kate - en to eo translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title:window]
en: Close files confirmation
eo: Konfirmo pri fermi dosierojn

[ctx: @label:listbox]
en: You are about to close the following documents:
eo: Vi estas fermonta la jenajn dokumentojn:

[ctx: @title:column]
en: Document
eo: Dokumento

[ctx: @title:column]
en: Location
eo: Loko

[ctx: option:check]
en: Do not ask again
eo: Ne demandi denove

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Confirmation
eo: Montri Konfirmon

[ctx: @action:inmenu close docs except the following...]
en: Close Except
eo: Fermi Krom

[ctx: @action:inmenu close docs like the following...]
en: Close Like
eo: Fermi Kiel

en: Close Except/Like Plugin
eo: Kromprogramo por Fermi Krom/Kiel

[ctx: @title:window]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: @info:tooltip]
en: No files to close ...
eo: Neniuj dosieroj por fermi...

[ctx: @title:window]
en: Done
eo: Farita

en: %1 file closed | %1 files closed
eo[0]: fermis %1 dosieron
eo[1]: fermis %1 dosierojn
