katetextfilter - en to hne translation catalogue (5 entries)

en: You are not allowed to execute arbitrary external applications. If you want to be able to do this, contact your system administrator.
hne: आप कोनो अउ बाहिरी अनुपरयोग मन ल चलाय बर अधिकृत नइ हे. यदि आप मन एला सक्छम करना चाहथो तहां अपन तंत्र प्रसासक से संपर्क करव.

en: Access Restrictions
hne: पहुंच मं रोक

en: Usage: textfilter COMMAND
hne: उपयोग: textfilter COMMAND

en: <qt><p>Usage: <code>textfilter COMMAND</code></p><p>Replace the selection with the output of the specified shell command.</p></qt>
hne: <qt><p>उपयोग: <code>textfilter COMMAND</code></p><p>चयन ल निरधारित सैल कमांड के आउटपुट से बदलव.</p></qt>

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hne: औजार (&T)
