kate - en to ga translation catalogue (109 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
ga: Kate - Ard-eagarthóir

en: KWrite - Text Editor
ga: KWrite - Eagarthóir Téacs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
ga: Dún

en: Open File
ga: Oscail Comhad

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ga: &Comhad

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ga: &Eagar

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ga: &Téigh

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ga: &Amharc

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
ga: Amharc Roinnte

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ga: &Uirlisí

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ga: &Socruithe

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ga: Cab&hair

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: Error
ga: Earráid

en: Maintainer
ga: Cothaitheoir

en: Core Developer
ga: Bunfhorbróir

en: The cool buffersystem
ga: An córas maoláin thar barr

en: The Editing Commands
ga: Na hOrduithe Eagarthóireachta

en: Testing, ...
ga: Tástáil, ...

en: Former Core Developer
ga: Iar-bhunfhorbhróir

en: KWrite Author
ga: Údar KWrite

en: KWrite port to KParts
ga: Leagan KWrite le haghaidh KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
ga: Stair Cealaithe KWrite, Comhtháthú Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
ga: Aibhsiú Comhréire XML i KWrite

en: Patches and more
ga: Paistí agus tuilleadh

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
ga: Aibhsiú le haghaidh comhad RPM, Perl, Diff, agus cinn eile

en: Highlighting for VHDL
ga: Aibhsiú VHDL

en: Highlighting for SQL
ga: Aibhsiú SQL

en: Highlighting for Ferite
ga: Aibhsiú Ferite

en: Highlighting for ILERPG
ga: Aibhsiú ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
ga: Aibhsiú LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
ga: Aibhsiú Makefile, Python

en: Highlighting for Python
ga: Aibhsiú Python

en: Highlighting for Scheme
ga: Aibhsiú Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
ga: Liosta lorgfhocal/cineálacha sonraí le haghaidh PHP

en: Very nice help
ga: Cabhair an-deas

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
ga: Na rannpháirtithe uile a rinne mé dearmaid glan iad a lua

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
ga: Níorbh fhéidir comhad '%1' a oscailt; ní gnáthchomhad é, is fillteán é.

en: Configure
ga: Cumraigh

en: Behavior
ga: Oibriú

en: &Behavior
ga: Oi&briú

en: Session Management
ga: Bainisteoireacht an tSeisiúin

en: Plugins
ga: Breiseáin

en: Plugin Manager
ga: Bainisteoir Breiseán

en: Name
ga: Ainm

en: Close Document
ga: Dún an Cháipéis

en: Save As
ga: Sábháil Mar

en: Starting Up
ga: Á Thosú

en: Reopening files from the last session...
ga: Comhaid á n-athoscailt ón seisiún is déanaí...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
ga: Úsáid an t-ordú seo chun barra stádais an amhairc a thaispeáint nó a chur i bhfolach

en: Show the complete document path in the window caption
ga: Taispeáin conair iomlán na cáipéise i bhfotheideal na fuinneoige

en: &Quick Open
ga: Oscail go &Tapa

en: Create a new document
ga: Cruthaigh cáipéis nua

en: Open an existing document for editing
ga: Oscail cáipéis atá ann cheana agus cuir í in eagar

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
ga: Taispeánann sé seo na comhaid a d'oscail tú le déanaí, agus ceadaíonn duit iad a oscailt arís gan stró.

en: Save all open, modified documents to disk.
ga: Sábháil gach cáipéis atá oscailte agus athraithe ar an diosca.

en: Reload all open documents.
ga: Athluchtaigh gach cáipéis oscailte.

en: Close the current document.
ga: Dún an cháipéis reatha.

en: Close other open documents.
ga: Dún gach cáipéis eile atá oscailte.

en: Clos&e All
ga: Dún Uil&e

en: Close all open documents.
ga: Dún gach cáipéis oscailte.

en: Close this window
ga: Dún an fhuinneog seo

en: Open W&ith
ga: &Oscail le

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
ga: Cumraigh aicearraí an fheidhmchláir.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
ga: Cumraigh na míreanna a thaispeánfar sa bharra/sna barraí uirlisí.

en: &Plugins Handbook
ga: &Lámhleabhar na mBreiseán

en: Sess&ions
ga: Se&isiúin

en: &Manage Sessions...
ga: &Bainistigh Seisiúin...

en: &Save Session
ga: &Sábháil an Seisiún

en: Save Session &As...
ga: Sábháil an Seisiún M&ar...

en: Tool &Views
ga: &Amhairc Uirlisí

en: Show Side&bars
ga: Taispeáin &Barraí Taoibh

en: Show %1
ga: Taispeáin %1

en: Move To
ga: Bog Go

en: Left Sidebar
ga: Barra Taoibh Ar Chlé

en: Right Sidebar
ga: Barra Taoibh Ar Dheis

en: Documents Modified on Disk
ga: Cáipéisí Athraithe ar an Diosca

en: Filename
ga: Ainm comhaid

en: Status on Disk
ga: Stádas ar an Diosca

en: Modified
ga: Athraithe

en: Created
ga: Cruthaithe

en: Deleted
ga: Scriosta

en: &View Difference
ga: A&mharc ar Dhifríochtaí

en: &Ignore Changes
ga: Déan neamha&ird d'Athruithe

en: &Reload
ga: &Athluchtaigh

en: Could not save the document 
    '%1'
ga: Ní féidir an cháipéis a shábháil: 
    '%1'

en: Error Creating Diff
ga: Earráid agus Diff á Chruthú

en: Save As (%1)
ga: Sábháil Mar (%1)

en: Save Documents
ga: Sábháil Cáipéisí

en: Documents
ga: Cáipéisí

en: Location
ga: Suíomh

en: Se&lect All
ga: Ro&ghnaigh Gach Rud

en: Split Ve&rtical
ga: Roinn go hIngea&rach

en: Split the currently active view vertically into two views.
ga: Roinn an t-amharc reatha go hingearach i dhá amharc.

en: Split &Horizontal
ga: Roinn &go Cothrománach

en: Split the currently active view horizontally into two views.
ga: Roinn an t-amharc reatha go cothrománach i dhá amharc.

en: Cl&ose Current View
ga: &Dún an tAmharc Reatha

en: Close the currently active split view
ga: Dún an t-amharc roinnte atá gníomhach faoi láthair

en: Manage Sessions
ga: Bainistigh Seisiúin

en: Session Chooser
ga: Roghnóir Seisiúin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
ga: Ainm an tSeisiúin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
ga: &Oscail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
ga: Seisiún Nua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
ga: &Athainmnigh...

en: Session name:
ga: Ainm an tseisiúin:

en: To save a session, you must specify a name.
ga: Chun seisiún a shábháil, caithfidh tú ainm a shonrú.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
ga: To&saigh seisiún nua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
ga: Roghnaigh seisiún de lái&mh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
ga: Cuir cumraíocht &fhuinneoige san áireamh
