kate - en to hne translation catalogue (144 entries)

en: Kate
hne: के-एटीई

en: Kate - Advanced Text Editor
hne: के-एटीई- विकसित पाठ संपादक

en: Open File
hne: फाइल खोलव

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hne: औजार (&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hne: मदद (&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: Christoph Cullmann
hne: क्रिस्टोफ कलमान

en: Maintainer
hne: मेंटेनर

en: Dominik Haumann
hne: डोमिनिक हाउमेन

en: Core Developer
hne: कोर डेवलपर

en: Anders Lund
hne: ओन्देर लुंद

en: Joseph Wenninger
hne: जोसफ वेननिंगर

en: Hamish Rodda
hne: हामिस रोदा

en: Waldo Bastian
hne: वाल्दो बास्तियान

en: The cool buffersystem
hne: द कूल बफर सिसटम

en: Charles Samuels
hne: चार्ल्स सेमुएल्स

en: The Editing Commands
hne: संपादन कमांड

en: Matt Newell
hne: मैट न्यूवेल

en: Testing, ...
hne: जांच करत हे...

en: Michael Bartl
hne: माइकल बार्तेल

en: Former Core Developer
hne: पूर्व कोर डेवलपर

en: Michael McCallum
hne: माइकल मॅककालम

en: Jochen Wilhemly
hne: जोहेन विल्हेमी

en: KWrite Author
hne: के-राइट लेखक

en: Michael Koch
hne: माइकल कोच

en: KWrite port to KParts
hne: के-राइट पोर्ट टू के-पार्ट्स

en: Christian Gebauer
hne: क्रिस्चियन गेबे

en: Simon Hausmann
hne: साइमन हाउसमेन

en: Glen Parker
hne: ग्लेन पार्कर

en: KWrite Undo History, Kspell integration
hne: के-राइट अनडू इतिहास, के-स्पेल इंटीग्रेसन

en: Scott Manson
hne: स्काट मैंसन

en: KWrite XML Syntax highlighting support
hne: के-राइट एक्सएमएल सिंटेक्स हाइलाइटिंग आधार

en: John Firebaugh
hne: जान फायरबाग

en: Patches and more
hne: पैचेस अउ मोर

en: Matteo Merli
hne: मेतियो मेरली

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
hne: आरपीएम स्पेक फाइल मन ल, पर्ल, डिफ अउ मोर बर चमकाव

en: Rocky Scaletta
hne: राकी स्कालेता

en: Highlighting for VHDL
hne: वीएचडीएल बर चमकाव

en: Yury Lebedev
hne: यूरी लेबेदेव

en: Highlighting for SQL
hne: एसक्यूएल बर चमकाव

en: Chris Ross
hne: क्रिस रास

en: Highlighting for Ferite
hne: फेराइट बर चमकाव

en: Nick Roux
hne: निक राक्स

en: Highlighting for ILERPG
hne: ILERPG बर चमकाव

en: Carsten Niehaus
hne: कार्सटन निहाउस

en: Highlighting for LaTeX
hne: लेटेक्स बर चमकाव

en: Per Wigren
hne: पर विग्रेन

en: Highlighting for Makefiles, Python
hne: मेकफाइल्स, पायथन बर चमकाव

en: Jan Fritz
hne: जान फ्रित्ज

en: Highlighting for Python
hne: पायथन बर चमकाव

en: Daniel Naber
hne: डेनियल नेबर

en: Roland Pabel
hne: रोलेन्ड पेबेल

en: Highlighting for Scheme
hne: योजना बर चमकाव

en: Cristi Dumitrescu
hne: क्रिस्टी दुमित्रेस्कू

en: PHP Keyword/Datatype list
hne: PHP कीवर्ड/डाटाटाइप सूची

en: Carsten Pfeiffer
hne: कार्स्टेन फेइफर

en: Very nice help
hne: बहुत अच्छा मदद

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
hne: सब्बो मनखे जऊन सहयोग करिस अउ मं बताय बर भुला गेंव

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
hne: फाइल '%1'  खोले नइ जा सके: ए सामान्य फाइल नइ हे, ए एक फोल्डर हे.

en: Configure
hne: कान्फिगर

en: Behavior
hne: बर्ताव

en: &Behavior
hne: व्यवहार (&B)

en: Session Management
hne: सत्र प्रबंधन

en: Plugins
hne: प्लगइन्स

en: Plugin Manager
hne: प्लगइन प्रबंधक

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
hne: इहां आप मन के-एटीई के सब्बो मिलत प्लगइन्स ल देख सकथो . जऊन मं चेक मार्क हे, ओ मन लोडेड हे, अउ अगला बार जब के-एटीई चालू होही तहां लोड होही.

en: Name
hne: नाम

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
hne: <p>कागद '%1' सुधार दे गे हे, मं सहेजे नइ गे हे.</p><p>का आप मन एला रखना चाहथो या अपन बदलाव मन ल फेंकना चाहथो ?</p>

en: Close Document
hne: कागद बन्द करव

en: Save As
hne: अइसन सहेजव

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
hne: केएटीई ल बन्द करे के समय नवा फाइल  खोलिस, बन्द करना छोड़ा.

en: Closing Aborted
hne: बन्द करना छोड़ा

en: Starting Up
hne: सुरू करत हे

en: Reopening files from the last session...
hne: आखरी सत्र के फाइल मन ल फिर से  खोलत हे...

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
hne: ये कमांड के उपयोग दृस्य के स्थिति पट्टी ल देखाय या लुकाय बर करव

en: Show the complete document path in the window caption
hne: विंडो सीर्सक मं कागद के पूरा रस्ता देखाव

en: &Quick Open
hne: जल्दी खोलव (&Q)

en: Create a new document
hne: नवा कागद लिखना

en: Open an existing document for editing
hne: संपादन बर अभी हाल के कागद खोलव

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
hne: आप मन जऊन वाले फाइल मन ल खोले हव ओखर सूची बताथे , अउ आप मन ल ए मन ल आसानी से फिर से खोले देथे

en: Save all open, modified documents to disk.
hne: सब्बो खुले हुए, परिवर्धित कागद मन ल डिस्क मं सहेजव.

en: Reload all open documents.
hne: सब्बो खुले कागद फिर से लोड करव.

en: Close the current document.
hne: अभी हाल के कागद बन्द करव

en: Close other open documents.
hne: अऊ दूसर खुले कागद बन्द करव.

en: Clos&e All
hne: सब्बो बन्द करव (&e)

en: Close all open documents.
hne: सब्बो खुले कागद बन्द करव

en: Close this window
hne: ये विंडो ल बन्द करव

en: Open W&ith
hne: एखर साथ खोलव (&i)

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
hne: अभी हाल के कागद ल ए फाइल किसिम बर पंजीकृत अउ अनुपरयोग के उपयोग से खोलव,या अपन पसन्द के अनुपरयोग से खोलव

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
hne: अनुपरयोग के कुंजीपट सार्टकट एसाइनमेंट कान्फिगर करव

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
hne: कान्फिगर करव कि कोन से चीज औजार पट्टी मन मं प्रकट होही

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
hne: ये अनुपरयोग के विविध पहलू अउ संपादन अवयव मन ल कान्फिगर करव

en: &Plugins Handbook
hne: प्लगइन हेन्डबुक (&P)

en: This shows help files for various available plugins.
hne: विविध मिलत प्लगइन्स के मदद फाइल मन ल देखाथे

en: Sess&ions
hne: सत्र (&i)

en: Tool &Views
hne: औजार दृस्य (&V)

en: Show Side&bars
hne: बाजू पट्टी मन देखाव (&b)

en: Show %1
hne: %1 देखाव

en: Move To
hne: इहां खिसकाव

en: Left Sidebar
hne: डेरी बाजू-पट्टी

en: Right Sidebar
hne: जेवनी बाजू-पट्टी

en: Top Sidebar
hne: सीर्स बाजू-पट्टी

en: Bottom Sidebar
hne: तल बाजू-पट्टी

en: Documents Modified on Disk
hne: डिस्क मं कागद ल बदल दे गे हे

en: Filename
hne: फाइलनाम

en: Status on Disk
hne: डिस्क मं स्थिति

en: Modified
hne: परिवर्धित

en: Created
hne: निर्मित

en: Deleted
hne: मेटाइस

en: &View Difference
hne: भिन्नता देखव (&V)

en: &Reload
hne: फिर से  लोड करव (&R)

en: Could not save the document 
    '%1'
hne: कागद सहेज नइ सकिस 
    '%1'

en: Error Creating Diff
hne: डिफ बनाए मं गलती

en: Save As (%1)
hne: अइसन सहेजव (%1)

en: Save Documents
hne: कागद मन ल सहेजव

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
hne: <qt>निम्न कागद मन ल सुधार दे गे हे. बन्द करे से पहिली का आप मन ए मन ल सहेजना चाहथो?</qt>

en: Documents
hne: कागद

en: Location
hne: जगह

en: Se&lect All
hne: सब्बो चुनव (&l)

en: Split Ve&rtical
hne: खड़ा विभाजित करव (&r)

en: Split the currently active view vertically into two views.
hne: अभी हाल के सक्रिय खड़े दृस्य ल दो  दृस्य मं विभाजित करव

en: Split &Horizontal
hne: आड़े मं विभाजित करव (&H)

en: Split the currently active view horizontally into two views.
hne: अभी हाल के सक्रिय आड़ा दृस्य ल दो  दृस्य मं विभाजित करव

en: Cl&ose Current View
hne: अभी हाल के दृस्य बंद करव (&o)

en: Make the next split view the active one.
hne: अगला विभाजित दृस्य ल सक्रिय करव

en: Make the previous split view the active one.
hne: पिछला विभाजित दृस्य ल सक्रिय करव

en: Manage Sessions
hne: सत्र मन के प्रबंधन करव

en: Session Chooser
hne: सत्र चुनइया

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
hne: सत्र नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
hne: खोलव (&O)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
hne: नवा सत्र

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
hne: नाम बदलव... (&R)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_closeButton)
en: Close
hne: बन्द करव

en: Session Renaming
hne: सत्र नाम बदलना

en: Session name:
hne: सत्र नाम:

en: To save a session, you must specify a name.
hne: सत्र सहेजे बर आप मन ल एक नाम निरधारित करना होही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
hne: नवा सत्र चालू करव (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
hne: सत्र ल हस्तचालित चुनव (&M)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
hne: विडो कान्फिगरेसन सामिल करव (&w)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
hne: पिछले सत्र के मेटा जानकारी रखे रहव (&m)
