kate - en to fa translation catalogue (116 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
fa: Kate - ویرایشگر پیشرفته متن

en: Open File
fa: باز کردن پرونده

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fa: &نما‌

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fa: &ابزارها‌

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fa: &کمک‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

en: Maintainer
fa: نگه‌دارنده

en: Core Developer
fa: توسعه‌دهنده هسته

en: The cool buffersystem
fa: سیستم میان‌گیر cool

en: The Editing Commands
fa: فرمانهای ویرایش

en: Testing, ...
fa: آزمایش، ...

en: Former Core Developer
fa: توسعه‌دهنده هسته قبلی

en: KWrite Author
fa: نویسنده KWrite

en: KWrite port to KParts
fa: درگاه KWrite در KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
fa: تاریخچه واگرد KWrite، مجتمع‌سازی Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
fa: پشتیبانی مشخص کردن نحو اکس ام ال KWrite

en: Patches and more
fa: کژنه‌ها و بیشتر

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
fa: مشخص کردن برای RPM Spec-Files ،Perl ،Diff و بیشتر

en: Highlighting for VHDL
fa: مشخص کردن برای VHDL

en: Highlighting for SQL
fa: مشخص کردن برای SQL

en: Highlighting for Ferite
fa: مشخص کردن برای Ferite

en: Highlighting for ILERPG
fa: مشخص کردن برای  ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
fa: مشخص کردن برای LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
fa: مشخص کردن برای Makefiles، Python

en: Highlighting for Python
fa: مشخص کردن برای Python

en: Highlighting for Scheme
fa: مشخص کردن برای طرحواره

en: PHP Keyword/Datatype list
fa: فهرست کلیدواژه/نوع داده PHP

en: Very nice help
fa: کمک بسیار خوب

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
fa: کلیه کسانی که همکاری نموده‌اند و فراموش کرده‌ام که نامشان را ذکر کنم

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
fa: پرونده «%1» را نمی‌توان باز کرد: یک پرونده عادی نیست، یک پوشه است.

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Behavior
fa: رفتار

en: &Behavior
fa: &رفتار‌

en: Session Management
fa: مدیریت نشست

en: Plugins
fa: وصله‌ها

en: Plugin Manager
fa: مدیر وصله

en: Name
fa: نام

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
fa: در اینجا می‌توانید همه وصله‌های موجود Kate را ببینید. آنهایی که نشان‌دار هستند، بارگذاری شده‌اند، و بار دیگر که Kate آغاز شد، دوباره بارگذاری می‌شوند.

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
fa: <p>سند »%1« تغییر کرده، اما ذخیره نشده است.</p><p>می‌خواهید تغییرات خود را ذخیره کنید یا آنها را دور بریزید؟</p>

en: Close Document
fa: بستن سند

en: Save As
fa: ذخیره به عنوان

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
fa: هنگام تلاش برای بستن Kate، پرونده جدیدی باز شد و بستن ساقط گردید.

en: Closing Aborted
fa: بستن ساقط شد

en: Starting Up
fa: راه‌اندازی

en: Reopening files from the last session...
fa:  در حال باز کردن مجدد پرونده‌ها از آخرین نشست...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
fa: برای نمایش یا مخفی کردن میله وضعیت‌ نما، از این استفاده کنید

en: Show the complete document path in the window caption
fa: نمایش مسیر کامل سند در عنوان پنجره

en: &Quick Open
fa: باز کردن &سریع‌

en: Create a new document
fa: ایجاد سندی جدید

en: Open an existing document for editing
fa: باز کردن سند موجود برای ویرایش

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
fa: پرونده‌هایی که اخیراً باز کرده‌اید را فهرست می‌کند، و به شما اجازه می‌دهد که به راحتی آنها را دوباره باز کنید.

en: Save A&ll
fa: ذخیره &همه‌

en: Save all open, modified documents to disk.
fa: ذخیره همه اسناد باز و تغییریافته در دیسک.

en: Close the current document.
fa: بستن سند جاری.

en: Close Other
fa: بستن بقیه

en: Close other open documents.
fa: بستن  اسناد باز دیگر.

en: Clos&e All
fa: &بستن همه‌

en: Close all open documents.
fa: بستن همه اسناد باز.

en: Close this window
fa: بستن این پنجره

en: Open W&ith
fa: باز کردن &با‌

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
fa: سند جاری را، با استفاده از کاربرد دیگری که برای نوع پرونده آن ثبت شده و یاکاربردی به انتخاب خودتان، باز کنید.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
fa: پیکربندی انتسابهای میان‌بر صفحه ‌کلید کاربرد.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
fa: پیکربندی اینکه کدام فقره‌ها باید در میله ابزار)ها( ظاهر شوند.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
fa: پیکربندی جنبه‌های گوناگون این کاربرد و محتوای ویرایش.

en: &Plugins Handbook
fa: کتاب مرجع &وصله‌ها‌

en: This shows help files for various available plugins.
fa:  پرونده‌های کمک را برای وصله‌های گوناگون موجود نمایش می‌دهد.

en: Sess&ions
fa: &نشستها‌

en: Tool &Views
fa: &نمای ابزارها‌

en: Show Side&bars
fa: نمایش &میله‌های جانبی‌

en: Show %1
fa: نمایش %1

en: Move To
fa: حرکت به

en: Left Sidebar
fa: میله جانبی چپ

en: Right Sidebar
fa: میله جانبی راست

en: Top Sidebar
fa: میله جانبی بالا

en: Bottom Sidebar
fa: میله جانبی پایین

en: Documents Modified on Disk
fa: اسناد تغییریافته روی دیسک

en: Filename
fa: نام پرونده

en: Status on Disk
fa: وضعیت روی دیسک

en: Modified
fa: تغییریافته

en: Created
fa: ایجادشده

en: Deleted
fa: حذف‌شده

en: &View Difference
fa: تفاوت &نما‌

en: &Reload
fa: &بارگذاری مجدد‌

en: Could not save the document 
    '%1'
fa: سند
     »%1« را نتوانست ذخیره کند

en: Error Creating Diff
fa: خطای ایجاد Diff

en: Save As (%1)
fa: ذخیره به عنوان )%1(

en: Save Documents
fa: ذخیره اسناد

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
fa: <qt>اسناد زیر تغییر یافته‌اند. می‌خواهید پیش از بستن آنها را ذخیره کنید؟ </qt>

en: Documents
fa: اسناد

en: Location
fa: محل

en: Se&lect All
fa: &برگزیدن همه‌

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
fa: داده‌ای را که می‌خواهید ذخیره شود را نمی‌توان نوشت. لطفاً، انتخاب کنید که می‌خواهید چگونه پیش بروید.

en: Split Ve&rtical
fa: شکافتن &عمودی‌

en: Split the currently active view vertically into two views.
fa: شکافتن عمودی نمای فعال جاری به دو نما.

en: Split &Horizontal
fa: شکافتن &افقی‌

en: Split the currently active view horizontally into two views.
fa: شکافتن افقی نمای فعال جاری به دو نما.

en: Cl&ose Current View
fa: &بستن نمای جاری‌

en: Make the next split view the active one.
fa: فعال کردن نمای بعدی برای شکافتن.

en: Make the previous split view the active one.
fa: فعال کردن نمای قبلی برای شکافتن.

en: Manage Sessions
fa: مدیریت نشستها

en: Session Chooser
fa: گزیننده نشست

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
fa: نام نشست

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
fa: &باز کردن‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
fa: نشست جدید

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
fa: &تغییر نام...‌

en: Session Renaming
fa: تغییر نام نشست

en: Session name:
fa: نام نشست:

en: To save a session, you must specify a name.
fa: برای ذخیره یک نشست، باید یک نام مشخص کنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
fa: &آغاز نشست جدید‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
fa: انتخاب &دستی یک نشست‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
fa: شامل پیکر‌بندی &پنجره‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
fa: اگر می‌خواهید پیکربندی سند، مانند چوب الفها پس از نشستهای ویرایشگر ذخیره شود، این را علامت بزنید. اگر سند هنگامی که دوباره باز می‌شود، تغییر نکرده باشد، پیکربندی بازگردانده می‌شود.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
fa: نگه داشتن نشستهای قبلی &فرا اطلاعات‌
