kate - en to eu translation catalogue (31 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
eu: Ez duzu shell edo terminal emulatzaile bat atzitzeko adinako karmarik

en: Terminal
eu: Terminala

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
eu: &Bideratu terminalera

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
eu: &Sinkronizatu terminala uneko dokumentuarekin

[ctx: @action]
en: Run Current Document
eu: Exekutatu uneko dokumentua

[ctx: @action]
en: S&how Terminal Panel
eu: E&rakutsi terminal-panela

[ctx: @action]
en: &Focus Terminal Panel
eu: &Fokuratu terminal-panela

en: Konsole not installed. Please install konsole to be able to use the terminal.
eu: «Konsole» ez dago instalatuta. Mesedez, instalatu ezazu terminala erabili ahal izateko.

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
eu: Ziur zaude testua kontsolara bideratu nahi duzula? Honek barruan dituen komando guztiak zure erabiltzaile eskubideekin exekutatuko du.

en: Pipe to Terminal?
eu: Bideratu terminalera?

en: Pipe to Terminal
eu: Bideratu terminalera

en: Sorry, cannot cd into '%1'
eu: Tamalez, ezin da cd '%1'(e)ra

en: Not a local file: '%1'
eu: Ez da fitxategi lokal bat: '%1'

en: Do you really want to Run the document ?
    This will execute the following command,
    with your user rights, in the terminal:
    '%1'
eu: Ziur zaude dokumentua exekutatu nahi duzula?
    Honek ondoko komandoa exekutatuko du,
    zure erabiltzaile eskubideekin, terminalean:
     '%1'

en: Run in Terminal?
eu: Terminalean exekutatu?

en: Run
eu: Exekutatu

[ctx: @action]
en: &Hide Terminal Panel
eu: E&zkutatu terminal-panela

en: Defocus Terminal Panel
eu: Fokua kendu terminal-paneletik

en: Focus Terminal Panel
eu: Fokuratu terminal-panela

en: &Automatically synchronize the terminal with the current document when possible
eu: &Automatikoki sinkronizatu terminala uneko dokumentuarekin posible denean

en: Run in terminal
eu: Exekutatu terminalean

en: &Remove extension
eu: &Kendu luzapena

en: Prefix:
eu: Aurrizkia:

en: &Show warning next time
eu: &Erakutsi abisua hurrengo aldian

en: The next time '%1' is executed, make sure a warning window will pop up, displaying the command to be sent to terminal, for review.
eu: '%1' exekutatzen den hurrengo aldian, ziurtatu abisu leiho bat azaleratzen dela, terminalera bidali beharreko komandoa bistaratuz, berrikusteko.

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
eu: Ezarri inguruneko &EDITOR aldagaia 'kate -b' balioarekin

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
eu: Garrantzitsua: Dokumentua itxi egin behar da kontsolako aplikazioak jarrai dezan

en: Hide Konsole on pressing 'Esc'
eu: Ezkutatu Kontsola 'Ihes' sakatzean

en: This may cause issues with terminal apps that use Esc key, for e.g., vim. Add these apps in the input below (Comma separated list)
eu: Honek Ihes tekla erabiltzen duten terminaleko aplikazioekin arazoak sor litzake, adib. vim. Gehitu aplikazio horiek beheko sarrerakoan (koma bidez bereizita)

en: Terminal Settings
eu: Terminalaren ezarpenak

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak
