katetextfilter - en to he translation catalogue (10 entries)

[ctx: @info]
en: <title>Result of:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>
he: <title>תוצאה של:</title><nl /><pre><code>$ %1
    <nl />%2</code></pre>

en: You are not allowed to execute arbitrary external applications. If you want to be able to do this, contact your system administrator.
he: אתה לא יכול להפעיל כל יישום חיצוני. אם אתה רוצה לאפשר את זה, פנה אל מנהל המערכת.

en: Access Restrictions
he: מניעת גישה

en: Usage: textfilter COMMAND
he: שימוש: textfilter COMMAND

en: <qt><p>Usage: <code>textfilter COMMAND</code></p><p>Replace the selection with the output of the specified shell command.</p></qt>
he: <qt><p>שימוש: <code>textfilter COMMAND</code></p><p>מחליף את הסימון, עם הפלט של פקודת המעטפת.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result to clipboard leaving a document unchanged.
he: העתק את התוצאה אל לוח העריכה והשאר את המסמך ללא שינוי.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, copyResult)
en: Copy the result instead of pasting it
he: העתק את התוצאה במקום להדביק אותה

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: If checked, an output from STDOUT and STDERR will be merged and no errors will be reported.
    Otherwise, STDERR will be displayed as a passive message.
he: אם נבחר, התוצאה של STDOUT ו־STDERR תמוזג ולא ידווחו שגיאות כלשהן.
    אחרת - STDERR יוצג בתור הודעה פסיבית.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeOutput)
en: Merge STDOUT and STDERR
he: מזג STDOUT ו־STDERR

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
he: &כלים
