kate - en to eu translation catalogue (58 entries)

en: Edit Snippet Repository %1
eu: Editatu testu-zatien gordetegia %1

en: Create New Snippet Repository
eu: Sortu testu-zatien gordetegi berri bat

en: <i>leave empty for general purpose snippets</i>
eu: <i>utzi hutsik helburu orokorreko testu-zatientzat</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, snippetName)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoNamespaceLabel)
en: Namespace:
eu: Izen-lekua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoLicenseLabel)
en: &License:
eu: &Lizentzia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoAuthorsLabel)
en: &Authors:
eu: &Egileak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repoFileTypesLabel)
en: &File types:
eu: &Fitxategi motak:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, repoNameEdit)
en: A short name for the repository
eu: Gordetegiarentzako izen labur bat

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, repoNamespaceEdit)
en: Prefix to show in code completion
eu: Kode osatzean erakutsi beharreko aurrizkia

en: Text to insert into the document (see the <a href="help:/kate/kate-application-plugin-snippets.html#snippet-input-template">handbook</a> for special fields).
eu: Dokumentuan txertatu beharreko testua (eremu berezietarako begiratu  <a href="help:/kate/kate-application-plugin-snippets.html#snippet-input-template">eskuliburua</a>).

en: JavaScript code to evaluate (see the <a href="help:/kate/kate-application-plugin-snippets.html#snippet-input-script">handbook</a> for details).
eu: Ebaluatu beharreko JavaScript kode (xehetasunetarako begiratu <a href="help:/kate/kate-application-plugin-snippets.html#snippet-input-script">eskuliburua</a>).

en: Text template
eu: Testu-txantiloia

en: Script
eu: Gidoia

en: JavaScript functions shared between all snippets in this repository (see the <a href="help:/kate/kate-application-plugin-snippets.html#snippet-input-library">handbook</a>).
eu: Gordetegi honetako testu-zati guztiek partekatutako JavaScript funtzioak (begiratu <a href="help:/kate/kate-application-plugin-snippets.html#snippet-input-library">eskuliburua</a>).

en: Optional description to show in tooltips. You may use basic HTML formatting.
eu: Tresna-argibideetan erakusteko hautazko deskribapena. Oinarrizko HTML formatua erabil dezakezu.

en: Edit Snippet %1 in %2
eu: Editatu %2(e)ko %1 testu-zatia

en: Create New Snippet in Repository %1
eu: Sortu testu-zati berria %1 gordetegian

en: Snippet names with spaces may not work well in completions
eu: Baliteke zuriuneak dituzten testu-zatien izenak osatzean ondo ez ibiltzea

en: The snippet contains unsaved changes. Do you want to discard all changes?
eu: Testu-zatiak gorde gabeko aldaketak ditu. Aldaketa guztiak baztertu nahi dituzu?

en: Warning - Unsaved Changes
eu: Abisua - Gorde gabeko aldaketak

en: Continue editing
eu: Jarraitu editatzen

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, snippetNameEdit)
en: Name to be shown in the completion list (required)
eu: Osatze-zerrendan erakusteko izena (beharrezkoa)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeComboBoxLabel)
en: Snippet Mode:
eu: Testu-zati modua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, snippetShortcutLabel)
en: Keyboard shortcut:
eu: Teklatuko Lasterbidea:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, snippetTab)
en: &Snippet
eu: Te&stu-zatia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, scriptTab)
en: S&cript Library
eu: Gi&doi liburutegia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, descriptionTab)
en: Description
eu: Deskribapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, dotest_button)
en: Test this snippet
eu: Probatu testu-zati hau

[ctx: Autogenerated repository name for a programming language]
en: %1 snippets
eu: %1 testu-zati

en: Snippets
eu: testu-zatiak

en: Create Snippet
eu: Sortu testu-zatia

en: <empty snippet>
eu: <testu-zati hutsa>

en: insert snippet %1
eu: txertatu %1 testu-zatia

en: Kate needs to be compiled against KTExtEditor version 6.15.0 or higher, to use this type of snippet.
eu: Kate, KTExtEditor 6.15.0 bertsioarekiko edo berriagoarekiko eraiki behar da, testu-zati mota hau erabiltzeko.

en: <empty repository>
eu: <gordetegi hutsa>

en: You have edited a snippet repository file not located in your personal directory; as such, a copy of the original file has been created within your personal data directory.
eu: Zure direktorio pertsonalean kokatuta ez dagoen testu-zatien gordetegi-fitxategi bat editatu duzu; hori dela eta, jatorrizko fitxategiaren kopia bat sortu da zure datu pertsonalen direktorioan.

en: Output file '%1' could not be opened for writing
eu: Irteerako '%1' fitxategia ezin izan da idazteko ireki

en: Cannot open snippet repository %1.
eu: Ezin ireki %1 testu-zati gordetegia.

en: <qt>The error <b>%4</b><br /> has been detected in the file %1 at %2/%3</qt>
eu: <qt><b>%4</b> errorea<br /> hauteman da %1 fitxategian, hemen %2/%3</qt>

en: Invalid XML snippet file: %1
eu: XML testu-zati fitxategi baliogabea: %1

en: Repository is disabled, the contained snippets will not be shown during code-completion.
eu: Gordetegia desgaitua dago, dituen testu-zatiak ez dira erakutsiko kode-osatze garaian.

en: Applies to all filetypes
eu: Fitxategi-mota guztiei ezartzen zaie

en: Applies to the following filetypes: %1
eu: Ondoko fitxategi-motei ezartzen zaie: %1

en: Add Repository
eu: Gehitu gordetegia

en: Edit Repository
eu: Editatu gordetegia

en: Remove Repository
eu: Kendu gordetegia

en: Add Snippet
eu: Gehitu testu-zatia

en: Edit Snippet
eu: Editatu testu-zatia

en: Remove Snippet
eu: Kendu testu-zatia

en: Get New Snippets
eu: Lortu testu-zati berriak

en: Snippet: %1
eu: Testu-zatia: %1

en: Repository: %1
eu: Gordetegia: %1

en: Do you really want to delete the snippet "%1"?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu "%1" gordetegia?

en: Do you really want to delete the repository "%1" with all its snippets?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu "%1" gordetegia bere testu-zati eta guzti?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, filterText)
en: Define filter here
eu: Zehaztu iragazkia hemen

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, filterText)
en: Filter...
eu: Iragazkia...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak
