katefilebrowserplugin - en to fi translation catalogue (17 entries)

en: Search
fi: Etsi

en: Enter a name filter to limit which files are displayed.
fi: Kirjoita nimisuodatin valitaksesi, mitkä tiedostot näytetään.

[ctx: @action:inmenu]
en: Open With
fi: Avaa ohjelmalla

en: &Other...
fi: M&uu…

en: You are trying to open 1 file, are you sure? | You are trying to open %1 files, are you sure?
fi[0]: Olet avaamassa yhtä tiedostoa, oletko varma?
fi[1]: Olet avaamassa %1 tiedostoa, oletko varma?

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
fi: Avaa kaikki tiedostot

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Current Document Folder
fi: Nykyisen tiedoston kansio

en: Options
fi: Valinnat

en: Automatically synchronize with current document
fi: Synkronoi automaattisesti nykyiseen tiedostoon

en: Highlight current file
fi: Korosta nykyinen tiedosto

en: Toolbar
fi: Työkalurivi

en: A&vailable actions:
fi: &Käytössä olevat toiminnot:

en: S&elected actions:
fi: &Valitut toiminnot:

en: Filesystem Browser
fi: Tiedostojärjestelmäselain

en: Filesystem Browser Settings
fi: Tiedostojärjestelmäselaimen asetukset

en: Filesystem
fi: Tiedostojärjestelmä
