katexmltools - en to fi translation catalogue (19 entries)

en: XML Tools
fi: XML-työkalut

en: &Insert Element...
fi: &Lisää elementti…

en: &Close Element
fi: &Sulje elementti

en: Assign Meta &DTD...
fi: &Aseta meta-DTD…

en: Assign Meta DTD in XML Format
fi: &Aseta meta-DTD XML-muodossa

en: The current file has been identified as a document of type "%1". The meta DTD for this document type will now be loaded.
fi: Tiedoston tyyppi on "%1". Asiakirjan meta-DTD ladataan nyt.

en: Loading XML Meta DTD
fi: Ladataan XML:n meta-DTD:tä

en: The file '%1' could not be opened. The server returned an error.
fi: Tiedostoa ”%1” ei voitu avata. Palvelin palautti virheen.

en: XML Plugin Error
fi: XML-liitännäisen virhe

en: XML entities
fi: XML-entiteetit

en: XML attribute values
fi: XML-attribuuttien arvot

en: XML attributes
fi: XML-attribuutit

en: XML elements
fi: XML-elementit

en: Insert XML Element
fi: Lisää XML-elementti

en: Enter XML tag name and attributes ("<", ">" and closing tag will be supplied):
fi: Anna XML-tunnisteen nimi ja attribuutit (”<”, ”>” ja lopputunniste täytetään automaattisesti):

en: The file '%1' could not be parsed. Please check that the file is well-formed XML.
fi: Tiedostoa ”%1” ei voitu jäsentää. Tarkista, että tiedosto on oikeanmuotoinen XML-tiedosto.

en: The file '%1' is not in the expected format. Please check that the file is of this type:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    You can produce such files with dtdparse. See the Kate Plugin documentation for more information.
fi: Tiedosto ”%1” ei ole odotetussa muodossa. Tarkista, että tiedosto on tyypiltään:
    -//Norman Walsh//DTD DTDParse V2.0//EN
    Voit luoda tiedostoja dtdparse-ohjelmalla. Katso Katen liitännäisohjeista lisätietoja.

en: Analyzing meta DTD...
fi: Analysoidaan meta-DTD:tä…

en: Cancel
fi: Peru
