kate - en to he translation catalogue (23 entries)

en: Scroll to source
he: גלילה לקוד המקור

en: Jump to label
he: גלילה לתווית

en: Copy
he: העתקה

en: Select All
he: בחירה בהכול

en: Compiler Explorer
he: סייר הידור

en: &Open Current File in Compiler Explorer
he: &פתיחת הקובץ הנוכחי בסייר הידור

en: No file open
he: אין קובץ פתוח

[ctx: error category title]
en: CompilerExplorer
he: סייר הידור

en: Do you really want to close %1?
he: לסגור את %1?

en: Compile
he: הידור

en: Options
he: אפשרויות

en: Demangle Identifiers
he: ביטול העמסת מזהים

en: Filter Library Functions
he: סינון פונקציות ספרייה

en: Filter Unused Labels
he: סינון תוויות שאינן בשימוש

en: Filter Comments
he: סינון הערות

en: Intel Syntax
he: תחביר אינטל

en: Change Url...
he: החלפת כתובת…

en: Enter Url
he: מילוי כתובת

en: Enter Url to CompilerExplorer instance. For e.g., http://localhost:10240
he: מילוי כתובת לעותק של סייר הידור. למשל: http://localhost:10240

en: Compiler returned: %1
he: המהדר החזיר: %1

en: Reveal linked code
he: חשיפת הקוד המקושר

en: CompilerExplorer
he: סייר הידור

en: '%1' compiler flags were found. Output may not be useful.
he: נמצאו ‚%1’ דגלוני מהדר. כנראה שהפלט לא יהיה שימושי.
