kate - en to eo translation catalogue (66 entries)

en: Reload selected document(s) from disk.
eo: Reŝargi elektita(j)n dokumento(j)n el disko.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
eo: Fermi

en: Close the current document.
eo: Fermi la nunan dokumenton.

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand Recursively
eo: Vastigi Rekursie

en: Expand the file list sub tree recursively.
eo: Vastigi la subarbon de dosierlisto rekursie.

[ctx: @action:inmenu]
en: Collapse Recursively
eo: Malvastigi Rekursie

en: Collapse the file list sub tree recursively.
eo: Malvastigi la subarbon de dosierlisto rekursie.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other
eo: Fermi Aliajn

en: Close other documents in this folder.
eo: Fermi aliajn dokumentojn en ĉi tiu dosierujo.

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
eo: Malfermi Enhavan Dosierujon

en: Open the folder this file is located in.
eo: Malfermi la dosierujon en kiu troviĝas ĉi tiu dosiero.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
eo: Kopii Lokon

en: Copy path and filename to the clipboard.
eo: Kopii vojon kaj dosiernomon al la tondujo.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
eo: Alinomi...

en: Rename the selected file.
eo: Alinomi la elektitan dosieron.

en: Print selected document.
eo: Presi elektitan dokumenton.

en: Show print preview of current document
eo: Montri presan antaŭrigardon de aktuala dokumento

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eo: Forigi

en: Close and delete selected file from storage.
eo: Fermi kaj forigi elektitan dosieron el konservejo.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear History
eo: Malplenigi Historion

en: Clear edit/view history.
eo: Malplenigi redaktan/rigardan historio.

[ctx: @action:inmenu]
en: Tree Mode
eo: Arba Reĝimo

en: Set view style to Tree Mode
eo: Agordi perspektivostilon al Arba Reĝimo

[ctx: @action:inmenu]
en: List Mode
eo: Listo-Reĝimo

en: Set view style to List Mode
eo: Agordu perspektivostilon al Listo-Reĝimo

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Name
eo: Dokumenta Nomo

en: Sort by Document Name
eo: Ordigi laŭ Dokumenta Nomo

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Path
eo: Dokumenta Vojo

en: Sort by Document Path
eo: Ordigi laŭ Dokumenta Vojo

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Opening Order
eo: Malferma Ordo

en: Sort by Opening Order
eo: Ordigi laŭ Malferma Ordo

en: Custom Sorting
eo: Propra Ordigo

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
eo: Malfermi Per

en: Show File Git History
eo: Montri Dosieran Git-Historion

[ctx: @action:inmenu]
en: View Mode
eo: Vida Reĝimo

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
eo: Ordigi laŭ

en: Background Shading
eo: Fona Ombrigo

en: &Viewed documents' shade:
eo: Ombro de &Viditaj dokumentoj:

en: &Modified documents' shade:
eo: Ombro de &Modifitaj dokumentoj:

en: &Sort by:
eo: &Ordigi laŭ:

en: Opening Order
eo: Malferma Ordo

en: Document Name
eo: Dokumenta Nomo

en: &View Mode:
eo: &Vida reĝimo:

en: Tree View
eo: Arba Perspektivo

en: List View
eo: Lista Perspektivo

en: &Show Full Path
eo: &Montri Plenan Vojon

en: Show &Toolbar
eo: Montri &Ilobreton

en: Show Close Button
eo: Montri Fermbutonon

en: When enabled, this will show a close button for opened documents on hover.
eo: Kiam ĝi estas ebligita, ĉi tio montros fermbutonon por malfermitaj dokumentoj dum ŝvebado.

en: When background shading is enabled, documents that have been viewed or edited within the current session will have a shaded background. The most recent documents have the strongest shade.
eo: Kiam fona ombrado estas ebligita, dokumentoj kiuj estis rigarditaj aŭ redaktitaj ene de la nuna sesio havos ombritan fonon. La plej freŝaj dokumentoj havas la plej fortan ombron.

en: Set the color for shading viewed documents.
eo: Agordu la koloron por ombrigi rigarditajn dokumentojn.

en: Set the color for modified documents. This color is blended into the color for viewed files. The most recently edited documents get most of this color.
eo: Agordu la koloron por modifitaj dokumentoj. Ĉi tiu koloro estas miksita en la koloron por rigarditaj dosieroj. La plej lastatempe redaktitaj dokumentoj ricevas la plej grandan parton de ĉi tiu koloro.

en: When enabled, in tree mode, top level folders will show up with their full path rather than just the last folder name.
eo: Kiam ĝi estas ebligita, en arba reĝimo, altnivelaj dosierujoj aperos kun sia plena vojo prefere ol nur la lasta dosierujo nomo.

en: When enabled, a toolbar with actions like “Save” are displayed above the list of documents.
eo: Kiam ĝi estas ebligita, ilobreto kun agoj kiel "Konservi" estas montrata super la listo de dokumentoj.

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Configure Documents
eo: Agordi Dokumentojn

[ctx: Open here is a description, i.e. 'list of widgets that are open' not a verb]
en: Open Widgets
eo: Malfermi Fenestraĵojn

[ctx: %1 is the full path]
en: <p><b>%1</b></p><p>The document has been modified by another application.</p>
eo: <p><b>%1</b></p><p>La dokumento estis modifita de alia aplikaĵo.</p>

en: Previous Document
eo: Antaŭa Dokumento

en: Next Document
eo: Sekva Dokumento

en: &Show Active Document
eo: &Montri Aktivan Dokumenton

en: Save
eo: Konservi

en: Save the current document
eo: Konservi la nunan dokumenton

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Save the current document under a new name
eo: Konservi la nunan dokumenton sub nova nomo

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eo: &Iri
