kate - en to eu translation catalogue (67 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Reloa&d
eu: &Birzamatu

en: Reload selected document(s) from disk.
eu: Birzamatu hautatutako dokumentua(k) diskotik.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
eu: Itxi

en: Close the current document.
eu: Itxi uneko dokumentua.

[ctx: @action:inmenu]
en: Expand Recursively
eu: Zabaldu modu errepikarian

en: Expand the file list sub tree recursively.
eu: Zabaladu fitxategi-zerrenda azpi-zuhaitza modu errepikarian.

[ctx: @action:inmenu]
en: Collapse Recursively
eu: Tolestu modu errepikarian

en: Collapse the file list sub tree recursively.
eu: Tolestu fitxategi-zerrenda azpi-zuhaitza modu errepikarian.

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other
eu: Itxi besteak

en: Close other documents in this folder.
eu: Itxi karpeta honetako beste dokumentu batzuk.

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
eu: Ireki hau barnean duen karpeta

en: Open the folder this file is located in.
eu: Ireki fitxategi hau barnean duen karpeta.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Location
eu: Kopiatu kokalekua

en: Copy path and filename to the clipboard.
eu: Kopiatu fitxategiaren bide- eta fitxategi-izena.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
eu: Berrizendatu...

en: Rename the selected file.
eu: Berrizendatu hautatutako fitxategia.

en: Print selected document.
eu: Inprimatu hautatutako dokumentua.

en: Show print preview of current document
eu: Erakutsi uneko dokumentuaren inprimatze aurreikuspena

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Close and delete selected file from storage.
eu: Itxi eta ezabatu hautatutako fitxategia biltegitik.

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear History
eu: Garbitu historia

en: Clear edit/view history.
eu: Garbitu editatze/ikuspegi historia

[ctx: @action:inmenu]
en: Tree Mode
eu: Zuhaitz-modua

en: Set view style to Tree Mode
eu: Ezarri ikuspegi estiloa Zuhaitz-moduan

[ctx: @action:inmenu]
en: List Mode
eu: Zerrenda-modua

en: Set view style to List Mode
eu: Ezarri ikuspegi estiloa Zerrenda-moduan

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Name
eu: Dokumentuaren izena

en: Sort by Document Name
eu: Sailkatu dokumentu-izenaren arabera

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Document Path
eu: Dokumentuaren bide-izena

en: Sort by Document Path
eu: Sailkatu dokumentuaren bide-izenaren arabera

[ctx: @action:inmenu sorting option]
en: Opening Order
eu: Irekitze-hurrenkera

en: Sort by Opening Order
eu: Sailkatu Irekitze-hurrekeraren arabera

en: Custom Sorting
eu: Norberak finkatutako sailkapena

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
eu: Ireki honekin

en: Show File Git History
eu: Erakutsi fitxategien Git historia

[ctx: @action:inmenu]
en: View Mode
eu: Ikuspegi-modua

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
eu: Sailkatu honen arabera

en: Background Shading
eu: Atzealdeko itzaldura

en: &Viewed documents' shade:
eu: &Ikusitako dokumentuen itzala:

en: &Modified documents' shade:
eu: &Aldatutako dokumentuen itzala:

en: &Sort by:
eu: &sailkatu honen arabera:

en: Opening Order
eu: Irekitze-hurrenkera

en: Document Name
eu: Dokumentuaren izena

en: &View Mode:
eu: &Ikuspegi-modua:

en: Tree View
eu: Zuhaitz-ikuspegia

en: List View
eu: Zerrenda-ikuspegia

en: &Show Full Path
eu: &Erakutsi bide-izen osoa

en: Show &Toolbar
eu: Erakutsi &tresna-barra

en: Show Close Button
eu: Erakutsi ixteko botoia

en: When enabled, this will show a close button for opened documents on hover.
eu: Gaituta dagoenean, honek, irekitako dokumentuen gainetik igarotzean ixteko botoi bat erakutsiko du.

en: When background shading is enabled, documents that have been viewed or edited within the current session will have a shaded background. The most recent documents have the strongest shade.
eu: Atzealdeko itzaltzea gaituta dagoenean, uneko saioan ikusiak edo editatuak izan diren dokumentuek atzealde itzaldura izango dute. Berrikien erabilitako dokumentuek itzaldura nabarmenagoa izango dute.

en: Set the color for shading viewed documents.
eu: Ezarri ikusitako dokumentuak itzaltzeko kolorea.

en: Set the color for modified documents. This color is blended into the color for viewed files. The most recently edited documents get most of this color.
eu: Ezarri aldatutako dokumentuen kolorea. Kolorea hau ikusitako fitxategien kolorearekin nahasten da. Berrikien editatutako dokumentuek lortzen dute kolore honetako gehiena.

en: When enabled, in tree mode, top level folders will show up with their full path rather than just the last folder name.
eu: Gaituta dagoenean, zuhaitz-moduan, goi-mailako karpetek haien bide-izen osoarekin agertuko dira azken karpetaren izenarekin erakutsi ordez.

en: When enabled, a toolbar with actions like “Save” are displayed above the list of documents.
eu: Gaituta dagoenean, «Gorde» antzeko ekintzak dituen tresna-barra bat azaltzen da dokumentu zerrendaren gainean.

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Configure Documents
eu: Konfiguratu dokumentuak

[ctx: Open here is a description, i.e. 'list of widgets that are open' not a verb]
en: Open Widgets
eu: Ireki trepetak

[ctx: %1 is the full path]
en: <p><b>%1</b></p><p>The document has been modified by another application.</p>
eu: <p><b>%1</b></p><p>Dokumentua beste aplikazio batek aldatu du.</p>

en: Previous Document
eu: Aurreko dokumentua

en: Next Document
eu: Hurrengo dokumentua

en: &Show Active Document
eu: Erakut&si dokumentu aktiboa

en: Save
eu: Gorde

en: Save the current document
eu: Gorde uneko dokumentua

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save the current document under a new name
eu: Gorde uneko dokumentua beste izen batekin

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eu: &Joan
