katekonsoleplugin - en to gl translation catalogue (30 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
gl: Non ten karma de abondo para acceder a un intérprete de ordes nin a un emulador de terminal.

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
gl: &Canalizar ao terminal

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
gl: &Sincronizar a terminal co documento actual

[ctx: @action]
en: Run Current Document
gl: Executar o documento actual

[ctx: @action]
en: S&how Terminal Panel
gl: Amosar o panel de &terminal

[ctx: @action]
en: &Focus Terminal Panel
gl: &Enfocar o panel de terminal

en: Konsole not installed. Please install konsole to be able to use the terminal.
gl: Konsole non está instalado. Instale Konsole para usar un terminal.

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
gl: Seguro que quere canalizar o texto á consola? Isto executará calquera orde que conteña cos seus permisos de persoa usuaria.

en: Pipe to Terminal?
gl: Canalizar ao terminal?

en: Pipe to Terminal
gl: Canalizar ao terminal

en: Sorry, cannot cd into '%1'
gl: Sentímolo, non se pode acceder (cd) a «%1».

en: Not a local file: '%1'
gl: Non é un ficheiro local: «%1»

en: Do you really want to Run the document ?
    This will execute the following command,
    with your user rights, in the terminal:
    '%1'
gl: Seguro que quere executar o documento?
    Isto executará no terminal a seguinte orde,
    cos seus permisos de persoa usuaria:
    «%1»

en: Run in Terminal?
gl: Executar nun terminal?

en: Run
gl: Executar

[ctx: @action]
en: &Hide Terminal Panel
gl: Agoc&har o panel de terminal

en: Defocus Terminal Panel
gl: Desenfocar o panel de terminal

en: Focus Terminal Panel
gl: Enfocar o panel de terminal

en: &Automatically synchronize the terminal with the current document when possible
gl: Sincronizar &automaticamente a terminal co documento actual cando sexa posíbel

en: Run in terminal
gl: Executar nun terminal

en: &Remove extension
gl: &Retirar a extensión

en: Prefix:
gl: Prefixo:

en: &Show warning next time
gl: &Amosar o aviso a próxima vez.

en: The next time '%1' is executed, make sure a warning window will pop up, displaying the command to be sent to terminal, for review.
gl: A próxima vez que se execute «%1», asegurarse de que aparece unha xanela de aviso, amosando a orde que se vai enviar ao terminal, para revisala.

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
gl: Configurar a variábel de contorno &EDITOR como «kate -b»

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
gl: Importante: O documento debe estar pechado para facer continuar a aplicación de consola

en: Hide Konsole on pressing 'Esc'
gl: Agochar Konsole ao premer Esc

en: This may cause issues with terminal apps that use Esc key, for e.g., vim. Add these apps in the input below (Comma separated list)
gl: Esto pode causar problemas con aplicacións de terminal que usan a tecla Esc, p. ex. vim. Liste esas aplicacións a continuación, separada por comas.

en: Terminal Settings
gl: Configuración de terminal

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Utilidades
