kate - en to fi translation catalogue (20 entries)

en: Format
fi: Muoto

en: Failed to write a temp file
fi: Väliaikaistiedoston kirjoittaminen epäonnistui

en: Failed to run git diff: %1
fi: git diffin suorittaminen epäonnistui: %1

en: User Settings
fi: Käyttäjän asetukset

en: Default Settings
fi: Oletusasetukset

en: Formatting
fi: Muotoilu

en: Formatting Settings
fi: Muotoiluasetukset

en: Failed to read settings.json. Error: %1
fi: settings.json-tiedoston lukeminen epäonnistui. Virhe: %1

en: Format Document
fi: Muotoile tiedosto

en: Format on Save
fi: Muotoile tallennettaessa

en: Disable formatting on save without persisting it in settings
fi: Poista muotoilu tallennettaessa, mutta säästä se asetuksissa

en: %1: Unexpected empty command!
fi: %1: odottamaton tyhjä komento!

en: %1 is not installed, please install it to be able to format this document!
fi: %1 ei ole asennettu: asenna se, jotta tiedoston voi muotoilla!

en: Please install node and prettier
fi: Asenna node ja prettier

en: PrettierFormat: Failed to create temporary file
fi: PrettierFormat: Väliaikaistiedoston luonti epäonnistui

en: PrettierFormat: Failed to start 'node': %1
fi: PrettierFormat: ”solmun” käynnistäminen epäonnistui: %1

en: Unknown formatterForJson: %1
fi: Tuntematon JSON-muotoilija: %1

en: Unknown formatterForPython: %1
fi: Tuntematon Python-muotoilija: %1

en: Unknown formatterForYaml: %1, falling back to yamlfmt
fi: Tuntematon Yaml-muotoilija: %1, palautaan yamlfmt:n käyttöön

en: Failed to run formatter. Unsupported language %1
fi: Muotoilukomennon suorittaminen epäonnistui. Ei-tuettu kieli %1
