katefilebrowserplugin - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Search
hi: खोजें

en: Bookmarks
hi:  पुस्तचिन्ह

en: Current Document Folder
hi: मौज़ूदा दस्तावेज़ फ़ोल्डर

en: Options
hi: विकल्प

en: Toolbar
hi: औज़ार पट्टी

en: A&vailable actions:
hi: उपलब्ध क्रियाएँ: (&v)

en: S&elected actions:
hi: चुनी गई क्रियाएँ: (&e)

en: Filesystem Browser
hi: फ़ाइलतंत्र ब्राउज़र

en: Filesystem Browser Settings
hi: फ़ाइलतंत्र ब्राउज़र विन्यास
