kate - en to eo translation catalogue (113 entries)

en: Usage: grep [pattern to search for in folder]
eo: Uzado: grep [ŝablono por serĉi en dosierujo]

en: Usage: newGrep [pattern to search for in folder]
eo: Uzado: newGrep [ŝablono por serĉi en dosierujo]

en: Usage: search [pattern to search for in open files]
eo: Uzado: search [ŝablono por serĉi en malfermitaj dosieroj]

en: Usage: pgrep [pattern to search for in current project]
eo: Uzado: pgrep [ŝablono serĉenda en nuna projekto]

en: Usage: newPGrep [pattern to search for in current project]
eo: Uzado: newPGrep [ŝablono por serĉi en nuna projekto]

en: Usage: preg [regex pattern to search for in current project]
eo: Uzado: preg [regeksmodelo por serĉi en nuna projekto]

en: Export Search Result Matches
eo: Eksporti Serĉrezultajn Kongruojn

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, exportPatternText)
en: Export Pattern
eo: Eksporto-Ŝablono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Generate
eo: Generi

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QPlainTextEdit, exportResultText)
en: Result
eo: Rezulto

en: <b><i>Generating file list: ...%1</i></b>
eo: <b><i>Estante dosierliston: ...%1</i></b>

en: <b><i>One match found, searching: ...%2</i></b> | <b><i>%1 matches found, searching: ...%2</i></b>
eo[0]: <b><i>Trovis unu kongruon, serĉante: ...%2</i></b>
eo[1]: <b><i>Trovis %1 kongruojn, serĉante: ...%2</i></b>

en: <b><i>One match found, searching: %2</i></b> | <b><i>%1 matches found, searching: %2</i></b>
eo[0]: <b><i>Trovis unu kongruon, serĉante: %2</i></b>
eo[1]: <b><i>Trovis %1 kongruojn, serĉante: %2</i></b>

en: One checked | %1 checked
eo[0]: Kontrolis unu
eo[1]: Kontrolis %1

en: <b><i>One match (%2) found in file</i></b> | <b><i>%1 matches (%2) found in current file</i></b>
eo[0]: <b><i>Trovis unu kongruon (%2) en aktuala dosiero</i></b>
eo[1]: <b><i>Trovis %1 kongruojn (%2) en aktuala dosiero</i></b>

en: <b><i>One match (%2) found in open files</i></b> | <b><i>%1 matches (%2) found in open files</i></b>
eo[0]: <b><i>Trovis unu kongruon (%2) en malfermitaj dosieroj</i></b>
eo[1]: <b><i>Trovis %1 kongruojn (%2) en malfermitaj dosieroj</i></b>

en: <b><i>One match (%3) found in folder %2</i></b> | <b><i>%1 matches (%3) found in folder %2</i></b>
eo[0]: <b><i>Trovis unu kongruon (%3) en dosierujo %2</i></b>
eo[1]: <b><i>Trovis %1 kongruojn (%3) en dosierujo %2</i></b>

en: <b><i>One match (%4) found in project %2 (%3)</i></b> | <b><i>%1 matches (%4) found in project %2 (%3)</i></b>
eo[0]: <b><i>Trovis unu kongruon (%4) en projekto %2 (%3)</i></b>
eo[1]: <b><i>Trovis %1 kongruojn (%4) en projekto %2 (%3)</i></b>

en: <b><i>One match (%3) found in all open projects (common parent: %2)</i></b> | <b><i>%1 matches (%3) found in all open projects (common parent: %2)</i></b>
eo[0]: <b><i>Trovis unu kongruon (%3) en ĉiuj malfermitaj projektoj (komuna gepatro: %2)</i></b>
eo[1]: <b><i>Trovis %1 kongruojn (%3) en ĉiuj malfermitaj projektoj (komuna gepatro: %2)</i></b>

en: Generating file list: ...%1
eo: Generante dosierliston: ...%1

en: One match found, searching: ...%2 | %1 matches found, searching: ...%2
eo[0]: Trovis unu kongruon, serĉante: ...%2
eo[1]: Trovis %1 kongruojn, serĉante: ...%2

en: One match found, searching: %2 | %1 matches found, searching: %2
eo[0]: Trovis unu kongruon, serĉante: %2
eo[1]: Trovis %1 kongruojn, serĉante: %2

en: One match (%2) found in file | %1 matches (%2) found in current file
eo[0]: Trovis unu kongruon (%2) en aktuala dosiero
eo[1]: Trovis %1 kongruojn (%2) en aktuala dosiero

en: One match (%2) found in open files | %1 matches (%2) found in open files
eo[0]: Trovis unu kongruon (%2) en malfermitaj dosieroj
eo[1]: Trovis %1 kongruojn (%2) en malfermitaj dosieroj

en: One match (%3) found in folder %2 | %1 matches (%3) found in folder %2
eo[0]: Trovis unu kongruon (%3) en dosierujo %2
eo[1]: Trovis %1 kongruojn (%3) en dosierujo %2

en: One match (%4) found in project %2 (%3) | %1 matches (%4) found in project %2 (%3)
eo[0]: Trovis unu kongruon (%4) en projekto %2 (%3)
eo[1]: Trovis %1 kongruojn (%4) en projekto %2 (%3)

en: One match (%3) found in all open projects (common parent: %2) | %1 matches (%3) found in all open projects (common parent: %2)
eo[0]: Trovis unu kongruon (%3) en ĉiuj malfermitaj projektoj (komuna gepatro: %2)
eo[1]: Trovis %1 kongruojn (%3) en ĉiuj malfermitaj projektoj (komuna gepatro: %2)

en: Filter...
eo: Filtrilo...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
eo: Serĉi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceCheckedBtn)
en: Replace Checked
eo: Anstataŭigi Markitan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, nextButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, nextButton)
en: Next
eo: Sekva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopButton)
en: Stop
eo: Halti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case
eo: Kongrui usklecon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, useRegExp)
en: <html><head/><body><p>Enable regular expressions. Find help for regex syntax by using the buttons in the search and replace text fields.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ebligi regulajn esprimojn. Trovu helpon por regex sintakso uzante la butonojn en la serĉo kaj anstataŭigu tekstajn kampojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, expandResults)
en: Expand results
eo: Pligrandigi rezultojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceButton)
en: Replace
eo: Anstataŭigi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Current File
eo: En Nuna Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Open Files
eo: En Malfermaj Dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchPlaceCombo)
en: In Folder
eo: En Dosierujo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, currentFolderButton)
en: Use the current document's path.
eo: Uzi la vojon de la aktuala dokumento.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, displayOptions)
en: Show more search options
eo: Montri pli da serĉopcioj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, newTabButton)
en: Add new search tab
eo: Aldoni novan serĉlangeton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: Folder:
eo: Dosierujo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, folderUpButton)
en: Go one folder up.
eo: Iri unu dosierujon supren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Filter:
eo: Filtrilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, excludeLabel)
en: Exclude:
eo: Ekskludi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveCheckBox)
en: Recursive
eo: Rekursiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hiddenCheckBox)
en: Include hidden
eo: Inkluzivi kaŝitajn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, symLinkCheckBox)
en: Follow symbolic links
eo: Sekvi simbolajn ligilojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, binaryCheckBox)
en: Include binary files
eo: Inkluzivi binarajn dosierojn

en: Line break
eo: Liniorompo

en: Beginning of line
eo: Komenco de linio

en: End of line
eo: Fino de linio

en: Any single character (excluding line breaks)
eo: Ajna unuopa signo (krom liniorompoj)

en: Literal dot
eo: Laŭvorta punkto

en: One or more occurrences
eo: Unu aŭ pluraj okazoj

en: Zero or more occurrences
eo: Nulo aŭ pli da okazoj

en: Zero or one occurrences
eo: Nul aŭ unu okazoj

en: <a> through <b> occurrences
eo: <a> tra <b> okazoj

en: Group, capturing
eo: Grupo, kaptanta

en: Or
eo: Aŭ

en: Set of characters
eo: Aro de signoj

en: Negative set of characters
eo: Negativa aro de signoj

en: Group, non-capturing
eo: Grupo, nekapta

en: Lookahead
eo: Antaŭenrigardo (lookahead)

en: Negative lookahead
eo: Negativa antaŭenrigardo

en: Word boundary
eo: Vortlimo

en: Not word boundary
eo: Ne vortlimo

en: Digit
eo: Cifero

en: Non-digit
eo: Ne-cifero

en: Whitespace (excluding line breaks)
eo: Blankspaco (ekskludante liniorompojn)

en: Non-whitespace (excluding line breaks)
eo: Ne-blankspaco (ekskludante liniorompojn)

en: Word character (alphanumerics plus '_')
eo: Vorta signo (alfanumeroj plus '_')

en: Non-word character
eo: Nevorta signo

en: Regular expression capture 0 (whole match)
eo: Regula esprimo kapto 0 (tuta kongruo)

en: Regular expression capture 1-9
eo: Regula esprimo kapto 1-9

en: Regular expression capture 0-999
eo: Regula esprimo kapto 0-999

en: Upper-cased capture 0-9
eo: Majuskla kapto 0-9

en: Upper-cased capture 0-999
eo: Majuskla kapto 0-999

en: Lower-cased capture 0-9
eo: Minuskla kapto 0-9

en: Lower-cased capture 0-999
eo: Minuskla kapto 0-999

en: Search & Replace
eo: Serĉi & Anstataŭigi

en: Find in Files
eo: Trovi en Dosieroj

en: Find in Files (in a New Tab)
eo: Trovi en Dosieroj (en Nova Langeto)

en: Go to Next Match
eo: Iri al Sekva Kongruo

en: Go to Previous Match
eo: Iri al Antaŭa Kongruo

en: Cut Matching Lines
eo: Tranĉi Kongruajn Liniojn

en: This will cut all highlighted search match lines from the current document to the clipboard
eo: Ĉi tio tranĉos ĉiujn elstarigitajn serĉkongruajn liniojn de la nuna dokumento al la tondujo

en: Copy Matching Lines
eo: Kopii Kongruajn Liniojn

en: This will copy all highlighted search match lines in the current document to the clipboard
eo: Ĉi tio kopios ĉiujn elstarigitajn serĉkongruajn liniojn en la nuna dokumento al la tondujo

en: Comma separated list of file types to search in. Example: "*.cpp,*.h"
eo: Komo apartigita listo de dosiertipoj por serĉi. Ekzemplo: "*.cpp,*.h"

en: Comma separated list of files and directories to exclude from the search. Example: "build*"
eo: Komo apartigita listo de dosieroj kaj dosierujoj por ekskludi de la serĉo. Ekzemplo: "konstrui*"

en: Click to filter through results
eo: Klaki por filtri tra rezultoj

en: Find
eo: Trovi

en: Searching while you type was interrupted. It would have taken too long.
eo: Serĉado dum vi tajpas estis interrompita. Ĝi estus preninta tro longe.

en: Search Match
eo: Serĉi Kongruon

en: Next from cursor
eo: Poste de la kursoro

en: Starting from first match
eo: Komencante de la unua kongruo

en: Continuing from first match
eo: Daŭrigante de la unua kongruo

en: Starting from last match
eo: Komencante de la lasta kongruo

en: Continuing from last match
eo: Daŭrigante de la lasta kongruo

en: Search: %1
eo: Serĉi: %1

en: Copy all
eo: Kopii ĉion

en: Copy expanded
eo: Kopii vastigita

en: Export matches
eo: Eksporti kongruojn

en: Open as Editor Tab
eo: Malfermi kiel Redaktil-Langeto

en: Clear
eo: Forviŝi

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Search As You Type
eo: Serĉi Dum Tajpado

en: In Current Project
eo: En Nuna Projekto

en: In All Open Projects
eo: En Ĉiuj Malfermaj Projektoj

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (search_more)
en: Find in Files Variants
eo: Trovi en Dosieroj Variantoj
