katekonsoleplugin - en to he translation catalogue (13 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
he: אין לך מספיק קרמה כדי לגשת אל המסוף

en: Terminal
he: מסוף

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
he: &נתב אל המסוף

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
he: &סנכרן מסוף עם המסמך הנוכחי

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
he: האם באמת ברצונך לנתב את הטקסט אל המסוך? ייתכן וזה יפעיל פקודות בתור המשתמש הנוכחי.

en: Pipe to Terminal?
he: האם לנתב אל המסוף?

en: Pipe to Terminal
he: נתב אל המסוף

en: Sorry, cannot cd into '%1'
he: אין אפשרות לעבור אל ספרייה ‏"%1"

en: &Automatically synchronize the terminal with the current document when possible
he: &סנכרן באופן אוטומטי את המסוף עם המסמך הנוכחי כאשר זה אפשרי

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
he: קבע את משתנה הסביבה EDITOR אל "kate -b"

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
he: חשוב: יש לסגור המסמך הנוכחי בכדי שיהיה אפשר להמשך עם הפעלת היישום

en: Terminal Settings
he: הגדרות מסוף

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
he: &כלים
