katebuild-plugin - en to gl translation catalogue (89 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, buildOutput)
en: Output
gl: Saída

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buildAgainButton)
en: Build Again
gl: Construír de novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelBuildButton)
en: Cancel
gl: Cancelar

en: Build & Run
gl: Construír e executar

en: Build & Run Settings
gl: Configuración de construír e executar

en: Delete selected entries
gl: Eliminar as entradas escollidas

en: Delete all entries
gl: Eliminar todas as entradas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General Settings
gl: Configuración xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useDiagnosticsCB)
en: Add errors and warnings to Diagnostics
gl: Engadir erros e avisos ao diagnóstico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSwitchToOutput)
en: Automatically switch to output pane on executing the selected target
gl: Cambiar automaticamente ao panel de saída ao executar o obxectivo seleccionado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, u_showProgressCB)
en: If the output lines start with [ # / ## ] or [ ## % ], display the latest as a message.
gl: Se as liñas de saída comezan con «[ # / ## ]» ou «[ ## % ]», amosar a última como mensaxe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, u_showProgressCB)
en: Show build progress as a message when the output pane is hidden
gl: Amosar o progreso da construción como mensaxe cando o panel de saída estea agochado.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Allowed && Blocked Commands
gl: Ordes permitidas e bloqueadas

en: Build
gl: Construír

en: Select Target...
gl: Seleccionar un obxectivo…

en: Build Selected Target
gl: Construír o obxectivo escollido

en: Build and Run Selected Target
gl: Construír e executar o obxectivo escollido

en: Compile Current File
gl: Compilar o ficheiro actual

en: Try to compile the current file by searching a compile_commands.json
gl: Buscar nun ficheiro compile_commands.json para intentar compilar o ficheiro actual.

en: Stop
gl: Deter

en: Load targets from CMake Build Dir
gl: Cargar os obxectivos do cartafol de construción de CMake

[ctx: Left is also left in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Left
gl: Enfocar a seguinte lapela pola esquerda

[ctx: Right is right also in RTL mode]
en: Focus Next Tab to the Right
gl: Enfocar a seguinte lapela pola dereita

[ctx: Tab label]
en: Target Settings
gl: Configuración do obxectivo

en: <b>File not found:</b> %1<br><b>Search paths:</b><br>%2<br>Try adding a search path to the "Working Directory"
gl: <b>Non se atopou o ficheiro:</b> %1<br><b>Rutas de busca:</b><br>%2<br>Probe a engadir unha ruta de busca ao «Cartafol de traballo».

en: Build Information
gl: Información da construción

en: There is no file or directory specified for building.
gl: Non se indicou ningún ficheiro nin cartafol para construír.

en: The file "%1" is not a local file. Non-local files cannot be compiled.
gl: O ficheiro «%1» non é un ficheiro local. Non é posíbel compilar ficheiros non locais.

en: Create directory
gl: Crear o cartafol

en: The configured working directory <b>%1</b> for the targetset <b>%2</b> does not exist.<br><br>Create the directory?
gl: O cartafol de traballo <b>%1</b> configurado para o conxunto de obxectivos <b>%2</b> non existe.<br><br>Quere crealo?

en: Failed to create the directory <b>%1</b>
gl: Non foi posíbel crear o cartafol <b>%1</b>.

en: Failed to run "%1". exitStatus = %2
gl: Non foi posíbel executar «%1». Estado de saída = %2

en: Building <b>%1: %2</b> cancelled
gl: Cancelouse a construción de <b>%1: %2</b>

en: Did not find a compile_commands.json for file "%1".
gl: Non se atopou un compile_commands.json para o ficheiro «%1».

en: Did not find a compile command for file "%1" in "%2".
gl: Non se atopou unha orde de compilación para o ficheiro «%1» en «%2».

en: Cannot make "%f" substitution. No open file or the current file is untitled!
gl: Non é posíbel facer a substitución de «%f». Non hai ningún ficheiro aberto ou o ficheiro actual non ten título.

en: Cannot make "%d" substitution. No open file or the current file is untitled!
gl: Non é posíbel facer a substitución de «%d». Non hai ningún ficheiro aberto ou o ficheiro actual non ten título.

en: Cannot make "%n" substitution. No open file or the current file is untitled!
gl: Non é posíbel facer a substitución de «%n». Non hai ningún ficheiro aberto ou o ficheiro actual non ten título.

en: Cannot make project substitution (%B). No open project!
gl: Non é posíbel facer a substitución de proxecto. Non ten un aberto!

en: Already building...
gl: Xa se está a construír…

en: Cannot execute: %1: %2 No working directory set.
    There is no local file or directory specified for building.
gl: Non é posíbel executar «%1: %2». Non hai definido un cartafol de traballo.
    Non se indicou ningún ficheiro nin cartafol local para construír.

en: Building target <b>%1: %2</b> ...
gl: Construíndo o obxectivo <b>%1: %2</b>…

en: Cannot load targets, the file %1 does not contain a proper CMAKE_COMMAND entry !
gl: Non é posíbel cargar os obxectivos, o ficheiro %1 non contén unha entrada de CMAKE_COMMAND correcta!

en: Could not write CMake File API query files for build directory %1 !
gl: Non foi posíbel escribir os ficheiros de consulta da API de ficheiros de CMake para o cartafol de construción %1!

en: Could not run CMake (%2) for build directory %1 !
gl: Non foi posíbel executar CMake (%2) para o cartafol de construción %1!

en: Generating CMake File API reply files for build directory %1 failed (using %2) !
gl: Fallou a xeración de ficheiros de resposta da API de ficheiros de CMake para o cartafol de construción %1 (con %2)!

en: Build plugin wants to execute program
gl: O complemento de construción quere executar o programa

en: The Kate build plugin needs to execute an external command to read the targets from the build tree.<br><br>The full command line is:<br><br><b>%1</b><br><br>Proceed and allow to run this command ?<br><br>The choice can be altered via the config page of the plugin.
gl: O complemento de construción de Kate necesita executar unha orde externa para ler os obxectivos da árbore de construción.<br><br>A liña completa da orde é:<br><br><b>%1</b><br><br>Quere permitir executar a orde?<br><br>A escolla pode modificarse mediante a páxina de configuración do complemento.

[ctx: @info]
en: <title>Build Finished:</title>%1
gl: <title>A construción rematou:</title><nl/>%1

en: Build <b>%1: %2</b> completed. %3 error(s), %4 warning(s), %5 note(s)
gl: Completou se construción <b>%1: %2</b>. %3 erros, %4 avisos, %5 notas.

en: Found one error. | Found %1 errors.
gl[0]: Atopouse un erro.
gl[1]: Atopáronse %1 erros.

en: Found one warning. | Found %1 warnings.
gl[0]: Atopouse un aviso.
gl[1]: Atopáronse %1 avisos.

en: Found one note. | Found %1 notes.
gl[0]: Atopouse unha nota.
gl[1]: Atopáronse %1 notas.

en: Build failed.
gl: A construción fallou.

en: Build completed without problems.
gl: A construción completouse con problemas.

en: Build <b>%1: %2 canceled</b>. %3 error(s), %4 warning(s), %5 note(s)
gl: <b>Cancelouse a construción %1: %2</b>. %3 erros, %4 avisos, %5 notas.

[ctx: The same word as 'gcc' uses for an error.]
en: error
gl: error|erro

[ctx: The same word as 'gcc' uses for a warning.]
en: warning
gl: warning|aviso

[ctx: The same words as 'gcc' uses for note or info.]
en: note|info
gl: note|info|nota|información

[ctx: The same word as 'ld' uses to mark an ...]
en: undefined reference
gl: referencia non definida

en: Cannot save build targets in: %1
gl: Non é posíbel gardar os obxectivos de construción en «%1».

[ctx: T as in Target set]
en: <B>T:</B> %1
gl: <B>O:</B> %1

[ctx: Dir as in working Directory]
en: <B>Dir:</B> %1
gl: <B>Cartafol:</B> %1

en: Leave empty to use the directory of the current document.
    Add search directories by adding paths separated by ';'
gl: Déixeo baleiro para usar o cartafol do documento actual.
    Engada cartafoles de busca engadindo rutas separadas por «;».

en: Use:
    "%B" for project base directory
    "%b" for name of project base directory
gl: Use:
    «%B» para o cartafol base do proxecto.
    «%b» para o nome do cartafol base do proxecto.

en: Use:
    "%f" for current file
    "%d" for directory of current file
    "%n" for current file name without suffix
    "%B" for current project's base directory
    "%w" for the working directory of the target
gl: Use:
    «%f» para o ficheiro actual
    «%d» para o cartafol do ficheiro actual
    «%n» para o nome do ficheiro actual sen sufixo
    «%B» para o cartafol base do proxecto actual
    «%w» para o cartafol de traballo do obxectivo

en: Target Set
gl: Grupo de obxectivos

en: Projects
gl: Proxectos

en: Session
gl: Sesión

en: Command/Target-set Name
gl: Nome da orde ou grupo de obxectivos

en: Build Command / Working Directory
gl: Orde de construción / cartafol de traballo

en: Run Command
gl: Orde para executar

en: Filter targets, use arrow keys to select, Enter to execute
gl: Filtre os obxectivos, use as teclas de frecha para seleccionar e Intro para executar.

en: Create new set of targets
gl: Crear un novo grupo de obxectivos

en: Clone command or target set
gl: Clonar a orde ou grupo de obxectivos

en: Delete current target or current set of targets
gl: Eliminar o obxectivo ou grupo de obxectivos actual.

en: Add new target
gl: Engadir un novo obxectivos

en: Build selected target
gl: Construír o obxectivo escollido

en: Build and run selected target
gl: Construír e executar o obxectivo escollido.

en: Move selected target up
gl: Subir o obxectivo seleccionado.

en: Move selected target down
gl: Baixar o obxectivo seleccionado.

en: Copy
gl: Copiar

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste after
gl: Pegar despois

[ctx: Name/Label for a compilation or build command]
en: Build Command
gl: Orde para construír

[ctx: Name/Label for a command to configure a build]
en: Configure
gl: Configurar

note: i18n: ectx: Menu (Build Menubar)
en: &Build
gl: &Construír

en: Insert path
gl: Inserir a ruta

en: Select directory to insert
gl: Seleccione un cartafol para inserir
