katesymbolviewer - en to fi translation catalogue (46 entries)

en: Show Functions
fi: Näytä funktiot

en: Functions
fi: Funktiot

en: Show Macros
fi: Näytä makrot

en: Show Structures
fi: Näytä rakenteet

en: Macros
fi: Makrot

en: Structures
fi: Rakenteet

en: Show Subroutines
fi: Näytä alirutiinit

en: Show Modules
fi: Näytä moduulit

en: Subroutines
fi: Alirutiinit

en: Modules
fi: Moduulit

en: Show Uses
fi: Näytä käytöt

en: Show Pragmas
fi: Näytä pragmat

en: Uses
fi: Käytöt

en: Pragmas
fi: Pragmat

en: Namespaces
fi: Nimiavaruudet

en: Defines
fi: Define-määrittelyt

en: Classes
fi: Luokat

en: SymbolViewer
fi: Symbolikatselin

en: Tree Mode
fi: Puunäkymä

en: Expand Tree
fi: Laajenna puu

en: Show Sorted
fi: Näytä lajiteltuna

en: Show Parameters
fi: Näytä parametrit

en: Symbol List
fi: Symboliluettelo

en: Filter...
fi: Suodata…

[ctx: @title:column]
en: Symbols
fi: Symbolit

[ctx: @title:column]
en: Position
fi: Sijainti

en: Sorry, not supported yet!
fi: Ei valitettavsti ole vielä tuettu!

en: File type: %1
fi: Tiedostotyyppi: %1

en: Display functions parameters
fi: Näytä funktion parametrit

en: Automatically expand nodes in tree mode
fi: Laajenna puutilassa haarat automaattisesti

en: Always display symbols in tree mode
fi: Näytä symbolit aina puumuodossa

en: Always sort symbols
fi: Lajittele symbolit aina

en: Parser Options
fi: Jäsennysvalinnat

en: Symbol Viewer
fi: Symbolikatselin

en: Symbol Viewer Configuration Page
fi: Symbolikatselimen asetussivu

en: Show Methods
fi: Näytä metodit

en: Show Classes
fi: Näytä luokat

en: Globals
fi: Globaalit muuttujat

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
fi: &Asetukset

en: Show Tags
fi: Näytä tunnisteet

en: Show Params
fi: Näytä parametrit

en: Show Variables
fi: Näytä muuttujat

en: Show Templates
fi: Näytä mallit

en: Params
fi: Parametrit

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Templates
fi: Mallit
