kate - en to eo translation catalogue (50 entries)

en: Edit Snippet Repository %1
eo: Redakti fragmentan deponejon %1

en: Create New Snippet Repository
eo: Krei Novan Fragment-Deponejon

en: <i>leave empty for general purpose snippets</i>
eo: <i>lasu malplenaj por ĝeneraluzeblaj fragmentoj</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, snippetName)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoNamespaceLabel)
en: Namespace:
eo: Nomspaco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoLicenseLabel)
en: &License:
eo: Permesi&lo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoAuthorsLabel)
en: &Authors:
eo: &Aŭtoroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoFileTypesLabel)
en: &File types:
eo: &Dosiertipoj:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, repoNameEdit)
en: A short name for the repository
eo: Mallonga nomo por la deponejo

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, repoNamespaceEdit)
en: Prefix to show in code completion
eo: Prefikso por montri en kodkompletigo

en: Edit Snippet %1 in %2
eo: Redakti fragmenton %1 en %2

en: Create New Snippet in Repository %1
eo: Krei Novan Fragmenton en Deponejo %1

en: Snippet names with spaces may not work well in completions
eo: Fragmentnomoj kun spacetoj eble ne bone funkcias en kompletigoj

en: The snippet contains unsaved changes. Do you want to discard all changes?
eo: La fragmento enhavas nekonservitajn ŝanĝojn. Ĉu vi volas forĵeti ĉiujn ŝanĝojn?

en: Warning - Unsaved Changes
eo: Averto - Nekonservitaj Ŝanĝoj

en: Continue editing
eo: Daŭrigi redaktadon

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, snippetNameEdit)
en: will be shown in the completion list
eo: estos montrita en la kompletigolisto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, snippetTab)
en: &Snippet
eo: &Fragmento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, snippetLabel)
en: The text your snippet will insert into the document. <a href="A snippet can contain editable fields. They can be cycled by pressing Tab. The following expressions can be used in the template text to create fields: <br><tt>${field_name}</tt> creates a simple, editable field. All subsequent occurrences of the same field_name create fields which mirror the contents of the first during editing.<br><tt>${field_name=default}</tt> can be used to specify a default value for the field. <tt>default</tt> can be any JavaScript expression.<br>Use <tt>${field_name=text}</tt> to specify a fixed string as default value.<br><tt>${func(other_field1, other_field2, ...)}</tt> can be used to create a field which evaluates a JavaScript function on each edit and contains its contents. See the Scripts tab for more information.<br><tt>${cursor}</tt> can be used to mark the end position of the cursor after everything else was filled in.">More...</a>
eo: La tekston, kiun via fragmento enigos en la dokumenton. <a href="Fragmento povas enhavi redakteblajn kampojn. Oni povas cikli tra ili premante Tab. La jenaj esprimoj povas esti uzataj en la ŝablona teksto por krei kampojn: <br><tt>${field_name}</tt> kreas simplan, redakteblan kampon. Ĉiuj postaj okazoj de la sama kampo_nomo kreas kampojn kiuj spegulas la enhavon de la unua dum redaktado.<br><tt>${field_name=default}</tt> povas esti uzata por specifi defaŭltan valoron por la kampo. <tt>default</tt> povas esti ajna JavaScript-esprimo.<br>Uzu <tt>${field_name=text}</tt> por specifi fiksan ĉenon kiel defaŭltan valoron.<br><tt>$ {func(alia_kampo1, alia_kampo2, ...)}</tt> povas esti uzata por krei kampon kiu taksas JavaScript-funkcion ĉe ĉiu redakto kaj enhavas ĝian enhavon. Vidu la langeton Skriptoj por pliaj informoj.<br><tt> ${cursor}</tt> povas esti uzata por marki la finpozicion de la kursoro post kiam ĉio alia estis plenigita.">Pli...</a>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, scriptTab)
en: S&cripts
eo: S&kriptoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptLabel)
en: Write down JavaScript helper functions to use in your snippets here. <a href="All JavaScript functions should return the contents you want to place in a template field as a string.<br>Functions are called in a scope which contains the contents of all editable template fields as local variables. For example in a snippet containing <tt>${field}</tt>, a variable called <tt>field</tt> will be present which contains the up-to-date contents of the template field. Those variables can either be used in the function statically or passed as arguments, by using the <tt>${func(field)}</tt> or <tt>${field2=func(field)}</tt> syntax in the snippet string.<br>You can use the kate scripting API to get the selected text, full text, file name and more by using the appropriate methods of the <tt>document</tt> and <tt>view</tt> objects. Refer to the scripting API documentation for more information.">More...</a>
eo: Skribu JavaScript-helpajn funkciojn por uzi en viaj fragmentoj ĉi tie. <a href="Ĉiuj JavaScript-funkcioj devas resendi la enhavon, kiun vi volas meti en ŝablonkampon kiel ĉenon.<br>Funkcioj estas nomitaj en medio kiu enhavas la enhavon de ĉiuj redakteblaj ŝablonkampoj kiel lokaj variabloj. Ekzemple en fragmento enhavanta <tt>${field}</tt>, variablo nomata <tt>kampo</tt> ĉeestos kiu enhavas la ĝisdatigitan enhavon de la ŝablono kampo.Tiuj variabloj povas esti uzataj en la funkcio statike aŭ pasita kiel argumentoj, uzante la sintakson <tt>${func(field)}</tt> aŭ <tt>${field2=func(field)}</tt> en la fragmentĉeno.<br >Vi povas uzi la kate scripting API por akiri la elektitan tekston, plenan tekston, dosiernomon kaj pli uzante la taŭgajn metodojn de la objektoj <tt>dokumento</tt> kaj <tt>vido</tt>. scripting API-dokumentado por pliaj informoj.">Pli...</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dotest_button)
en: Test this snippet
eo: Testi ĉi tiun fragmenton

[ctx: Autogenerated repository name for a programming language]
en: %1 snippets
eo: %1 fragmentoj

en: Snippets
eo: Fragmentoj

en: Create Snippet
eo: Krei Fragmenton

en: <empty snippet>
eo: <malplena fragmento>

en: insert snippet %1
eo: enmeti fragmenton %1

en: <empty repository>
eo: <malplena deponejo>

en: You have edited a snippet repository file not located in your personal directory; as such, a copy of the original file has been created within your personal data directory.
eo: Vi redaktis fragmentan deponejon dosieron ne troviĝantan en via persona dosierujo; kiel tia, kopio de la originala dosiero estis kreita ene de via persona datuma dosierujo.

en: Output file '%1' could not be opened for writing
eo: Eligaĵdosiero '%1' ne povis esti malfermita por skribado

en: Cannot open snippet repository %1.
eo: Ne povas malfermi fragmentan deponejon %1.

en: <qt>The error <b>%4</b><br /> has been detected in the file %1 at %2/%3</qt>
eo: <qt>La eraro <b>%4</b><br /> estis detektita en la dosiero %1 ĉe %2/%3</qt>

en: Invalid XML snippet file: %1
eo: Nevalida XML-fragmento dosiero: %1

en: Repository is disabled, the contained snippets will not be shown during code-completion.
eo: Deponejo estas malŝaltita, la enhavitaj fragmentoj ne estos montritaj dum kodkompletigo.

en: Applies to all filetypes
eo: Validas por ĉiuj dosiertipoj

en: Applies to the following filetypes: %1
eo: Aplikas al la sekvaj dosiertipoj: %1

en: Add Repository
eo: Aldonu Deponejon

en: Edit Repository
eo: Redakti Deponejon

en: Remove Repository
eo: Forigi Deponejon

en: Add Snippet
eo: Aldoni Fragmenton

en: Edit Snippet
eo: Redaktu Fragmenton

en: Remove Snippet
eo: Forigi Fragmenton

en: Get New Snippets
eo: Akiri Novajn Fragmentojn

en: Snippet: %1
eo: Fragmento: %1

en: Repository: %1
eo: Deponejo: %1

en: Do you really want to delete the snippet "%1"?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la fragmenton "%1"?

en: Do you really want to delete the repository "%1" with all its snippets?
eo: Ĉu vi vere volas forigi la deponejon "%1" kun ĉiuj ĝiaj fragmentoj?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, filterText)
en: Define filter here
eo: Difinu filtrilon ĉi tie

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, filterText)
en: Filter...
eo: Filtrilo...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj
