kate - en to eu translation catalogue (140 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_gdbLabel)
en: GDB command
eu: GDB komandoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_srcPathsLabel)
en: Source file search paths
eu: Sorburu fitxategiaren bilaketa bide-izenak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Local application
eu: Bertako aplikazioa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Remote TCP
eu: Urruneko TCP

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, u_localRemote)
en: Remote Serial Port
eu: Urruneko serieko ataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_hostLabel)
en: Host
eu: Ostalaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_tcpPortLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_ttyLabel)
en: Port
eu: Ataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_soAbsPrefixLabel)
en: solib-absolute-prefix
eu: solib-aurrizki-absolutua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, u_soSearchLabel)
en: solib-search-path
eu: solib-bilatze-bideizena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, u_customInitGB)
en: Custom Init Commands
eu: Norberak finkatutako haste-komandoak

en: A debugging session is on course. Please, use re-run or stop the current session.
eu: Arazteko saio bat martxan dago. Mesedez, erabili berriz exekutatu edo gelditu uneko saioa.

en: Add new target
eu: Gehitu jomuga berria

en: Copy target
eu: Kopiatu jomuga

en: Delete target
eu: Kendu jomuga

en: Executable:
eu: Exekutagarria:

en: Working Directory:
eu: Laneko direktorioa:

en: Process Id:
eu: Prozesu ID:

[ctx: Program argument list]
en: Arguments:
eu: Argumentuak:

[ctx: Checkbox to for keeping focus on the command line]
en: Keep focus
eu: Eutsi fokuari

en: Keep the focus on the command line
eu: Eutsi fokuari komando-lerroan

en: Redirect IO
eu: Birbideratu SI

en: Redirect the debugged programs IO to a separate tab
eu: Birbideratu araztutako programaren SI banatutako fitxa batera

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Targets
eu: Helburuak

en: Target %1
eu: Jomuga %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: User Debug Adapter Settings
eu: Erabiltzailearen arazketa-egokigailuaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
eu: Ezarpen fitxategia:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Default Debug Adapter Settings
eu: Arazketa-egokigailuaren ezarpen lehenetsiak

en: Debugger
eu: Araztailea

en: No JSON data to validate.
eu: Ez dago balioztatzeko JSON daturik.

en: JSON data is valid.
eu: JSON datuak baliozkoak dira.

en: JSON data is invalid: no JSON object
eu: JSON datuak baliogabeak dira: ez da JSON objektua

en: JSON data is invalid: %1
eu: JSON datuak baliogabeak dira: %1

en: Locals
eu: Lokalak

en: CPU registers
eu: PUZeko erregistroak

en: Please set the executable in the 'Settings' tab in the 'Debug' panel.
eu: Mesedez, ezarri exekutagarria 'Araztu' paneleko 'Ezarpenak" fitxan.

en: No debugger selected. Please select one in the 'Settings' tab in the 'Debug' panel.
eu: Ez da araztailerik hautatu. Mesedez, hautatu bat  'Araztu' paneleko 'Ezarpenak" fitxan.

en: Debugger not found. Please make sure you have it installed in your system. The selected debugger is '%1'
eu: Araztailea ez da aurkitu. Mesedez. Ziurtatu zure sistema instalatuta duzula. Hautatutako araztailea '%1' da

en: Could not start debugger process
eu: Ezin izan da arazteko prozesua abiarazi

en: *** gdb exited normally ***
eu: *** gdb ohi bezala amaitu da ***

en: all threads running
eu: hari guztiak ibiltzen ari dira

en: thread(s) running: %1
eu: ibiltzen ari d(ir)en haria(k): %1

en: stopped (%1).
eu: geldituta (%1).

en: Active thread: %1 (all threads stopped).
eu: Hari aktiboa: %1 (hari guztiak geldituta).

en: Active thread: %1.
eu: Hari aktiboa: %1.

en: Current frame: %1:%2
eu: Uneko markoa: %1:%2

en: Host: %1. Target: %1
eu: Ostalaria: %1. Jomuga %1

en: gdb-mi: Could not parse last response: %1. Too many consecutive errors. Shutting down.
eu: gdb-mi: Ezin izan du azken erantzunaren azterketa sintaktikoa gainditu: %1. Ondoz ondoko akats gehiegi.Itzaltzen.

en: gdb-mi: Could not parse last response: %1
eu: gdb-mi: Ezin izan du azken erantzunaren azterketa sintaktikoa gainditu: %1

en: DAP backend failed
eu: DAP bizkarraldekoak huts egin du

en: program terminated
eu: programa amaitu da

en: requesting disconnection
eu: deskonektatzeko eskaera

en: requesting shutdown
eu: itzaltzeko eskaera

en: DAP backend: %1
eu: DAP bizkarraldekoak: %1

en: Breakpoint(s) reached:
eu: Eten-puntu(eta)ra iritsi da:

en: (continued) thread %1
eu: (jarraitu du) %1 haria

en: all threads continued
eu: hari guztiek jarraitu dute

en: (running)
eu: (exekutatzen)

en: *** connection with server closed ***
eu: *** zerbitzariarekiko konexioa itxi da***

en: program exited with code %1
eu: programa %1 kodearekin irten da

en: *** waiting for user actions ***
eu: *** erabiltzailearen ekintzen zain ***

en: error on response: %1
eu: errorea erantzunean: %1

en: important
eu: garrantzitsua

en: telemetry
eu: telemetria

en: debugging process [%1] %2
eu: arazteko prozesua [%1] %2

en: debugging process %1
eu: arazteko prozesua %1

en: Start method: %1
eu: Hasteko metodoa: %1

en: thread %1
eu: %1 haria

en: breakpoint set
eu: Eten-puntua ezarri da

en: breakpoint cleared
eu: Eten-puntua garbitu da

en: (%1) breakpoint
eu: (%1) eten-puntua

en: <not evaluated>
eu: <ebaluatu gabe>

en: server capabilities
eu: zerbitzariaren gaitasunak

en: supported
eu: euskarriduna

en: unsupported
eu: euskarrigabea

en: conditional breakpoints
eu: baldintzazko eten-puntuak

en: function breakpoints
eu: funtzioko eten-puntuak

en: hit conditional breakpoints
eu: iritsi baldintzazko eten-puntuak

en: log points
eu: erregistro puntuak

en: modules request
eu: moduluen eskaera

en: goto targets request
eu: joan jomugetara eskaera

en: terminate request
eu: amaitzeko eskaera

en: terminate debuggee
eu: amaitu araztea

en: syntax error: expression not found
eu: sintaxi akatsa: adierazpena ez da aurkitu

en: syntax error: %1
eu: sintaxi akatsa: %1

en: invalid line: %1
eu: lerro baliogabea: %1

en: file not specified: %1
eu: zehaztu gabeko fitxategia: %1

en: invalid thread id: %1
eu: hari baliogabearen id: %1

en: thread id not specified: %1
eu: zehaztu gabeko hari id: %1

en: Available commands:
eu: Komando erabilgarriak:

en: conditional breakpoints are not supported by the server
eu: zerbitzariak ez ditu onartzen baldintzazko eten-puntuak

en: hit conditional breakpoints are not supported by the server
eu: zerbitzariak ez ditu onartzen iritsi baldintzazko eten-puntuak

en: line %1 already has a breakpoint
eu: %1. lerroak badu jada eten-puntu bat

en: breakpoint not found (%1:%2)
eu: eten-puntua ez da aurkitu (%1:%2)

en: Current thread:
eu: Uneko haria:

en: none
eu: bat ere ez

en: Current frame:
eu: Uneko markoa:

en: Session state:
eu: Saioaren egoera:

en: initializing
eu: hasieratzen

en: running
eu: exekutatzen

en: stopped
eu: geldirik

en: terminated
eu: amaituta

en: disconnected
eu: deskonektatuta

en: command not found
eu: Komandoa ez da aurkitu

en: missing thread id
eu: hariaren IDa falta da

en: killing backend
eu: bizkarraldekoa akabatzen

en: Current frame [%3]: %1:%2 (%4)
eu: Uneko markoa [%3]: %1:%2 (%4)

en: Symbol
eu: Ikurra

en: Value
eu: Balioa

en: type
eu: mota

en: indexed items
eu: indexatutako elementuak

en: named items
eu: izendatutako elementuak

en: Kate Debug
eu: Kate araztu

en: Debug View
eu: Arazteko ikuspegia

en: Debug
eu: Araztu

en: Locals and Stack
eu: Bertako aldagaiak eta dei-pila

[ctx: Column label (frame number)]
en: Nr
eu: Zk

[ctx: Column label]
en: Frame
eu: Markoa

[ctx: Tab label]
en: Debug Output
eu: Araztailearen irteera

[ctx: Tab label]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @info]
en: <title>Could not open file:</title><nl/>%1<br/>Try adding a search path to Advanced Settings -> Source file search paths
eu: <title>Fitxategia ezin izan da ireki:</title><nl/>%1<br/>Saia zaitez hemen bilaketa bide-izen bat gehitzen, Ezarpen Aurreratuak -> Sorburu fitxategiak bilatzeko bide-izenak

en: Start Debugging
eu: Hasi arazten

en: Kill / Stop Debugging
eu: Hil / Gelditu arazketa

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Toggle Breakpoint / Break
eu: Txandakatu Eten-puntua / Etena

en: Step In
eu: Urratsa barrura

en: Step Over
eu: Urratsa gainetik

en: Step Out
eu: Urratsa kanpora

en: Run To Cursor
eu: Exekutatu kurtsorea arte

en: Restart Debugging
eu: Berrabiarazi arazketa

[ctx: Move Program Counter (next execution)]
en: Move PC
eu: Mugitu PK

en: Print Value
eu: Inprimatu balioa

en: Insert breakpoint
eu: Txertatu eten-puntua

en: Remove breakpoint
eu: Kendu eten-puntua

en: Execution point
eu: Exekuzio puntua

en: Thread %1
eu: %1 haria

en: IO
eu: SI

en: Breakpoint
eu: Eten-puntua

note: i18n: ectx: Menu (debug)
en: &Debug
eu: &Araztu

note: i18n: ectx: ToolBar (gdbplugin)
en: Debug Plugin
eu: Arazteko plugina
