kate - en to fi translation catalogue (35 entries)

en: Error! No keys found...
fi: Virhe! Avaimia ei löytynyt…

en: Error finding key:
fi: Virhe etsittäessä avainta:

en: Error in symmetric encryption:
fi: Virhe symmetrisessä salauksessa:

en: Encryption Failed:
fi: Salaus epäonnistui:

en: GPG Plugin
fi: GPG-liitännäinen

en: GPG Decrypt current document
fi: Pura nykyisen tiedoston GPG-salaus

en: GPG Encrypt current document
fi: GPG-salaa nykyinen tiedosto

en: <b>GPG Plugin Settings</b>
fi: <b>GPG-liitännäisen asetukset</b>

en: Key ID
fi: Avaintunniste

en: A search string used to filter keys by available email addresses
fi: Hakujono, jota käytetään suodatettaessa avaimia saatavilla olevien sähköpostiosoitteiden mukaan

en: Selected GPG Key finerprint for encryption
fi: Salaukseen käytettävän GPG-avaimen sormenjälki

en: <b>To: Email address used for encryption</b>
fi: <b>Vastaanottaja: Salaukseen käytettävä sähköpostiosoite</b>

en: Select an email address to which to encrypt.
    Only mail addresses associated with your currently selected
    key fingerprint are available.
fi: Valitse sähköpostiosoite, jolle salataan.
    Käytettävissä ovat vain valitsemasi avaimen sormenjälkeen
    yhdistetyt sähköpostiosoitteet.

en: This is your currently selected GPG key fingerprint that will be used for encryption.
fi: Tämä on salaukseen valitun GPG-avaimen sormenjälki.

en: Save as ASCII encoded (.asc/.gpg)
fi: Tallenna ASCII-koodattuna (.asc/.gpg)

en: Enable symmetric encryption
fi: Käytä symmetristä salausta

en: Show only keys for which a private key is available
fi: Näytä vain avaimet, joille on saatavilla yksityinen avain

en: Hide Expired Keys
fi: Piilota vanhentuneet avaimet

en: Attempted double encryption detected!
    Encrypting more than once is disabled for now...
fi: Havaittiin kaksinkertaisen salauksen yritys!
    Se on poistettu toistaiseksi käytöstä…

en: Error! No views available...
fi: Virhe! Näkymiä ei ole käytettävissä…

en: Error Decrypting Text! Document is empty...
fi: Virhe salattaessa tekstiä! Tiedosto on tyhjä…

en: Error Decrypting Text! No fingerprint selected...
fi: Virhe salattaessa tekstiä! Sormenjälkeä ei valittu…

en: Error Decrypting Text!
    No matching fingerprint found!
    Or this is not a GPG encrypted text...
fi: Virhe salattaessa tekstiä!
    Sopivaa sormenjälkeä ei löytynyt!
    Tai tämä ei ole GPG-salattu teksti…

en: Error Decrypting Text!
fi: Virhe salattaessa tekstiä!

en: Error Encrypting Text! No document available...
fi: Virhe salattaessa tekstiä! Tiedosto ei ole saatavilla…

en: Error Encrypting Text! Document is empty...
fi: Virhe salattaessa tekstiä! Tiedosto on tyhjä…

en: Error Encrypting Text!
    No fingerprint selected...
fi: Virhe salattaessa tekstiä!
    Sormenjälkeä ei valittu…

en: Attempted double encryption detected! Encrypting twice is disabled for now...
fi: Havaittiin kaksinkertaisen salauksen yritys! Se on poistettu toistaiseksi käytöstä…

en: Error Encrypting Text! No Matching Fingerprint found...
fi: Virhe salattaessa tekstiä! Sopivaa sormenjälkeä ei löytynyt…

en: Error Encrypting Text!
fi: Virhe salattaessa tekstiä!

en: Key Fingerprint
fi: Avaimen sormenjälki

en: Creation Date
fi: Luontipäivä

en: Expiry Date
fi: Vanhenemispäivä

en: Key Length
fi: Avaimen pituus

en: User IDs
fi: Käyttäjätunnukset
