katesymbolviewer - en to hne translation catalogue (32 entries)

en: Show Functions
hne: फंक्सन्स देखाव

en: Functions
hne: फंक्सन्स

en: Show Macros
hne: मेक्रोज देखाव

en: Show Structures
hne: स्ट्रक्चर देखाव

en: Macros
hne: मेक्रोज

en: Structures
hne: स्ट्रक्चर्स

en: Show Subroutines
hne: सबरूटीन्स देखाव

en: Show Modules
hne: माड्यूल्स देखाव

en: Subroutines
hne: सबरूटीन्स

en: Modules
hne: माड्यूल्स

en: Show Uses
hne: उपयोग देखाव

en: Show Pragmas
hne: प्राग्मास देखाव

en: Uses
hne: उपयोग

en: Pragmas
hne: प्राग्मास

en: Classes
hne: वर्ग

en: SymbolViewer
hne: चिनहाप्रदर्सक

en: Symbol List
hne: चिनहा सूची

en: Display functions parameters
hne: फंक्सनों के पैरामीटरों ल देखाव

en: Automatically expand nodes in tree mode
hne: नोड्स ल साखा मोड मं अपने अपन फैलाव

en: Parser Options
hne: पारसर विकल्प

en: Symbol Viewer
hne: चिनहा प्रदर्सक

en: Symbol Viewer Configuration Page
hne: चिनहा प्रदर्सक कान्फिगरेसन पेज

en: Show Methods
hne: विधियाँ देखाव

en: Show Classes
hne: क्लासेस देखाव

en: Globals
hne: वैस्विक

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

en: Show Params
hne: परम्स देखाव

en: Show Variables
hne: वेरिएबल्स देखाव

en: Show Templates
hne: टैम्प्लेट्स देखाव

en: Params
hne: परमस

en: Variables
hne: चर

en: Templates
hne: प्रारूप
