kate - en to eu translation catalogue (83 entries)

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Clang Format Full File
eu: Clang formatua fitxategi osoari

[ctx: External tool category]
note: i18n: file: 4
en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Clang Format Selected Text
eu: Clang formatua hautatutako testuari

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Compile and Run cpp
eu: Konpilatu eta exekutatu cpp

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Go Fmt Full File
eu: Go Fmt fitxategi osoa

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: GoImports Full File
eu: GoImports fitxategi osoa

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Google Selected Text
eu: Bilatu Googlen hautatutako testua

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Insert UUID
eu: Txertatu UUID

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: JSON Format Full File
eu: JSON Format fitxategi osoa

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 7
en: Prettier Format Current File
eu: Uneko fitxategia ederrago formateatu

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: Run Shell Script
eu: Exekutatu shell script

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 9
en: Rust Fmt Full File
eu: Rust Fmt fitxategi osoa

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search KDE API
eu: Bilatu KDEren API

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 10
en: Search Qt API
eu: Bilatu Qt API

[ctx: External tool name]
note: i18n: file: 8
en: XML Format Full File
eu: XML formatu fitxategi osoan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lbTools)
en: This list shows all the configured tools, represented by their menu text.
eu: Zerrenda honek konfiguratutako tresna guztiak erakusten ditu, menuko testuarekin ordezkatuta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
eu: &Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit...
eu: &Editatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
eu: &Kendu

en: Failed to find executable '%1'. Please make sure the executable file exists and that variable names, if used, are correct
eu: Ez du '%1' exekutagarria aurkitzea lortu. Mesedez, ziurtatu fitxategi exekutagarria badagoela eta aldagaien izenak, erabiltzen badira, zuzenak direla

en: External Tools
eu: Kanpoko tresnak

en: Running %1: %2 %3
eu: %1 exekutatzen: %2 %3

en: Running %1: %2 %3 with input %4
eu: %1 exekutatzen: %2 %3 sarrerako %4(r)ekin

en: Data written to stderr:
eu: «stderr»era idatzitako datuak:

en: %1 crashed
eu: %1 kraskatu da

en: %1 finished with exit code %2
eu: %1 %2 irteerako kodearekin amaitu da

en: Starts the external tool '%1'
eu: Kanpok '%1' tresna abiatzen du

en: Edit External Tool
eu: Editatu kanpoko tresna

en: Revert tool to default settings
eu: Lehengoratu tresna ezarpen lehenetsietara

en: External Tool
eu: Kanpoko tresna

en: You must specify at least a name and an executable
eu: Gutxienez izen bat eta exekutagarri bat zehaztu behar dituzu

en: With 'Trigger' enabled, at least one mimetype needs to be specified.
eu: «Kliskagailua» gaituta, gutxienez MIME-mota bat zehaztu beharra dago.

en: Select the MimeTypes for which to enable this tool.
eu: Hautatu zein MIME motentzako gaitu nahi duzun tresna hau.

en: Select Mime Types
eu: Hautatu MIME motak

en: Add Tool...
eu: Gehitu tresna...

en: Add Tool from Defaults
eu: Gehitu tresna lehenespenetatik

en: Add Category
eu: Gehitu kategoria

en: Uncategorized
eu: Kategoria gabea

en: New Category
eu: Kategoria berria

en: New Category %1
eu: Kategoria berria %1

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Launch external helper applications
eu: Abiarazi kanpoko aplikazio laguntzaileak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ToolDialog)
en: Edit Tool
eu: Editatu tresna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Na&me:
eu: Ize&na:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name will be displayed in the 'Tools->External Tools' menu.
eu: Izena azalduko da 'Tresnak->Kanpok tresnak' menuan.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtName)
en: Short name of the tool
eu: Tresnaren izen laburra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExecutable)
en: Executable:
eu: Exekutagarria:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtExecutable)
en: Application or interpreter
eu: Aplikazioa edo interpretatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblArgs)
en: Ar&guments:
eu: Ar&gumentuak:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtArgs)
en: Command line arguments
eu: Komando lerrok argumentuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInput)
en: &Input:
eu: &Sarrera:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, edtInput)
en: Optional standard input
eu: Hautazko sarrera estandarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWorkingDir)
en: Working directory:
eu: Laneko direktorioa:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, edtWorkingDir)
en: Uses current document path if empty
eu: Uneko dokumentuaren bide-izena erabiltzen du hutsi badago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeType)
en: Mime &types:
eu: MIME mo&tak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: A semicolon-separated list of mime types for which this tool should be available. If empty, the tool is always available.
eu: Puntu eta koma bidez banatutako MIME mota zerrenda bat zeinetarako tresna hau erabilgarri egon behar den. Hutsik badago, tresna beti egongo da erabilgarri.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtMimeType)
en: Show tool only for given mime types
eu: Erakutsi tresna soilik adierazitako MIME motekin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeType)
en: Opens a dialog that helps in creating a list of mimetypes.
eu:  MIME-mota zerrenda bat sortzen laguntzen duen elkarrizketa-koadro bat irekitzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSave)
en: Save:
eu: Gorde:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbSave)
en: Optionally save the current or all modified documents prior to running the command. This is helpful if you want to pass URLs to an application like, for example, an FTP client.
eu: Aukera gisa gorde uneko dokumentua edo aldatutako guztiak komandoa exekutatu aurretik. Hau lagungarria da aplikazio bati, adibidez FTP bezero bati, URLak pasa nahi badizkiozu.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: None
eu: Bat ere ez

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: Current Document
eu: Uneko dokumentua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSave)
en: All Documents
eu: Dokumentu guztiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Trigger
eu: Kliskagailua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: Before Save
eu: Gorde aurretik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbTrigger)
en: After Save
eu: Gorde ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkReload)
en: Reload current document after execution
eu: Birkargatu uneko dokumentua exekutatu ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: O&utput:
eu: I&rteera:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert at Cursor Position
eu: Txertatu kurtsorearen kokapenean

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Selected Text
eu: Ordeztu hautatutako testua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Replace Current Document
eu: Ordeztu uneko dokumentua

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Append to Current Document
eu: Erantsi uneko dokumentura

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Insert in New Document
eu: Txertatu dokumentu berrian

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbOutput)
en: Display in Pane
eu: Azaldu panelean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Editor command:
eu: Editatzeko komandoa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: If you specify a name here, you can invoke the command from the view command line with the_name_you_specified_here. Please do not use spaces or tabs in the name.
eu: Hemen izen bat zehazten baduzu, komandoa dei dezakezu ikusi komando lerrotik zuk_hemen_zehaztu_duzun_izena erabiliz. Izenean ez erabili zuriunerik ez eta tabulaziorik ere.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, edtCommand)
en: Optional view command line name
eu: Aukerako ikusi komando lerroko izena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOutput)
en: Output
eu: Irteera

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QTextEdit, teOutput)
en: Displays output from the external tool
eu: Kanpoko tresnaren irteera azaltzen du

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia
