecoj por kiuj ĉi tiu ilo devus esti havebla. Se malplena, la ilo ĉiam disponeblas.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: Show tool only for given mime types
eo: Montri ilon nur por donitaj mimspecoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeType)
en: Opens a dialog that helps in creating a list of mimetypes.
eo: Malfermas dialogon kiu helpas krei liston de mimtipoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSave)
en: Save:
eo: Konservi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbSave)
en: Optionally save the current or all modified documents prior to running the command. This is helpful if you want to pass URLs to an application like, for example, an FTP client.
eo: Laŭvole konservu la nunajn aŭ ĉiujn modifitajn dokumentojn antaŭ ruli la komandon. Ĉi tio estas helpema se vi volas transdoni URL-ojn al aplikaĵo kiel, ekzemple, FTP-kliento.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: Current Document
eo: Nuna Dokumento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: All Documents
eo: Ĉiuj Dokumentoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Trigger
eo: Ekagigo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: Before Save
eo: Antaŭ Konservi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: After Save
eo: Post Konservi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkReload)
en: Reload current document after execution
eo: Reŝargi nunan dokumenton post rulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: O&utput:
eo: &Eligo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Ignore
eo: Ignori

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert at Cursor Position
eo: Enigi ĉe Kursora Pozicio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Selected Text
eo: Anstataŭigi Elektitan Tekston

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Current Document
eo: Anstataŭigi Aktualan Dokumenton

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Append to Current Document
eo: Aldoni al Aktuala Dokumento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert in New Document
eo: Enmeti en Novan Dokumenton

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al tondujo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Display in Pane
eo: Montri en Panelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Editor command:
eo: Redaktora komando:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: If you specify a name here, you can invoke the command from the view command line with the_name_you_specified_here. Please do not use spaces or tabs in the name.
eo: Se vi specifas nomon ĉi tie, vi povas alvoki la komandon de la perspektiva komandlinio kun la_nomo_vi_specifita_ĉi tie. Bonvolu ne uzi spacojn aŭ langetojn en la nomo.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: Optional view command line name
eo: Laŭvola nomo por komandlinio de perspektivo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOutput)
en: Output
eo: Eligo

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, teOutput)
en: Displays output from the external tool
eo: Montras eligon de la ekstera ilo

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto
