kate - en to eo translation catalogue (76 entries)

[ctx: @title:window]
en: Connection Wizard
eo: Sorĉisto de Konekto

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select the database driver
eo: Elektu la datumbazan pelilon

[ctx: @label:listbox]
en: Database driver:
eo: Datumbaza pelilo:

[ctx: @title Wizard page title]
en: Connection Parameters
eo: Konekto-Parametroj

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Please enter connection parameters
eo: Bonvolu enigi konektajn parametrojn

[ctx: @item Spinbox special value]
en: Default
eo: Defaŭlto

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
eo: Gastigantnomo:

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
eo: Uzantnomo:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
eo: Pasvorto:

[ctx: @label:spinbox]
en: Port:
eo: Konektilo:

[ctx: @label:textbox]
en: Database name:
eo: Datumbaza nomo:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection options:
eo: Opcioj de konekto:

en: Unable to connect to database.
eo: Ne eblas konektiĝi al datumbazo.

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Please enter the SQLite database file path.
    If the file does not exist, a new database will be created.
eo: Bonvolu enigi la SQLite-datumbazan dosiervojon.
    Se la dosiero ne ekzistas, nova datumbazo estos kreita.

en: Database files
eo: Datumbazaj dosieroj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

[ctx: @label:textbox]
en: Path:
eo: Vojo:

[ctx: @info]
en: Unable to connect to database.<nl/><message>%1</message>
eo: Ne eblas konektiĝi al datumbazo.<nl/><message>%1</message>

[ctx: @title Wizard page title]
en: Connection Name
eo: Konekta Nomo

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Enter a unique connection name
eo: Enigu unikan konektan nomon

[ctx: @label:textbox]
en: Connection name:
eo: Nomo de konekto:

[ctx: @action:intoolbar]
en: Resize columns to contents
eo: Regrandigi kolumnojn al enhavo

[ctx: @action:intoolbar]
en: Resize rows to contents
eo: Regrandigi vicojn al enhavo

[ctx: @action:intoolbar]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export...
eo: Eksporti...

[ctx: @action:intoolbar]
en: Clear
eo: Malplenigi

[ctx: @action:intoolbar]
en: Use system locale
eo: Uzi sisteman lokaĵaron

[ctx: @info]
en: Unable to open file <filename>%1</filename>
eo: Ne eblas malfermi dosieron <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Export Wizard
eo: Eksporta Sorĉisto

[ctx: @title Wizard page title]
en: Output Target
eo: Eligocelo

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select the output target.
eo: Elektu la eligcelon.

[ctx: @option:radio Output target]
en: Current document
eo: Aktuala dokumento

[ctx: @option:radio Output target]
en: Clipboard
eo: Tondujo

[ctx: @option:radio Output target]
en: File
eo: Dosiero

en: Comma Separated Values
eo: Komo-Apartigitaj Valoroj

[ctx: @title Wizard page title]
en: Fields Format
eo: Formato de Kampoj

[ctx: @title Wizard page subtitle]
en: Select fields format.
    Click on "Finish" button to export data.
eo: Elektu kampoformaton.
    Alklaku la butonon "Fini" por eksporti datumojn.

[ctx: @title:group]
en: Headers
eo: Kapoj

[ctx: @option:check]
en: Export column names
eo: Eksporti kolonnomojn

[ctx: @option:check]
en: Export line numbers
eo: Eksporti linionombrojn

[ctx: @title:group]
en: Quotes
eo: Citiloj

[ctx: @option:check]
en: Quote strings
eo: Encitiligi ĉenojn

[ctx: @option:check]
en: Quote numbers
eo: Encitiligi nombrojn

[ctx: @label:textbox]
en: Character:
eo: Signo:

[ctx: @title:group]
en: Delimiters
eo: Limigiloj

[ctx: @label:textbox]
en: Field delimiter:
eo: Kampa limigilo:

[ctx: @option:check]
en: Save and restore connections in Kate session
eo: Konservi kaj restarigi konektojn en Kate-seanco

[ctx: @title:group]
en: Output Customization
eo: Personigo de Eligo

[ctx: @title:window]
en: SQL ConfigPage Settings
eo: Agordoj de SQL ConfigPage

[ctx: @title:window]
en: SQL Schema
eo: SQL-Skemo

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Connection...
eo: Aldoni konekton...

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Connection
eo: Forigi Konekton

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Connection...
eo: Redakti Konekton...

[ctx: @action:inmenu]
en: Reconnect
eo: Rekonekti

[ctx: @action:intoolbar]
en: Connection
eo: Konekto

[ctx: @action:inmenu]
en: Run Query
eo: Ruligi Informpeton

[ctx: @title:column]
en: Context
eo: Kunteksto

[ctx: @title:column]
en: Text Color
eo: Teksta Koloro

[ctx: @title:column]
en: Background Color
eo: Fona Koloro

[ctx: @item:intable]
en: Text
eo: Teksto

[ctx: @item:intable]
en: Number
eo: Nombro

[ctx: @item:intable]
en: Date & Time
eo: Dato Tempo

[ctx: @title:window]
en: SQL Text Output
eo: SQL-Teksto-Eligo

[ctx: @title:window]
en: SQL Data Output
eo: SQL-datuma eligo

[ctx: @title:column]
en: Database schema
eo: Datumbaza skemo

[ctx: @title Folder name]
en: Tables
eo: Tabeloj

[ctx: @title Folder name]
en: Views
eo: Perspektivoj

[ctx: @title Folder name]
en: System Tables
eo: Sistemaj Tabeloj

[ctx: @action:inmenu Context menu]
en: Select Data
eo: Elekti Datumojn

[ctx: @action:inmenu Submenu title]
en: Generate
eo: Generi

[ctx: @action:inmenu Context menu]
en: Refresh
eo: Refreŝigi

[ctx: @info]
en: Query completed successfully
eo: Alpeto sukcese kompletigita

[ctx: @info]
en: %1 record selected | %1 records selected
eo[0]: %1 rikordo elektita
eo[1]: %1 rikordoj elektitaj

[ctx: @info]
en: %1 row affected | %1 rows affected
eo[0]: %1 vico influita
eo[1]: %1 vicoj influitaj

note: i18n: ectx: ToolBar (SQLConnectionsToolBar)
en: SQL Connections Toolbar
eo: Ilobreto de SQL-Konektoj

note: i18n: ectx: ToolBar (SQLToolBar)
en: SQL Toolbar
eo: SQL Ilobreto
