kate - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Show preview for known color names
fi: Näytä tunnettujen värinimien esikatselut

en: Also show the color picker for known color names (e.g. skyblue).
    See https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords for the list of colors.
fi: Näytä värivalitsin myös tunnetuille värinimille (esim. ”skyblue”).
    Väriluettelo löytyy osoitteesta https://www.w3.org/TR/SVG11/types.html#ColorKeywords.

en: Place preview after text color
fi: Sijoita esikatselu tekstivärin jälkeen

en: Hex color matching
fi: Heksavärisovitus

en: 12 digits (#RRRRGGGGBBBB)
fi: 12 numeroa (#RRRRGGGGBBBB)

en: 9 digits (#RRRGGGBBB)
fi: 9 numeroa (#RRRGGGBBB)

en: 8 digits (#AARRGGBB)
fi: 8 numeroa (#AARRGGBB)

en: 6 digits (#RRGGBB)
fi: 6 numeroa (#RRGGBB)

en: 3 digits (#RGB)
fi: 3 numeroa (#RGB)

en: Color Picker
fi: Värivalitsin

en: Color Picker Settings
fi: Värivalitsimen asetukset

en: Select Color (Hex output)
fi: Valitse väri (heksatuloste)

en: View Color [Read only]
fi: Näytä väri [vain luku]
