kate - en to eu translation catalogue (82 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
eu: Saio-osorako indizeen helburuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
eu: Eguneratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
eu: CTags komandoa

[ctx: Tag Type]
en: define
eu: definitu

[ctx: Tag Type]
en: label
eu: etiketa

[ctx: Tag Type]
en: macro
eu: makroa

[ctx: Tag Type]
en: function
eu: funtzioa

[ctx: Tag Type]
en: subroutine
eu: azpierrutina

[ctx: Tag Type]
en: fragment definition
eu: zatiaren definizioa

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
eu: edozein eredu

[ctx: Tag Type]
en: slot
eu: tartea

[ctx: Tag Type]
en: pattern
eu: eredua

[ctx: Tag Type]
en: class
eu: klasea

[ctx: Tag Type]
en: enumerator
eu: zenbakitzailea

[ctx: Tag Type]
en: enumeration
eu: zenbakitzea

[ctx: Tag Type]
en: member
eu: kidea

[ctx: Tag Type]
en: namespace
eu: izen-lekua

[ctx: Tag Type]
en: prototype
eu: prototipoa

[ctx: Tag Type]
en: struct
eu: egitura

[ctx: Tag Type]
en: typedef
eu: mota-definizioa

[ctx: Tag Type]
en: union
eu: bildu

[ctx: Tag Type]
en: variable
eu: aldagaia

[ctx: Tag Type]
en: external variable
eu: kanpoko aldagaia

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
eu: paragrafoa

[ctx: Tag Type]
en: feature
eu: ezaugarria

[ctx: Tag Type]
en: local entity
eu: Entitate lokala

[ctx: Tag Type]
en: block
eu: blokea

[ctx: Tag Type]
en: common
eu: arrunta

[ctx: Tag Type]
en: entry
eu: sarrera

[ctx: Tag Type]
en: interface
eu: interfazea

[ctx: Tag Type]
en: type component
eu: osagai mota

[ctx: Tag Type]
en: local
eu: lokala

[ctx: Tag Type]
en: module
eu: modulua

[ctx: Tag Type]
en: namelist
eu: izen-zerrenda

[ctx: Tag Type]
en: program
eu: programa

[ctx: Tag Type]
en: type
eu: mota

[ctx: Tag Type]
en: field
eu: eremua

[ctx: Tag Type]
en: method
eu: metodoa

[ctx: Tag Type]
en: package
eu: paketea

[ctx: Tag Type]
en: procedure
eu: prozedura

[ctx: Tag Type]
en: set
eu: multzo

en: CTags executable not found.
eu: «CTags» exekutagarria ez da aurkitu.

en: CTags executable failed to execute.
eu: «CTags» exekutagarria exekutatzea huts egin du.

en: CTags was unable to parse this file.
eu:  «CTags» ez da izan fitxategi honen sintaxia prozesatzeko gai.

en: Tags file not found. Please generate one manually or using the CTags plugin
eu: Etiketen fitxategia ez da aurkitu. Mesedez, sortu bat eskuz edo CTags plugina erabiliz

en: File for '%1' not found.
eu: «%1»(e)rako fitxategia ez da aurkitu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
eu: Bilatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
eu: Eguneratu indizea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
eu: Etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
eu: Mota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
eu: Fitxategia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
eu: Indizeen helburuak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
eu: Datu-basea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
eu: CTags datu-basearen fitxategia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetCMD)
en: Revert to the default command
eu: Lehengoratu lehenetsitako komandora

en: Add a directory to index.
eu: Erantsi direktorio bat indizera.

en: Remove a directory.
eu: Kendu direktorio bat.

en: (Re-)generate the common CTags database.
eu: (Bir)sortu CTags-en datu-base arrunta.

en: CTags Settings
eu: CTags-en ezarpenak

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
eu: "%1" exekutatzeak huts egin du. Irteeraren egoera = %2

en: The CTags executable crashed.
eu: CTags-en exekutagarria kraskatu egin da.

en: The CTags command exited with code %1
eu: CTags komandoa %1 kodearekin amaitu da

en: Jump back one step
eu: Jauzi atzerantz urrats bat

en: Go to Declaration
eu: Joan adierazpenera

en: Go to Definition
eu: Joan definiziora

en: Lookup Current Text
eu: Bilatu uneko testua

en: Configure ...
eu: Konfiguratu ...

[ctx: @title:window]
en: Configure CTags Plugin
eu: Konfiguratu CTags plugina

en: Go to Declaration: %1
eu: Joan adierazpenera: %1

en: Go to Definition: %1
eu: Joan definiziora: %1

en: Lookup: %1
eu: Bilatu: %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
eu: (Bir)sortu saioaren berariazko CTags datu-basea.

en: Select new or existing database file.
eu: Hautatu datu-base fitxategi berria edo dagoen bat.

en: Go To Local Symbol
eu: Joan ikur lokalera

en: Go To Global Symbol
eu: Joan ikur globalera

en: No hits found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: No folders or files to index
eu: Indexatu beharreko karpetarik edo fitxategirik ez

en: Failed to run. Error: %1, exit code: %2
eu: Exekutatzea huts egin du. Errorea: %1, irteera kodea: %2

en: The CTags executable crashed
eu: «CTags»en exekutagarria kraskatu egin da.

en: The CTags program exited with code %2: %1
eu: «CTags» programa %2 kodearekin amaitu da: %1
