katebacktracebrowserplugin - en to fi translation catalogue (23 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: File
fi: Tiedosto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: Line
fi: Rivi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lstBacktrace)
en: Function
fi: Funktio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConfigure)
en: Configure Paths...
fi: Polkujen asetukset…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClipboard)
en: Use Clipboard
fi: Käytä leikepöytää

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBacktrace)
en: Load File...
fi: Lataa tiedosto…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gFolderList)
en: Search Folders
fi: Etsittävät kansiot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please add the source folders in which to search for the files in the backtrace:
fi: Lisää lähdekansiot, joista pinolistauksessa olevia tiedostoja etsitään:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lstFolders)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Insert the source folders here. As example, for KDE development you have to add the Qt and Frameworks source folders:</p>
    <ul style="-qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/path/to/kdelibs</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/path/to/qt/src</li></ul></body></html>
fi: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Lisää lähdekansiot tähän. Esimerkiksi KDE-kehitystä varten sinun on lisättävä Qt- ja Frameworks-lähdekansiot::</p>
    <ul style="-qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/polku/kansioon/kdelibs</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">/polku/kansioon/qt/src</li></ul></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: &Remove
fi: &Poista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: &Add
fi: &Lisää

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: File types:
fi: Tiedostotyypit:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtExtensions)
en: List of file extensions. Example: *.cpp, *.h, *.c, etc...
fi: Tiedostopäätteiden luettelo, esim. *.cpp, *.h, *.c jne.

en: Indexing files...
fi: Indeksoidaan tiedostoja…

en: Backtrace
fi: Pinolistaus

en: Load Backtrace
fi: Lataa pinolistaus

en: Loading backtrace succeeded
fi: Pinolistauksen lataus onnistui

en: Loading backtrace failed
fi: Pinolistauksen lataus epäonnistui

en: File not found: %1
fi: Tiedostoa ei löytynyt: %1

en: Opened file: %1
fi: Avattu tiedosto: %1

en: No debugging information available
fi: Virheenpaikannustietoa ei saatavilla

en: Backtrace Settings
fi: Pinolistausten asetukset

en: Backtrace Browser Settings
fi: Pinolistausselaimen asetukset
