katebuild-plugin - en to eo translation catalogue (76 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, errs)
en: Output
eo: Eligo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelBuildButton)
en: Cancel
eo: Nuligi

en: Build & Run
eo: Konstrui & Lanĉi

en: Build & Run Settings
eo: Agordoj por Konstrui & Lanĉi

en: Delete selected entries
eo: Forigi elektitajn enskribojn

en: Delete all entries
eo: Forigi ĉiujn enskribojn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General Settings
eo: Ĝenerala Agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDiagnosticsCB)
en: Add errors and warnings to Diagnostics
eo: Aldoni erarojn kaj avertojn al Diagnozo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSwitchToOutput)
en: Automatically switch to output pane on executing the selected target
eo: Aŭtomate ŝalti al eligpanelo je efektivigo de la elektita celo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Commands
eo: Permesitaj && Blokitaj Komandoj

en: Build
eo: Konstrui

en: Select Target...
eo: Elekti Celon...

en: Build Selected Target
eo: Konstrui Elektitan Celon

en: Build and Run Selected Target
eo: Konstrui kaj Lanĉi Elektitan Celon

en: Compile Current File
eo: Kompili Aktualan Dosieron

en: Try to compile the current file by searching a compile_commands.json
eo: Provi kompili la aktualan dosieron per serĉo de compile_commands.json

en: Stop
eo: Halti

en: Load targets from CMake Build Dir
eo: Ŝargi celojn el CMake-Konstrudosierujo

[ctx: Left is also left in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Left
eo: Fokusi Sekvan Langeton maldekstre

[ctx: Right is right also in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Right
eo: Fokusi Sekvan Langeton dekstre

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
eo: Celaj Agordoj

en: <b>File not found:</b> %1<br><b>Search paths:</b><br>%2<br>Try adding a search path to the "Working Directory"
eo: <b>Ne trovis dosieron:</b> %1<br><b>Serĉvojoj:</b><br>%2<br>Provu aldoni serĉvojon al la "Working Directory"

en: Build Information
eo: Konstruinformo

en: There is no file or directory specified for building.
eo: Ne estas dosiero aŭ dosierujo specifita por konstruado.

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
eo: La dosiero "%1" ne estas loka dosiero. Ne-lokaj dosieroj ne povas esti kompilitaj.

en: Create directory
eo: Krei dosierujon

en: The configured working directory <b>%1</b> for the targetset <b>%2</b> does not exist.<br><br>Create the directory?
eo: La agordita labordosierujo <b>%1</b> por la celaro <b>%2</b> ne ekzistas.<br><br>Ĉu krei la dosierujon?

en: Failed to create the directory <b>%1</b>
eo: Malsukcesis krei la dosierujon <b>%1</b>

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
eo: Malsukcesis ruli "%1". exitStatus = %2

en: Building <b>%1</b> cancelled
eo: Konstruado de <b>%1</b> nuligita

en: Did not find a compile_commands.json for file "%1".
eo: Ne trovis compile_commands.json por dosiero "%1".

en: Did not find a compile command for file "%1" in "%2".
eo: Ne trovis kompilkomandon por dosiero "%1" en "%2".

en: No target available for building.
eo: Neniu celo disponebla por konstruado.

en: There is no local file or directory specified for building.
eo: Ne estas loka dosiero aŭ dosierujo specifita por konstruado.

en: Already building...
eo: Jam konstruas...

en: Building target <b>%1</b> ...
eo: Konstruanta celon <b>%1</b>...

en: Cannot load targets, the file %1 does not contain a proper CMAKE_COMMAND entry !
eo: Ne eblas ŝargi celojn, la dosierujo %1 ne enhavas taŭgan eron CMAKE_COMMAND

en: Could not write CMake File API query files for build directory %1 !
eo: Ne eblis skribi alpetodosierojn laŭ CMake Dosier-API por konstrudosierujo %1 !

en: Could not run CMake (%2) for build directory %1 !
eo: Ne eblis ruli CMake (%2) por konstrudosierujo %1 !

en: Generating CMake File API reply files for build directory %1 failed (using %2) !
eo: Generado de responddosieroj laŭ CMake File API por konstrua dosierujo %1 malsukcesis (uzante %2) !

en: Build plugin wants to execute program
eo: Konstrua kromprogramo volas ruli programon

en: The Kate build plugin needs to execute an external command to read the targets from the build tree.<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>Proceed and allow to run this command ?<br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
eo: La Kate-konstrua kromaĵo devas efektivigi eksteran komandon por legi la celojn el la konstruarbo.<br><br>La plena komandlinio estas:<br><br><b>%1</b><br><br>Ĉu daŭrigi kaj permesi ruli ĉi tiun komandon ?<br><br>La elekto povas esti ŝanĝita per la agorda paĝo de la kromprogramo.

en: Build <b>%1</b> completed. %2 error(s), %3 warning(s), %4 note(s)
eo: Konstruo <b>%1</b> finruliĝis. %2 eraro(j), %3 avorto(j), %4 noto(j)

en: Found one error. | Found %1 errors.
eo[0]: Trovis unu eraron.
eo[1]: Trovis %1 erarojn.

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
eo[0]: Trovis unu averton.
eo[1]: Trovis %1 avertojn.

en: Found one note. | Found %1 notes.
eo[0]: Trovis unu noton.
eo[1]: Trovis %1 notojn.

en: Build failed.
eo: Konstruo malsukcesis.

en: Build completed without problems.
eo: Konstruo plenumita sen problemoj.

en: Build <b>%1 canceled</b>. %2 error(s), %3 warning(s), %4 note(s)
eo: Konstruo <b>%1 nuligita</b>. %2 eraro(j), %3 avorto(j), %4 noto(j)

en: Cannot execute: %1 No working directory set.
eo: Ne povas plenumi: %1 Neniu labordosierujo metita.

en: Cannot save build targets in: %1
eo: Ne eblas konservi konstrucelojn en: %1

en: Leave empty to use the directory of the current document.
    Add search directories by adding paths separated by ';'
eo: Lasu malplena por uzi la dosierujon de la nuna dokumento.
    Aldonu serĉajn dosierujojn aldonante vojojn apartigitajn per ';'

en: Use:
    "%B" for project base directory
    "%b" for name of project base directory
eo: Uzi:
    "%B" por projekta bazdosierujo
    "%b" por nomo de projekta bazdosierujo

en: Use:
    "%f" for current file
    "%d" for directory of current file
    "%n" for current file name without suffix
eo: Uzu:
    "%f" por nuna dosiero
    "%d" por dosierujo de nuna dosiero
    "%n" por nuna dosiernomo sen sufikso

en: Target Set
eo: Celaro

en: Projects
eo: Projektoj

en: Session
eo: Seanco

en: Command/Target-set Name
eo: Komando/Cel-ara Nomo

en: Run Command
eo: Lanĉi Komandon

en: Filter targets, use arrow keys to select, Enter to execute
eo: Filtri celojn, uzu sagoklavojn por elekti, Enter por lanĉi

en: Create new set of targets
eo: Krei novan aron de celoj

en: Clone command or target set
eo: Kloni komandon aŭ cel-aron

en: Delete current target or current set of targets
eo: Forigi nunan celon aŭ nunan aron de celoj

en: Add new target
eo: Aldoni novan celon

en: Build selected target
eo: Konstrui elektitan celon

en: Build and run selected target
eo: Konstrui kaj ruli elektitan celon

en: Move selected target up
eo: Movi elektitan celon supren

en: Move selected target down
eo: Movi elektitan celon malsupren

en: Copy
eo: Kopii

en: Cut
eo: Tondi

en: Paste after
eo: Alglui post

[ctx: Name/Label for a compilation or build command]
en: Build Command
eo: Konstru-Komando

[ctx: Name/Label for a command to configure a build]
en: Configure
eo: Agordi

note: i18n: ectx: Menu (Build Menubar)
en: &Build
eo: &Konstrui

en: Insert path
eo: Enmeti vojon

en: Select directory to insert
eo: Elekti dosierujon enmetendan
