kate - en to eu translation catalogue (112 entries)

en: Filter…
eu: ...iragazi

en: LSP Client
eu: LSP bezeroa

en: No JSON data to validate.
eu: Ez dago balioztatzeko JSON daturik.

en: JSON data is valid.
eu: JSON datuak baliodunak dira.

en: JSON data is invalid: no JSON object
eu: JSON datuak ez dira baliodunak: JSON objekturik ez

en: JSON data is invalid: %1
eu: JSON datuak ez dira baliodunak: %1

en: Delete selected entries
eu: Ezabatu hautatutako sarrerak

en: Delete all entries
eu: Ezabatu sarrera denak

en: LSP server start requested
eu: LSP zerbitzaria hastea eskatu da

en: Do you want the LSP server to be started?<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
eu: LSP zerbitzaria has dadin nahi duzu?<br><br>Komando-lerro osoa: <br><br><b>%1</b><br><br>Aukera plugina konfiguratzeko orriaren bidez alda daiteke.

en: User permanently blocked start of: '%1'.
    Use the config page of the plugin to undo this block.
eu: Erabiltzaileak era iraunkorrean blokeatu du honen hasiera: '%1'.
    Erabili plugina konfiguratzeko orria blokeo hau desegiteko.

en: Go to Definition
eu: Joan definiziora

en: Go to Declaration
eu: Joan deklaraziora

en: Go to Type Definition
eu: Joan Mota definiziora

en: Find References
eu: Aurkitu erreferentziak

en: Find Implementations
eu: Bilatu inplementazioak

en: Highlight
eu: Nabarmendu

en: Symbol Info
eu: Ikurren informazioa

en: Search and Go to Symbol
eu: Bilatu eta joan ikurrera

en: Format
eu: Formatua

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Expand Selection
eu: Zabaldu hautapena

en: Shrink Selection
eu: Txikiagotu hautapena

en: Switch Source Header
eu: Trukatu sorburuaren goiburua

en: Expand Macro
eu: Zabaldu makroa

en: Code Action
eu: Kodearen ekintza

en: Show lsp completions
eu: Erakutsi LSPren osatze-aukerak

en: Show selected completion documentation
eu: Erakutsi hautatutako osatze dokumentazioa

en: Enable signature help with auto completion
eu: Gaitu sinadura laguntza osatze automatikoarekin

en: Include declaration in references
eu: Erantsi deklarazioa erreferentzietan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplParens)
en: Add parentheses upon function completion
eu: Gehitu parentesia funtzioa osatutakoan

en: Show hover information
eu: Erakutsi informazioa gainetik igarotzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkOnTypeFormatting)
en: Format on typing
eu: Tekleatzeko formatua

en: Incremental document synchronization
eu: Dokumentu sinkronizatze inkrementala

en: Highlight goto location
eu: Nabarmendu «goto» kokalekua

en: Show Inlay Hints
eu: Erakutsi inkrustatutako aholkuak

en: Show Diagnostics Notifications
eu: Erakutsi diagnostikoaren jakinarazpenak

en: Show Messages
eu: Erakutsi mezuak

en: Server Memory Usage
eu: Zerbitzariaren memoria erabilera

en: Close All Dynamic Reference Tabs
eu: Itxi erreferentzia dinamikoko fitxa guztiak

en: Restart LSP Server
eu: Berrabiarazi LSP zerbitzaria

en: Restart All LSP Servers
eu: Berrabiarazi LSP zerbitzari guztiak

en: Go To
eu: Joan hona

en: More options
eu: Aukera gehiago

en: Expand All
eu: Zabaldu guztiak

en: Collapse All
eu: Tolestu guztiak

en: RangeHighLight
eu: Barruti nabarmentzea

en: Line: %1:
eu: Lerroa: %1:

en: No results
eu: Emaitzarik ez

[ctx: @title:tab]
en: Definition: %1
eu: Definizioa: %1

[ctx: @title:tab]
en: Declaration: %1
eu: Deklarazioa: %1

[ctx: @title:tab]
en: Type Definition: %1
eu: Mota definizioa: %1

[ctx: @title:tab]
en: References: %1
eu: Erreferentziak: %1

[ctx: @title:tab]
en: Implementation: %1
eu: Inplementazioa: %1

[ctx: @title:tab]
en: Highlight: %1
eu: Nabarmentzea: %1

en: No Actions
eu: Ekintzarik ez

en: Loading...
eu: Zamatzen...

en: No edits
eu: Ediziorik gabe

[ctx: @title:window]
en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: @label:textbox]
en: New name (caution: not all references may be replaced)
eu: Izen berria (abisua: baliteke erreferentzia guztiak ordezkatzerik ez izatea)

en: Not enough results
eu: Emaitza nahikorik ez

en: Corresponding Header/Source not found
eu: Dagokion Goiburua/Sorburua ez da aurkitu

[ctx: @info]
en: LSP Server
eu: LSP zerbitzaria

[ctx: @info]
en: LSP Client
eu: LSP bezeroa

en: Question from LSP server
eu: LSP zerbitzariaren galdera

en: Restarting
eu: Berrabiatzen

en: NOT Restarting
eu: EZ da barrabiatzen ari

en: Server terminated unexpectedly ... %1 [%2] [homepage: %3]
eu: Zerbitzariak ustekabean amaitu du ... %1 [%2] [orri nagusia: %3]

en: Failed to find server binary: %1
eu: Zerbitzariaren bitarra aurkitzea huts egin du: %1

en: Please check your PATH for the binary
eu: Mesedez, ikuskatu zure PATH bitarraren bila

en: See also %1 for installation or details
eu: Begiratu %1 ere instalazio edo xehetasun bila

en: Failed to start server: %1
eu: Huts egin du zerbitzaria abiatzea: %1

en: Started server %2: %1
eu: %2 zerbitzaria abiatu da: %1

en: Failed to parse server configuration '%1': no JSON object
eu: Huts egin du zerbitzariaren konfigurazio sintaxi azterketak '%1': JSON objekturik ez

en: Failed to parse server configuration '%1': %2
eu: Huts egin du zerbitzariaren konfigurazio sintaxi azterketak '%1': %2

en: Failed to read server configuration: %1
eu: Huts egin du zerbitzariaren konfigurazioa irakurtzea: %1

en: Symbol Outline
eu: Ikurren ingerada

en: Tree Mode
eu: Zuhaitz-modua

en: Automatically Expand Tree
eu: Automatikoki zabaldu zuhaitza

en: Sort Alphabetically
eu: Sailkatu alfabetikoki

en: Show Details
eu: Erakutsi zehaztasunak

en: Symbols
eu: Ikurrak

en: LSP server does not support symbol outline.
eu: LSP zerbitzariak ez du ikurren ingerada onartzen.

en: No LSP server for this document.
eu: Ez dago dokumentu honetarako LSP zerbitzaririk.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Client Settings
eu: Bezero ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFmtOnSave)
en: Format on save
eu: Eman formatua gordetzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSemanticHighlighting)
en: Enable semantic highlighting
eu: Gaitu semantika nabarmentzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInlayHint)
en: Enable inlay hints
eu: Gaitu inkrustatutako aholkuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Completions:
eu: Osatzea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowCompl)
en: Show completions
eu: Erakutsi osatzea-aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkComplDoc)
en: Show inline docs for selected completion
eu: Erakutsi lerro barruko dokumentuak hautatutako osatzerako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSignatureHelp)
en: Show function signature when typing a function call
eu: Erakutsi funtzio sinadura funtzio dei bat tekleatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoImport)
en: Add imports automatically if needed upon completion
eu: Behar izanez gero, gehitu inportazioak automatikoki amaitutakoan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Navigation:
eu: Nabigatzea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRefDeclaration)
en: Count declarations when searching for references to a symbol
eu: Zenbatu deklarazioak ikur bati buruzko erreferentziak bilatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoHover)
en: Show information about currently hovered symbol
eu: Erakutsi gainetik igarotako ikurrari buruzko informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHighlightGoto)
en: Highlight target line when hopping to it
eu: Nabarmendu helburu-lerroa horretara jauzi egitean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Server:
eu: Zerbitzaria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDiagnostics)
en: Show program diagnostics
eu: Erakutsi programaren diagnostikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMessages)
en: Show notifications from the LSP server
eu: Erakutsi LSP zerbitzariaren jakinarazpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIncrementalSync)
en: Incrementally synchronize documents with the LSP server
eu: Dokumentuak era inkrementalean sinkronizatu LSP zerbitzariarekin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Document outline:
eu: Dokumentuaren zirriborroa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolSort)
en: Sort symbols alphabetically
eu: Sailkatu ikurrak alfabetikoki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolDetails)
en: Display additional details for symbols
eu: Azaldu ikurren xehetasun osagarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolTree)
en: Present symbols in a hierarchy instead of a flat list
eu: Aurkeztu ikurrak hierarkia batean zerrenda lau batean egin ordez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSymbolExpand)
en: Automatically expand tree
eu: Zuhaitza automatikoki zabaldu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Servers
eu: Baimendutako eta blokeatutako zerbitzariak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: User Server Settings
eu: Erabiltzaile zerbitzariaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Settings File:
eu: Ezarpen fitxategia:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Default Server Settings
eu: Zerbitzari ezarpen lehenetsiak

note: i18n: ectx: Menu (LSPClient Menubar)
en: &LSP Client
eu: &LSP bezeroa

note: i18n: ectx: Menu (lspclient_more_options)
en: More Options
eu: Aukera gehiago
