kate-ctags-plugin - en to gl translation catalogue (80 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Session-global index targets
gl: Índice de destinos para toda a sesión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delButton)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateDB)
en: Update
gl: Actualizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cmdLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: CTags command
gl: Orde de CTags

[ctx: Tag Type]
en: define
gl: definición

[ctx: Tag Type]
en: label
gl: lenda

[ctx: Tag Type]
en: function
gl: función

[ctx: Tag Type]
en: subroutine
gl: subrutina

[ctx: Tag Type]
en: fragment definition
gl: definición de fragmento

[ctx: Tag Type]
en: any pattern
gl: calquera padrón

[ctx: Tag Type]
en: slot
gl: rañura

[ctx: Tag Type]
en: pattern
gl: padrón

[ctx: Tag Type]
en: class
gl: clase

[ctx: Tag Type]
en: enumerator
gl: numerador

[ctx: Tag Type]
en: enumeration
gl: enumeración

[ctx: Tag Type]
en: member
gl: membro

[ctx: Tag Type]
en: namespace
gl: espazo de nomes

[ctx: Tag Type]
en: prototype
gl: prototipo

[ctx: Tag Type]
en: struct
gl: estrutura

[ctx: Tag Type]
en: typedef
gl: definición de tipo

[ctx: Tag Type]
en: union
gl: unión

[ctx: Tag Type]
en: variable
gl: variábel

[ctx: Tag Type]
en: external variable
gl: variábel externa

[ctx: Tag Type]
en: paragraph
gl: parágrafo

[ctx: Tag Type]
en: feature
gl: funcionalidade

[ctx: Tag Type]
en: local entity
gl: entidade local

[ctx: Tag Type]
en: block
gl: bloque

[ctx: Tag Type]
en: common
gl: común

[ctx: Tag Type]
en: entry
gl: rexistro

[ctx: Tag Type]
en: type component
gl: compoñente do tipo

[ctx: Tag Type]
en: module
gl: módulo

[ctx: Tag Type]
en: namelist
gl: lista de nomes

[ctx: Tag Type]
en: program
gl: programa

[ctx: Tag Type]
en: type
gl: tipo

[ctx: Tag Type]
en: field
gl: campo

[ctx: Tag Type]
en: method
gl: método

[ctx: Tag Type]
en: package
gl: paquete

[ctx: Tag Type]
en: procedure
gl: procedemento

[ctx: Tag Type]
en: set
gl: conxunto

en: CTags executable not found.
gl: Non se atopou o executábel de CTags.

en: CTags executable failed to execute.
gl: Non se puido iniciar o executábel de CTags.

en: CTags was unable to parse this file.
gl: CTags non puido procesar o ficheiro.

en: Tags file not found. Please generate one manually or using the CTags plugin
gl: Non se atopou o ficheiro de etiquetas. Xere un manualmente ou co complemento de CTags.

en: File for '%1' not found.
gl: Non se atopou o ficheiro para «%1».

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, widget)
en: Lookup
gl: Buscar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, updateButton2)
en: Update Index
gl: Actualizar o índice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Tag
gl: Etiqueta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: Type
gl: Tipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tagTreeWidget)
en: File
gl: Ficheiro

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, targets)
en: Index Targets
gl: Obxectivos da indexación

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, database)
en: Database
gl: Base de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileLabel)
en: CTags database file
gl: Ficheiro de base de datos de CTags

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetCMD)
en: Revert to the default command
gl: Reverter á orde predeterminada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, resetCMD)
en: ...
gl: …

en: Add a directory to index.
gl: Engadir un cartafol para indexalo.

en: Remove a directory.
gl: Retirar un cartafol.

en: (Re-)generate the common CTags database.
gl: Xera de novo a base de datos común de CTags.

en: CTags Settings
gl: Configuración de CTags

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
gl: Non se puido executar «%1». Estado de saída = %2

en: The CTags executable crashed.
gl: O executábel de CTags quebrou.

en: The CTags command exited with code %1
gl: A orde CTags saíu co valor %1

en: Jump back one step
gl: Retroceder un paso

en: Go to Declaration
gl: Ir á declaración

en: Go to Definition
gl: Ir á definición

en: Lookup Current Text
gl: Buscar o texto actual

en: Configure ...
gl: Configurar…

[ctx: @title:window]
en: Configure CTags Plugin
gl: Configurar o complemento de CTags

en: Go to Declaration: %1
gl: Ir á declaración: %1

en: Go to Definition: %1
gl: Ir á definición: %1

en: Lookup: %1
gl: Buscar: %1

en: (Re-)generate the session specific CTags database.
gl: Xera de novo a base de datos específica da sesión de CTags.

en: Select new or existing database file.
gl: Escolle un ficheiro de base de datos nova ou xa existente.

en: Go To Local Symbol
gl: Ir ao símbolo local

en: Go To Global Symbol
gl: Ir ao símbolo global

en: No hits found
gl: Non se atopou ningunha coincidencia

en: No folders or files to index
gl: Non hai cartafoles nin ficheiros para indexar.

en: Failed to run. Error: %1, exit code: %2
gl: Non se puido executar. Erro: «%1». Código de saída: %2.

en: The CTags executable crashed
gl: O executábel de CTags quebrou.

en: The CTags program exited with code %2: %1
gl: O programa CTags saíu co código %2: %1
