kate - en to eu translation catalogue (42 entries)

en: Could not open file '%1'.
eu: Ezin izan du '%1' fitxategia ireki.

en: Malformed JSON file '%1': %2
eu: Gaizki osatutako JSON fitxategia '%1': %2

en: Could not load '%1': malformed macro; wiping it.
eu: Ezin izan du '%1' zamatu: gaizki osatutako makroa; hura garbitzen.

note: i18n: ectx: ToolBar (keyboardmacros)
en: Keyboard Macros
eu: Teklatuko makroak

en: <b>Keyboard Macros:</b> %1
eu: <b>Teklatuko makroak:</b> %1

en: Recording…
eu: Grabatzen…

en: ended
eu: bukatuta

en: canceled
eu: utzita

en: Recording %1
eu: %1 grabatzen

en: Saved '%1'
eu: '%1' gorde da

en: Loaded '%1'
eu: '%1' zamatu da

en: Wiped '%1'
eu: '%1' garbitu da

en: Usage: %1 <name>.
eu: Erabilera: %1 <izena>.

en: No keyboard macro named '%1' found.
eu: Ez da aurkitu '%1' izeneko teklatuko makrorik.

en: Cannot save empty keyboard macro.
eu: Ezin du gorde teklatuko makro hutsa.

en: <qt><p>Usage: <code>kmsave &lt;name&gt;</code></p><p>Save current keyboard macro as <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
eu: <qt><p>Erabilera: <code>kmsave &lt;izena&gt;</code></p><p>Gorde uneko teklatuko makroa <code>&lt;izena&gt;</code> gisa.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmload &lt;name&gt;</code></p><p>Load saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> as current macro.</p>%1</qt>
eu: <qt><p>Erabilera: <code>kmload &lt;izena&gt;</code></p><p>Zamatu gordetako <code>&lt;izena&gt;</code> teklatuko makroa uneko makro gisa.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmplay &lt;name&gt;</code></p><p>Play saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> without loading it.</p>%1</qt>
eu: <qt><p>Erabilera: <code>kmplay &lt;izena&gt;</code></p><p>Ekin gordetako <code>&lt;izena&gt;</code> teklatuko makroa hura zamatu gabe.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmwipe &lt;name&gt;</code></p><p>Wipe saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
eu: <qt><p>Erabilera: <code>kmwipe &lt;izena&gt;</code></p><p>Garbitu gordetako <code>&lt;izena&gt;</code> teklatuko makroa.</p>%1</qt>

en: &Keyboard Macros
eu: Te&klatuko makroak

en: Record and play keyboard macros.
eu: Grabatu eta ekin teklatuko makroak.

en: &Record Macro...
eu: &Grabatu makroa...

en: Start/stop recording a macro (i.e., keyboard action sequence).
eu: Hasi/gelditu makro bat grabatzen (adib. teklatuko ekintza sekuentzia).

en: &Cancel Macro Recording
eu: &Utzi makroa grabatzeari

en: Cancel ongoing recording (and keep the previous macro as the current one).
eu: Utzi jarduneko grabatzea (eta mantendu aurreko makroa unekoa gisa).

en: &Play Macro
eu: E&kin makroarekin

en: Play current macro (i.e., execute the last recorded keyboard action sequence).
eu: Ekin uneko makroarekin (adib. exekutatu grabatutako azken teklatuko ekintza sekuentzia).

en: &Save Current Macro
eu: &Gorde uneko makroa

en: Give a name to the current macro and persistently save it.
eu: Eman izan bat uneko makroari eta gorde era iraunkorrean.

en: &Load Named Macro...
eu: &Zamatu izendatutako makroa...

en: Load a named macro as the current one.
eu: Zamatu izendatutako makro bat unekoa gisa.

en: &Play Named Macro...
eu: E&kin izendatutako makroarekin...

en: Play a named macro without loading it.
eu: Ekin izendatutako makro batekin hura zamatu gabe.

en: &Wipe Named Macro...
eu: &Garbitu izendatutako makroa...

en: Wipe a named macro.
eu: Garbitu izendatutako makroa.

en: End Macro &Recording
eu: Bukatu makro g&rabatzea

en: Load the '%1' macro as the current one.
eu: Zamatu '%1' makroa unekoa gisa.

en: Play the '%1' macro without loading it.
eu: Ekin '%1' makroarekin hura zamatu gabe.

en: Wipe the '%1' macro.
eu: Garbitu '%1' makroa.

en: Save current macro as?
eu: Uneko makroa honela gorde?

en: Wipe the '%1' macro?
eu: '%1' makroa garbitu?

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak
