kate - en to eu translation catalogue (89 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, buildOutput)
en: Output
eu: Irteerakoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buildAgainButton)
en: Build Again
eu: Berriz eraiki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelBuildButton)
en: Cancel
eu: Utzi

en: Build & Run
eu: Eraiki eta exekutatu

en: Build & Run Settings
eu: Eraiki eta exekutatu ezarpenak

en: Delete selected entries
eu: Ezabatu hautatutako sarrerak

en: Delete all entries
eu: Ezabatu sarrera denak

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDiagnosticsCB)
en: Add errors and warnings to Diagnostics
eu: Gehitu erroreak eta abisuak diagnostikoetan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSwitchToOutput)
en: Automatically switch to output pane on executing the selected target
eu: Automatikoki aldatu irteerako beiratera aukeratutako jomuga exekutatzean

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, u_showProgressCB)
en: If the output lines start with [ # / ## ] or [ ## % ], display the latest as a message.
eu: Irteera-lerroak [ # / ## ] edo [ ## % ]-rekin hasten badira, azkena mezu gisa azaldu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, u_showProgressCB)
en: Show build progress as a message when the output pane is hidden
eu: Eraikitze aurrerapena mezu gisa erakutsi irteera-panela ezkutuan dagoenean

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Commands
eu: Baimendutako eta blokeatutako komandoak

en: Build
eu: Eraiki

en: Select Target...
eu: Hautatu jomuga...

en: Build Selected Target
eu: Eraiki hautatutako jomuga

en: Build and Run Selected Target
eu: Eraiki eta ibili hautatutako jomuga

en: Compile Current File
eu: Konpilatu uneko fitxategia

en: Try to compile the current file by searching a compile_commands.json
eu: Saiatu uneko fitxategi konpilatzen «compile_commands.json» bat bilatuz

en: Stop
eu: Gelditu

en: Load targets from CMake Build Dir
eu: Zamatu jomugak CMake eraikitzeko direktoriotik

[ctx: Left is also left in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Left
eu: Fokua ezkerreko hurrengo fitxari

[ctx: Right is right also in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Right
eu: Fokua eskuineko hurrengo fitxari

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
eu: Jomuga ezarpenak

en: <b>File not found:</b> %1<br><b>Search paths:</b><br>%2<br>Try adding a search path to the "Working Directory"
eu: <b>Fitxategia ez da aurkitu:</b> %1<br><b>Bilatzeko bide-izenak: </b><br>%2<br>Saiatu "Laneko direktorioari" bilaketa bide-izen bat gehitzen

en: Build Information
eu: Eraikitze informazioa

en: There is no file or directory specified for building.
eu: Ez da eraikitzeko fitxategi edo direktoriorik zehaztu.

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
eu: "%1" fitxategia ez da bertako fitxategi bat. Bertakoak ez diren fitxategiak ezin dira konpilatu.

en: Create directory
eu: Sortu direktorioa

en: The configured working directory <b>%1</b> for the targetset <b>%2</b> does not exist.<br><br>Create the directory?
eu: <b>%2</b> jomuga-multzorako konfiguratuta dagoen lanerako <b>%1</b> direktorioa ez da existitzen.<br><br>Direktorioa sortu?

en: Failed to create the directory <b>%1</b>
eu: <b>%1</b> direktorioa sortzea huts egin du

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
eu: "%1" exekutatzea huts egin du. Irteeraren egoera = %2

en: Building <b>%1: %2</b> cancelled
eu: <b>%1: %2</b> eraikitzea bertan behera utzi da

en: Did not find a compile_commands.json for file "%1".
eu: Ez du aurkitu "%1" fitxategirako «compile_commands.json» bat.

en: Did not find a compile command for file "%1" in "%2".
eu: "%2"(e)an ez du aurkitu "%1" fitxategia konpilatzeko komando bat.

en: Cannot make "%f" substitution. No open file or the current file is untitled!
eu: Ezin du "%f" ordezkapena egin. Ez dago irekitako fitxategirik edo uneko fitxategiak ez du izenik!

en: Cannot make "%d" substitution. No open file or the current file is untitled!
eu: Ezin du "%d" ordezkapena egin. Ez dago irekitako fitxategirik edo uneko fitxategiak ez du izenik!

en: Cannot make "%n" substitution. No open file or the current file is untitled!
eu: Ezin du "%n" ordezkapena egin. Ez dago irekitako fitxategirik edo uneko fitxategiak ez du izenik!

en: Cannot make project substitution (%B). No open project!
eu: Ezin du proiektu ordezkapena egin (%B). Ez dago irekitako proiekturik!

en: Already building...
eu: Dagoeneko eraikitzen...

en: Cannot execute: %1: %2 No working directory set.
    There is no local file or directory specified for building.
eu: Ezin du exekutatu: %1: %2 ez da laneko direktoriorik ezarri.
    Ez dago eraikitzeko zehaztutako fitxategi edo direktorio lokalik.

en: Building target <b>%1: %2</b> ...
eu: <b>%1: %2</b> jomuga eraikitzen ...

en: Cannot load targets, the file %1 does not contain a proper CMAKE_COMMAND entry !
eu: Ezin ditu jomugak zamatu, %1 fitxategiak ez dauka CMAKE_COMMAND sarrera egoki bat!

en: Could not write CMake File API query files for build directory %1 !
eu: Ezin izan da, eraikitzeko %1 direktoriorako, CMake fitxategiko API itaun fitxategirik idatzi!

en: Could not run CMake (%2) for build directory %1 !
eu: Ezin izan da, eraikitzeko %1 direktoriorako, CMake (%2) exekutatu!

en: Generating CMake File API reply files for build directory %1 failed (using %2) !
eu: Eraikitzeko %1 direktoriorako, CMake fitxategiko API itaun fitxategiak (%2 erabiliz) sortzea huts egin du!

en: Build plugin wants to execute program
eu: Eraikitzeko pluginak programa exekutatu nahi du

en: The Kate build plugin needs to execute an external command to read the targets from the build tree.<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>Proceed and allow to run this command ?<br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
eu: Katen eraikitzeko pluginak, eraikitzeko zuhaitzeko jomugak irakurtzeko, kanpoko programa bat exekutatzea behar du.<br><br>Comando-lerro osoa da:<br><br><b>%1</b><br><br>Jarraitu eta komando hori exekutatzea baimendu?<br><br>Aukera plugina konfiguratzeko orritik aldatu daiteke.

[ctx: @info]
en: <title>Build Finished:</title>%1
eu: <title>Eraikitzea bukatu da:</title>%1

en: Build <b>%1: %2</b> completed. %3 error(s), %4 warning(s), %5 note(s)
eu: <b>%1: %2</b> eraikitzea osatu da. %3 errore, %4 abisu, %5 ohar

en: Found one error. | Found %1 errors.
eu[0]: Errore bat aurkitu da.
eu[1]: %1 errore aurkitu dira.

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
eu[0]: Abisu bat aurkitu da.
eu[1]: %1 abisu aurkitu dira.

en: Found one note. | Found %1 notes.
eu[0]: Ohar bat aurkitu da.
eu[1]: %1 ohar aurkitu dira.

en: Build canceled.
eu: Eraikitzea bertan behera utzi da.

en: Build failed.
eu: Eraikitzea huts egin du.

en: Build completed without problems.
eu: Eraikitzea osatu da arazorik gabe.

en: Build <b>%1: %2 canceled</b>. %3 error(s), %4 warning(s), %5 note(s)
eu: <b>%1: %2</b> eraikitzea bertan behera utzi da. %3 errore, %4 abisu, %5 ohar

[ctx: The same word as 'gcc' uses for an error.]
en: error
eu: errore

[ctx: The same word as 'gcc' uses for a warning.]
en: warning
eu: abisu

[ctx: The same words as 'gcc' uses for note or info.]
en: note|info
eu: ohar|informazio

[ctx: The same word as 'ld' uses to mark an ...]
en: undefined reference
eu: definitu gabeko aipamena

en: Cannot save build targets in: %1
eu: Ezin izan dira eraikitzeko helburuak hemen gorde: %1

en: Leave empty to use the directory of the current document.
    Add search directories by adding paths separated by ';'
eu: Utzi hutsik uneko dokumentuaren direktorioa erabiltzeko.
    Gehitu bilaketa-direktorioak «;» bidez banatutako bide-izenak gehituz

en: Use:
    "%B" for project base directory
    "%b" for name of project base directory
eu: Erabili:
    "%B" proiektuaren oinarri-direktoriorako
    "%b" proiektuaren oinarri-direktorioaren izenerako

en: Use:
    "%f" for current file
    "%d" for directory of current file
    "%n" for current file name without suffix
    "%B" for current project's base directory
    "%w" for the working directory of the target
eu: Erabili:
    "%f" uneko fitxategirako
    "%d" uneko fitxategiaren direktoriorako
    "%n" uneko fitxategi-izenerako atzizkirik gabe
    "%B" uneko proiektuaren oinarri direktoriorako
    "%w" jomugaren laneko direktoriorako

en: Target Set
eu: Jomuga multzoa

en: Projects
eu: Proiektuak

en: Session
eu: Saioa

en: Command/Target-set Name
eu: Komandoa/jomuga-multzo izena

en: Build Command / Working Directory
eu: Eraikitzeko komandoa / Laneko direktorioa

en: Run Command
eu: Ibili komandoa

en: Filter targets, use arrow keys to select, Enter to execute
eu: Jomugak iragazi, gezi-teklak hautatzeko erabili, Sartu exekutatzeko

en: Create new set of targets
eu: Sortu jomuga multzo berria

en: Clone command or target set
eu: Klonatu komandoa edo jomuga multzoa

en: Delete current target or current set of targets
eu: Ezabatu uneko jomuga edo uneko jomuga multzoa

en: Add new target
eu: Gehitu jomuga berria

en: Build selected target
eu: Eraiki hautatutako jomuga

en: Build and run selected target
eu: Eraiki eta ibili hautatutako jomuga

en: Move selected target up
eu: Eraman gora hautatutako jomuga

en: Move selected target down
eu: Eraman behera hautatutako jomuga

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Cut
eu: Ebaki

en: Paste after
eu: Itsatsi ondoren

[ctx: Name/Label for a compilation or build command]
en: Build Command
eu: Eraikitzeko komandoa

[ctx: Name/Label for a command to configure a build]
en: Configure
eu: Konfiguratu

note: i18n: ectx: Menu (Build Menubar)
en: &Build
eu: &Eraiki

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Build Plugin Toolbar
eu: Eraikitzeko pluginaren tresna-barra

en: Insert path
eu: Txertatu bide-izena

en: Select directory to insert
eu: Hautatu txertatu beharreko direktorioa
