kate - en to gl translation catalogue (46 entries)

en: Could not open file '%1'.
gl: Non se puido abrir o ficheiro «%1».

en: Malformed JSON file '%1': %2
gl: O ficheiro JSON «%1» ten erros de sintaxe: %2

en: Could not load '%1': malformed macro; wiping it.
gl: Non foi posíbel cargar «%1»: o macro está mal formado; borrarase.

note: i18n: ectx: ToolBar (keyboardmacros)
en: Keyboard Macros
gl: Macros de teclado

en: <b>Keyboard Macros:</b> %1
gl: <b>Macros de teclado:</b> %1

en: Can't save macro during recording. Please end recoding first
gl: Non é posíbel gardar o macro durante a gravación. Finalice primeiro a gravación.

en: Recording…
gl: Gravando…

en: ended
gl: rematou

en: canceled
gl: cancelouse

en: Recording %1
gl: Gravando %1

en: Saved '%1'
gl: Gardouse «%1»

en: Loaded '%1'
gl: Cargouse «%1»

en: Wiped '%1'
gl: Borrouse «%1»

en: Usage: %1 <name>.
gl: Uso: %1 <nome>.

en: No keyboard macro named '%1' found.
gl: Non se atopou ningunha macro de teclado chamada «%1».

en: Cannot save empty keyboard macro.
gl: Non é posíbel gardar unha macro de teclado baleira.

en: <qt><p>Usage: <code>kmsave &lt;name&gt;</code></p><p>Save current keyboard macro as <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
gl: <qt><p>Uso: <code>kmsave &lt;nome&gt;</code></p><p>Gardar a macro de teclado actual como <code>&lt;nome&gt;</code>.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmload &lt;name&gt;</code></p><p>Load saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> as current macro.</p>%1</qt>
gl: <qt><p>Uso: <code>kmload &lt;nome&gt;</code></p><p>Cargar a macro de teclado gardada como <code>&lt;nome&gt;</code> e facela a actual.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmplay &lt;name&gt;</code></p><p>Play saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code> without loading it.</p>%1</qt>
gl: <qt><p>Uso: <code>kmplay &lt;nome&gt;</code></p><p>Reproducir a macro de teclado gardada <code>&lt;nome&gt;</code> sen cargala.</p>%1</qt>

en: <qt><p>Usage: <code>kmwipe &lt;name&gt;</code></p><p>Wipe saved keyboard macro <code>&lt;name&gt;</code>.</p>%1</qt>
gl: <qt><p>Uso: <code>kmwipe &lt;nome&gt;</code></p><p>Borrar a macro de teclado gardada <code>&lt;nome&gt;</code>.</p>%1</qt>

en: &Keyboard Macros
gl: Macros de &teclado

en: Record and play keyboard macros.
gl: Gravar e reproducir macros de teclado.

en: &Record Macro...
gl: Grava&r unha macro…

en: Start/stop recording a macro (i.e., keyboard action sequence).
gl: Iniciar ou deter a gravación dunha macro (é dicir, unha secuencia de accións de teclado).

en: &Cancel Macro Recording
gl: &Cancelar a gravación de macros

en: Cancel ongoing recording (and keep the previous macro as the current one).
gl: Cancelar a gravación en curso (e manter a macro anterior como a actual).

en: &Play Macro
gl: Re&producir a macro

en: Play current macro (i.e., execute the last recorded keyboard action sequence).
gl: Reproducir a macro actual (é dicir, executar a última secuencia de accións de teclado gravada).

en: &Save Current Macro
gl: &Gardar a macro actual

en: Give a name to the current macro and persistently save it.
gl: Nomear a macro actual e gardala.

en: &Load Named Macro...
gl: &Cargar unha macro por nome…

en: Load a named macro as the current one.
gl: Cargar unha macro por nome e facela a actual.

en: &Play Named Macro...
gl: Re&producir unha macro por nome…

en: Play a named macro without loading it.
gl: Reproducir unha macro por nome sen cargala.

en: &Wipe Named Macro...
gl: &Borrar unha macro por nome…

en: Wipe a named macro.
gl: Borrar unha macro por nome.

en: End Macro &Recording
gl: &Rematar a gravación de macro

en: Load %1
gl: Cargar %1

en: Load the '%1' macro as the current one.
gl: Cargar a macro «%1» como a actual.

en: Play %1
gl: Reproducir %1

en: Play the '%1' macro without loading it.
gl: Reproducir a macro «%1» sen cargala.

en: Wipe %1
gl: Borrar %1

en: Wipe the '%1' macro.
gl: Borrar a macro «%1».

en: Save current macro as?
gl: Con que nome quere gardar a macro actual?

en: Wipe the '%1' macro?
gl: Quere borrar a macro «%1»?

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: Ferramen&tas
