katekonsoleplugin - en to eo translation catalogue (31 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
eo: Vi ne havas sufiĉe da karmo por aliri ŝelon aŭ terminal-imitilon

en: Terminal
eo: Terminalo

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
eo: Transmeti al &terminalo

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
eo: S&inkronigi terminalon per aktuala dokumento

[ctx: @action]
en: Run Current Document
eo: Ruli Aktualan Dokumento

[ctx: @action]
en: S&how Terminal Panel
eo: Montri Terminalan &Panelon

[ctx: @action]
en: &Focus Terminal Panel
eo: &Fokusi Terminalan Panelon

en: Konsole not installed. Please install konsole to be able to use the terminal.
eo: Konsole ne instalita. Bonvolu instali Konsole por povi uzi la terminalon.

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
eo: Ĉu vi vere volas transmeti la tekston al konzolo? Tio rulos ĉiujn enhavitajn komandojn laŭ viaj uzantrajtoj.

en: Pipe to Terminal?
eo: Ĉu transmeti al terminalo?

en: Pipe to Terminal
eo: Transmeti al terminalo

en: Sorry, cannot cd into '%1'
eo: Pardonu, mi ne povas cd en '%1'

en: Not a local file: '%1'
eo: Ne estas loka dosiero: '%1'

en: Do you really want to Run the document ?
    This will execute the following command,
    with your user rights, in the terminal:
    '%1'
eo: Ĉu vi vere volas Ruli la dokumenton ?
    Tio efektivigos la jenan komandon,
    kun viaj uzantrajtoj, en la terminalo:
    '%1'

en: Run in Terminal?
eo: Ĉu ruli en Terminalo?

en: Run
eo: Ruli

[ctx: @action]
en: &Hide Terminal Panel
eo: &Kaŝi Terminalan Panelon

en: Defocus Terminal Panel
eo: Malfokusi Terminal-Panelon

en: Focus Terminal Panel
eo: Fokusi Terminal-Panelon

en: &Automatically synchronize the terminal with the current document when possible
eo: &Aŭtomate sinkronigi la terminalon kun la aktuala dokumento kiam eble

en: Run in terminal
eo: Ruli en terminalo

en: &Remove extension
eo: Fo&rigi etendon

en: Prefix:
eo: Prefikso:

en: &Show warning next time
eo: &Montri averton venontfoje

en: The next time '%1' is executed, make sure a warning window will pop up, displaying the command to be sent to terminal, for review.
eo: La venontan fojon kiam '%1' estos ekzekutita, certigu, ke avertanta fenestro aperos, montrante la komandon sendotan al terminalo, por revizio.

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
eo: Agordi ĉirkaŭaĵvariablon &EDITOR al 'kate -b'

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
eo: Grava: la dokumento devas esti fermita por daŭrigi la konzolon

en: Hide Konsole on pressing 'Esc'
eo: Kaŝi Konsole premante 'Esk'

en: This may cause issues with terminal apps that use Esc key, for e.g., vim. Add these apps in the input below (Comma separated list)
eo: Ĉi tio povas kaŭzi problemojn kun terminalaj programoj, kiuj uzas Esc-klavon, ekzemple vim. Aldonu ĉi tiujn programojn en la suban enigon (listo disigita per komoj)

en: Terminal Settings
eo: Agordoj de terminalo

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj
