kate - en to eo translation catalogue (136 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_gdbLabel)
en: GDB command
eo: GDB-komando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_srcPathsLabel)
en: Source file search paths
eo: Fontdosier-serĉvojoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Local application
eo: Loka aplikaĵo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Remote TCP
eo: Fora TCP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Remote Serial Port
eo: Fora Seria Konektejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_hostLabel)
en: Host
eo: Gastiganto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_tcpPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_ttyLabel)
en: Port
eo: Konektejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_soAbsPrefixLabel)
en: solib-absolute-prefix
eo: solib-absoluta-prefikso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, u_customInitGB)
en: Custom Init Commands
eo: Propraj Init-Komandoj

en: A debugging session is on course. Please, use re-run or stop the current session.
eo: Sencimiga seanco estas en kurso. Bonvolu uzi re-run aŭ ĉesigi la nunan seancon.

en: Add new target
eo: Aldoni novan celon

en: Copy target
eo: Kopii celon

en: Delete target
eo: Forigi celon

en: Executable:
eo: Efektivigebla:

en: Working Directory:
eo: Labora Dosierujo:

en: Process Id:
eo: Proceza Id:

[ctx: Program argument list]
en: Arguments:
eo: Argumentoj:

[ctx: Checkbox to for keeping focus on the command line]
en: Keep focus
eo: Konservi fokuson

en: Keep the focus on the command line
eo: Konservi la fokuson sur la komandlinio

en: Redirect IO
eo: Alidirekti IO

en: Redirect the debugged programs IO to a separate tab
eo: Redirektas la sencimigitajn programojn IO al aparta langeto

en: Advanced Settings
eo: Altnivelaj Agordoj

en: Targets
eo: Celoj

en: Target %1
eo: Celo %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: User Debug Adapter Settings
eo: Sencimig-adaptilaj agordoj de uzanto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
eo: Agorda dosiero:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Default Debug Adapter Settings
eo: Defaŭltaj agordoj de sencimig-adaptilo

en: Debugger
eo: Sencimigilo

en: No JSON data to validate.
eo: Neniuj JSON-datenoj por taksi.

en: JSON data is valid.
eo: JSON-datenoj estas validaj.

en: JSON data is invalid: no JSON object
eo: JSON-datenoj estas nevalidaj: neniu JSON-objekto

en: JSON data is invalid: %1
eo: JSON-datenoj estas nevalidaj: %1

en: Locals
eo: Lokuloj

en: CPU registers
eo: CPU-registroj

en: Please set the executable in the 'Settings' tab in the 'Debug' panel.
eo: Bonvolu agordi la plenumeblan en la langeto 'Agordoj' en la panelo 'Sencimigi'.

en: No debugger selected. Please select one in the 'Settings' tab in the 'Debug' panel.
eo: Neniu erarserĉilo elektita. Bonvolu elekti unu en la langeto 'Agordoj' en la panelo 'Sencimigi'.

en: Debugger not found. Please make sure you have it installed in your system. The selected debugger is '%1'
eo: Sencimigilo ne trovita. Bonvolu certigi, ke vi havas ĝin instalita en via sistemo. La elektita erarserĉilo estas '%1'

en: Could not start debugger process
eo: Ne eblis komenci erarserĉilprocezon

en: *** gdb exited normally ***
eo: *** gdb eliris normale ***

en: all threads running
eo: ĉiuj fadenoj kurantaj

en: thread(s) running: %1
eo: fadeno(j) kuranta(j): %1

en: stopped (%1).
eo: haltis (%1).

en: Active thread: %1 (all threads stopped).
eo: Aktiva fadeno: %1 (ĉiuj fadenoj ĉesis).

en: Active thread: %1.
eo: Aktiva fadeno: %1.

en: Current frame: %1:%2
eo: Nuna kadro: %1:%2

en: Host: %1. Target: %1
eo: Gastiganto: %1. Celo: %1

en: gdb-mi: Could not parse last response: %1. Too many consecutive errors. Shutting down.
eo: gdb-mi: Ne eblis analizi lastan respondon: %1. Tro da sinsekvaj eraroj. Fermante.

en: gdb-mi: Could not parse last response: %1
eo: gdb-mi: Ne eblis analizi lastan respondon: %1

en: DAP backend failed
eo: DAP-backend malsukcesis

en: program terminated
eo: programo finiĝis

en: requesting disconnection
eo: petante malkonekton

en: requesting shutdown
eo: petante ĉesigon

en: Breakpoint(s) reached:
eo: Paŭzopunkto(j) atingita(j):

en: (continued) thread %1
eo: (daŭrigo) fadeno %1

en: all threads continued
eo: ĉiuj fadenoj daŭris

en: (running)
eo: (kurante)

en: *** connection with server closed ***
eo: *** konekto kun servilo fermita ***

en: program exited with code %1
eo: programo eliris kun kodo %1

en: *** waiting for user actions ***
eo: *** atendante uzantajn agojn ***

en: error on response: %1
eo: eraro pri respondo: %1

en: important
eo: grava

en: telemetry
eo: telemetrio

en: debugging process [%1] %2
eo: sencimiga procezo [%1] %2

en: debugging process %1
eo: sencimiga procezo %1

en: Start method: %1
eo: Komenca metodo: %1

en: thread %1
eo: fadeno %1

en: breakpoint set
eo: paŭzopunkto aro

en: breakpoint cleared
eo: paŭzopunkto malbarita

en: (%1) breakpoint
eo: (%1) paŭzopunkto

en: <not evaluated>
eo: <ne taksita>

en: server capabilities
eo: servilaj kapabloj

en: supported
eo: apogita

en: unsupported
eo: nesubtenata

en: conditional breakpoints
eo: kondiĉaj paŭzopunktoj

en: function breakpoints
eo: funkciaj paŭzopunktoj

en: hit conditional breakpoints
eo: trafi kondiĉajn paŭzopunktojn

en: log points
eo: logpunktoj

en: modules request
eo: peto de moduloj

en: goto targets request
eo: iri al celpeto

en: terminate request
eo: ĉesigi peton

en: terminate debuggee
eo: fini sencimigi

en: syntax error: expression not found
eo: sintaksa eraro: esprimo ne trovita

en: syntax error: %1
eo: sintaksa eraro: %1

en: invalid line: %1
eo: nevalida linio: %1

en: file not specified: %1
eo: dosiero ne specifita: %1

en: invalid thread id: %1
eo: nevalida fadenidigilo: %1

en: thread id not specified: %1
eo: fadenidentigilo ne specifita: %1

en: Available commands:
eo: Disponeblaj komandoj:

en: conditional breakpoints are not supported by the server
eo: kondiĉaj paŭzopunktoj ne estas subtenataj de la servilo

en: hit conditional breakpoints are not supported by the server
eo: trafaj kondiĉaj paŭzopunktoj ne estas subtenataj de la servilo

en: line %1 already has a breakpoint
eo: linio %1 jam havas paŭzopunkton

en: breakpoint not found (%1:%2)
eo: paŭzopunkto ne trovita (%1:%2)

en: Current thread:
eo: Nuna fadeno:

en: none
eo: neniu

en: Current frame:
eo: Nuna kadro:

en: Session state:
eo: Seanca stato:

en: initializing
eo: komencante

en: running
eo: kurante

en: stopped
eo: haltis

en: terminated
eo: finita

en: disconnected
eo: malkonektita

en: command not found
eo: komando ne trovita

en: missing thread id
eo: mankas fadenid

en: killing backend
eo: mortiganta backend

en: Current frame [%3]: %1:%2 (%4)
eo: Nuna kadro [%3]: %1:%2 (%4)

en: Symbol
eo: Simbolo

en: Value
eo: Valoro

en: type
eo: tipo

en: indexed items
eo: indeksitaj eroj

en: named items
eo: nomitaj eroj

en: Kate Debug
eo: Kate sencimigo

en: Debug View
eo: Sencimiga Vido

en: Debug
eo: Sencimigi

en: Locals and Stack
eo: Lokuloj kaj Stako

[ctx: Column label]
en: Frame
eo: Kadro

[ctx: Tab label]
en: Debug Output
eo: Sencimiga eligo

[ctx: Tab label]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: @info]
en: <title>Could not open file:</title><nl/>%1<br/>Try adding a search path to Advanced Settings -> Source file search paths
eo: <title>Ne eblis malfermi dosieron:</title><nl/>%1<br/>Provu aldoni serĉvojon al Altnivelaj Agordoj -> Fontdosierserĉaj vojoj

en: Start Debugging
eo: Komenci Sencimigon

en: Kill / Stop Debugging
eo: Mortigi / Ĉesi Sencimigon

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Toggle Breakpoint / Break
eo: Baskuligi Paŭzpunkton/Paŭzon

en: Step In
eo: Enpaŝi

en: Step Over
eo: Paŝi super

en: Step Out
eo: Elpaŝi

en: Run To Cursor
eo: Ruli Al Kursoro

en: Restart Debugging
eo: Rekomenci Sencimigon

[ctx: Move Program Counter (next execution)]
en: Move PC
eo: Movi programindekson (PC)

en: Print Value
eo: Printi Valoron

en: Insert breakpoint
eo: Enigi paŭzopunkton

en: Remove breakpoint
eo: Forigi paŭzopunkton

en: Execution point
eo: Programrula punkto

en: Thread %1
eo: Fadeno %1

en: Breakpoint
eo: Paŭzopunkto

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
eo: &Sencimigi

note: i18n: ectx: ToolBar (gdbplugin)
en: Debug Plugin
eo: Sencimiga kromprogramo
