katepart4 - en to fr translation catalogue (12 entries)

[ctx: @title:window]
en: Close files confirmation
fr: Confirmation de fermeture des fichiers

[ctx: @label:listbox]
en: You are about to close the following documents:
fr: Vous êtes sur le point de fermer les documents suivants :

[ctx: @title:column]
en: Location
fr: Emplacement

[ctx: option:check]
en: Do not ask again
fr: Ne plus poser la question

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Confirmation
fr: Afficher une confirmation

[ctx: @action:inmenu close docs except the following...]
en: Close Except
fr: Fermer une exclusion

[ctx: @action:inmenu close docs like the following...]
en: Close Like
fr: Fermer une inclusion

en: Close Except/Like Plugin
fr: Module externe de fermeture d'exclusion / d'inclusion

[ctx: @title:window]
en: Error
fr: Erreur

[ctx: @info:tooltip]
en: No files to close ...
fr: Aucun fichier à fermer...

[ctx: @title:window]
en: Done
fr: Terminé

en: %1 file closed | %1 files closed
fr[0]: %1 fichier fermé
fr[1]: %1 fichiers fermés
