kate - en to fi translation catalogue (42 entries)

en: Could not open file '%1'.
fi: Ei voitu avata tiedostoa ”%1”.

en: Malformed JSON file '%1': %2
fi: Virheellinen JSON-tiedosto ”%1”: %2

en: Could not load '%1': malformed macro; wiping it.
fi: Ei voitu ladata: ”%1”: virheellinen makro, pyyhitään se.

note: i18n: ectx: ToolBar (keyboardmacros)
en: Keyboard Macros
fi: Näppäinmakrot

en: <b>Keyboard Macros:</b> %1
fi: <b>Näppäinmakrot:</b> %1

en: Recording…
fi: Nauhoitetaan…

en: ended
fi: lopetettu

en: canceled
fi: peruttu

en: Recording %1
fi: nauhoitetaan %1

en: Saved '%1'
fi: Tallennettu: ”%1”

en: Loaded '%1'
fi: Ladattu: ”%1”

en: Wiped '%1'
fi: Pyyhitty: ”%1”

en: Usage: %1 <name>.
fi: Käyttö: %1 <nimi>.

en: No keyboard macro named '%1' found.
fi: Näppäinmakroa nimeltä ”%1” ei löytynyt.

en: Cannot save empty keyboard macro.
fi: Tyhjää näppäinmakroa ei voi tallentaa.

en: <qt><p>Usage: <code>kmsave &lt;name&gt;</code></p><p>Save current keyboard macro as <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
fi: <qt><p>Käyttö: <code>kmsave &lt;nimi&gt;</code></p><p>>Tallenna nykyinen näppäinmakro nimellä <code>&lt;nimi&gt;</code>.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmload &lt;name&gt;</code></p><p>Load saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> as current macro.</p>%1</qt>
fi: <qt><p>Käyttö: <code>kmload &lt;nimi&gt;</code></p><p>Lataa tallennettu näppäinmakro <code>&lt;nimi&gt;</code> nykyiseksi makroksi.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmplay &lt;name&gt;</code></p><p>Play saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> without loading it.</p>%1</qt>
fi: <qt><p>Usage: <code>kmplay &lt;nimi&gt;</code></p><p>Toista tallennettu näppäinmakro <code>&lt;nimi&gt;</code> lataamatta sitä.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmwipe &lt;name&gt;</code></p><p>Wipe saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
fi: <qt><p>Käyttö: <code>kmwipe &lt;nimi&gt;</code></p><p>Pyyhi tallennettu näppäinmakro <code>&lt;nimi&gt;</code>.</p>%1</qt>

en: &Keyboard Macros
fi: Näppäin&makrot

en: Record and play keyboard macros.
fi: Nauhoita ja toista näppäinmakroja.

en: &Record Macro...
fi: &Nauhoita makro…

en: Start/stop recording a macro (i.e., keyboard action sequence).
fi: Käynnistä tai pysäytä makron (ts. näppäinpainallusten) nauhoitus.

en: &Cancel Macro Recording
fi: P&eru makron nauhoitus

en: Cancel ongoing recording (and keep the previous macro as the current one).
fi: Peru käynnissä oleva nauhoitus (ja säilytä edellinen makro nykyisenä).

en: &Play Macro
fi: T&oista makro

en: Play current macro (i.e., execute the last recorded keyboard action sequence).
fi: Toista nykyinen makro (ts. suorita viimeksi nauhoitettu näppäinpainallussarja).

en: &Save Current Macro
fi: &Tallenna nykyinen makro

en: Give a name to the current macro and persistently save it.
fi: Anna nykyiselle makrolle nimi ja tallenna se pysyväksi.

en: &Load Named Macro...
fi: &Lataa nimetty makro…

en: Load a named macro as the current one.
fi: Lataa nimetty makro nykyiseksi.

en: &Play Named Macro...
fi: To&ista nimetty makro…

en: Play a named macro without loading it.
fi: Toista nimetty makro lataamatta sitä.

en: &Wipe Named Macro...
fi: P&yyhi nimetty makro…

en: Wipe a named macro.
fi: Pyyhi nimetty makro.

en: End Macro &Recording
fi: &Lopeta makron nauhoitus

en: Load the '%1' macro as the current one.
fi: Lataa makro ”%1” nykyiseksi.

en: Play the '%1' macro without loading it.
fi: Toista makro ”%1” lataamatta sitä.

en: Wipe the '%1' macro.
fi: Pyyhi makro ”%1”.

en: Save current macro as?
fi: Tallennetaanko nykyinen makro?

en: Wipe the '%1' macro?
fi: Pyyhitäänkö makro ”%1”?

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: T&yökalut
