katetextfilter - en to fi translation catalogue (15 entries)

[ctx: @info]
en: <title>Result of:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>
fi: <title>Tulos:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>

en: You are not allowed to execute arbitrary external applications. If you want to be able to do this, contact your system administrator.
fi: Et voi suorittaa mielivaltaista ulkoista sovellusta. Jos haluat tehdä sen, ota yhteyttä järjestelmän ylläpitäjään.

en: Access Restrictions
fi: Käyttörajoitukset

en: Text Filter
fi: Tekstisuodatin

en: Usage: textfilter COMMAND
fi: Käyttö: textfilter KOMENTO

en: <qt><p>Usage: <code>textfilter COMMAND</code></p><p>Replace the selection with the output of the specified shell command.</p></qt>
fi: <qt><p>Käyttö: <code>textfilter KOMENTO</code></p><p>Korvaa valinnan määritellyllä komentoriviojelman KOMENTO tulostuksella.</p></qt>

en: &Filter Through Command...
fi: Suodata &komennolla…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TextFilterWidget)
en: Dialog
fi: Ikkuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFilter)
en: Enter command to &pipe selected text through:
fi: Anna komento, jonka läpi teksti &suodatetaan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, newDoc)
en: Open results in a new document
fi: Avaa tulokset uudeksi tiedostoksi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result to clipboard leaving a document unchanged.
fi: Kopioi tulokset leikepöydälle tiedoston muuttamisen sijaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result instead of pasting it
fi: Kopioi tulos liittämisen sijaan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: If checked, an output from STDOUT and STDERR will be merged and no errors will be reported.
    Otherwise, STDERR will be displayed as a passive message.
fi: Jos valittuna, STDOUTin ja STDERRin tuloste yhdistetään ja virheistä ei ilmoiteta.
    Muutoin STDERR-tuloste näytetään passiivisena ilmoituksena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: Merge STDOUT and STDERR
fi: Yhdistä STDOUT ja STDERR

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: &Työkalut
