katesymbolviewer - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Show Functions
fr: Afficher les fonctions

en: Functions
fr: Fonctions

en: Show Macros
fr: Afficher les macros

en: Show Structures
fr: Afficher les structures

en: Show Subroutines
fr: Afficher les sous-programmes

en: Show Modules
fr: Afficher les modules

en: Subroutines
fr: Sous-programmes

en: Show Uses
fr: Afficher les utilisations

en: Show Pragmas
fr: Afficher les « pragma »

en: Uses
fr: Utilisations

en: Pragmas
fr: Pragma

en: Namespaces
fr: Espaces de noms

en: Defines
fr: Définitions

en: SymbolViewer
fr: Afficheur de symboles

en: Tree Mode
fr: Mode en arborescence

en: Expand Tree
fr: Ouvrir l'arborescence

en: Show Sorted
fr: Afficher trié

en: Show Parameters
fr: Afficher les paramètres

en: Symbol List
fr: Liste des symboles

en: Filter...
fr: Filtrer...

[ctx: @title:column]
en: Symbols
fr: Symboles

en: Sorry, not supported yet!
fr: Désolé, non pris en charge pour l'instant !

en: File type: %1
fr: Type de fichier : %1

en: Display functions parameters
fr: Afficher les paramètres des fonctions

en: Automatically expand nodes in tree mode
fr: Développer automatiquement les nœuds en mode arborescence

en: Always display symbols in tree mode
fr: Toujours afficher les symboles en mode arborescent

en: Always sort symbols
fr: Toujours trier les symboles

en: Parser Options
fr: Options d'analyse syntaxique

en: Symbol Viewer
fr: Afficheur de symboles

en: Symbol Viewer Configuration Page
fr: Page de configuration de l'afficheur de symboles

en: Show Methods
fr: Afficher les méthodes

en: Show Classes
fr: Afficher les classes

en: Globals
fr: Globales

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
fr: &Configuration

en: Show Tags
fr: Afficher les balises

en: Show Params
fr: Afficher les paramètres

en: Show Variables
fr: Afficher les variables

en: Show Templates
fr: Afficher les modèles

en: Params
fr: Paramètres

en: Templates
fr: Modèles
