kate 0 - en to hr translation catalogue (117 entries)

en: Kate - Advanced Text Editor
hr: Kate – napredan uređivač teksta

en: KWrite - Text Editor
hr: KWrite - uređivač teksta

en: Open File
hr: Otvori datoteku

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hr: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hr: &Uredi

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
hr: &Kreni

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hr: P&rikaz

note: i18n: ectx: Menu (view-split)
en: Split View
hr: Razdvojeni prikaz

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hr: &Alati

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hr: Pos&tavke

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hr: &Pomoć

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hr: Glavna alatna traka

en: Maintainer
hr: Održavač

en: Core Developer
hr: Glavni dio razvio

en: The cool buffersystem
hr: 'Hladnokrvni' sustav međuspremnika

en: The Editing Commands
hr: &Naredbe za uređivanje

en: Testing, ...
hr: Ispitivanje, …

en: Former Core Developer
hr: Prethodni pisac glavnog dijela

en: KWrite Author
hr: KWrite autor

en: KWrite port to KParts
hr: KWrite portabilnost u KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
hr: KWrite povijest poništavanja, KSpell integracija

en: KWrite XML Syntax highlighting support
hr: KWrite XML podrška za naglašavanje sintakse

en: Patches and more
hr: Zakrpe i ostalo

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
hr: Naglašavanje za RPM Spec-datoteke, Perl, Diff i više

en: Highlighting for VHDL
hr: Naglašavanje za VHDL

en: Highlighting for SQL
hr: Naglašavanje za SQL

en: Highlighting for Ferite
hr: Naglašavanje za Ferite

en: Highlighting for ILERPG
hr: Naglašavanje za ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
hr: Naglašavanje za LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
hr: Naglašavanje za makefile datoteke, Python

en: Highlighting for Python
hr: Naglašavanje za Phyton

en: Highlighting for Scheme
hr: Naglašavanje za Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
hr: Popis PHP ključnih riječi/vrsta datoteka

en: Very nice help
hr: Jako lijepa pomoć

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
hr: Svi koji su doprinijeli, a zaboravio sam ih spomenuti

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
hr: Datoteku '%1' nije moguće otvoriti: ovo nije normalna datoteka, već je mapa.

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: &Behavior
hr: &Ponašanje

en: Session Management
hr: Upravljanje sesijama

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en:  day |  days
hr[0]:  dan
hr[1]:  dana
hr[2]:  dana

en: Plugins
hr: Dodaci

en: Plugin Manager
hr: Upravljanje dodacima

en: Name
hr: Ime

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
hr: Ovdje možete pregledati sve raspoloživa dodatke za Kate. Dodaci s oznakom su trenutno učitani, a bit će uplitani i pri svakom sljedećem pokretanju Kate.

en: Close Document
hr: Zatvori dokument

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
hr: Nova datoteka je otvorena tijekom pokušaja zatvaranja Kate. Zatvaranje je prekinuto.

en: Closing Aborted
hr: Zatvaranje je prekinuto

en: Starting Up
hr: Započinjanje

en: Reopening files from the last session...
hr: Ponovno otvaranje datoteka iz posljednje sesije

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
hr: Skriva ili prikazuje traku stanja u ovom prikazu

en: Show the complete document path in the window caption
hr: U naslovu prozora prikazuje potpunu putanju dokumenta

en: &Quick Open
hr: &Brzo otvori

en: Create a new document
hr: Izradi novi dokument

en: Open an existing document for editing
hr: Postojeći dokument otvori za uređivanje

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
hr: Ovaj popis prikazuje nedavno otvorene datoteke i omogućuje vam njihovo jednostavno ponovno otvaranje.

en: Save A&ll
hr: Spremi s&ve

en: Save all open, modified documents to disk.
hr: Spremanje svih otvorenih, izmijenjenih dokumenata na disk.

en: &Reload All
hr: &Ponovno učitaj sve

en: Close the current document.
hr: Zatvaranje trenutnog dokumenta.

en: Clos&e All
hr: &Zatvori sve

en: Close all open documents.
hr: Zatvaranje svih otvorenih dokumenata.

en: Close this window
hr: Zatvori ovaj prozor

en: Open W&ith
hr: &Otvori s

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
hr: Otvaranje trenutnog dokumenta pomoću druge aplikacije registrirane na njegovu vrstu datoteke ili aplikacijom po slobodnom izboru.

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
hr: Konfiguriranje dodjela prečaca tipkovnice za aplikaciju.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
hr: Konfiguriranje stavki koje će biti prikazane na alatnim trakama.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
hr: Konfiguriranje različitih dijelova ove aplikacije i uređivanje komponenata.

en: &Plugins Handbook
hr: &Priručnik dodataka

en: This shows help files for various available plugins.
hr: Prikazuje datoteke pomoći za razne raspoložive dodatke.

en: Sess&ions
hr: &Sesije

en: &Save Session
hr: &Spremi sesiju

en: Save Session &As...
hr: Spremi sesiju &kao…

en: Tool &Views
hr: Prikaz &alata

en: Show Side&bars
hr: Prikaži &bočne trake

en: Show %1
hr: Prikaži %1

en: Move To
hr: Premjesti u

en: Left Sidebar
hr: Rubna traka uz lijevi rub

en: Right Sidebar
hr: Rubna traka uz desni rub

en: Top Sidebar
hr: Rubna traka pri vrhu

en: Bottom Sidebar
hr: Rubna traka pri dnu

en: Documents Modified on Disk
hr: Izmijenjeni dokumenti na disku

en: Filename
hr: Naziv

en: Status on Disk
hr: Stanje na disku

en: Modified
hr: Izmijenjeno

en: Created
hr: Izrađeno

en: Deleted
hr: Izbrisano

en: &View Difference
hr: &Prikaz razlika

en: Could not save the document 
    '%1'
hr: Spremanje datoteka nije bilo moguće
    '%1'

en: Error Creating Diff
hr: Pogreška pri izradi razlike

en: Save As (%1)
hr: Spremi kao (%1)

en: Save Documents
hr: Spremi dokumente

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
hr: <qt>Sljedeći su dokumenti izmijenjeni. Želite li ih spremiti prije zatvaranja?</qt>

en: Documents
hr: Dokumenti

en: Location
hr: Lokacija

en: Se&lect All
hr: &Odaberi sve

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
hr: Podaci čije ste spremanje zatražili nisu mogli biti zapisani. Odaberite na koji način želite nastaviti.

en: Split Ve&rtical
hr: Podjeli &uspravno

en: Split the currently active view vertically into two views.
hr: Podjela trenutno aktivnog prikaza u dva uspravna prikaza.

en: Split &Horizontal
hr: Podjeli &vodoravno

en: Split the currently active view horizontally into two views.
hr: Podjela trenutno aktivnog prikaza u dva vodoravna prikaza.

en: Cl&ose Current View
hr: &Zatvori trenutan prikaz

en: Make the next split view the active one.
hr: Sljedeći podijeljeni prikaz čini aktivnim prikazom.

en: Make the previous split view the active one.
hr: Prethodni podijeljeni prikaz čini aktivnim prikazom.

en: Manage Sessions
hr: Upravljanje sesijama

en: Session Chooser
hr: Birač sesija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_sessionList)
en: Session Name
hr: Naziv sesije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openButton)
en: &Open
hr: &Otvori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonNewSession) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newButton)
en: New Session
hr: Nova sesija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameButton)
en: &Rename...
hr: &Preimenuj …

en: Session Renaming
hr: Preimenovanje sesije

en: Session name:
hr: Naziv sesije:

en: To save a session, you must specify a name.
hr: Da biste spremili sesiju potrebno je odrediti naziv.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, startNewSessionRadioButton)
en: &Start new session
hr: &Započni novu sesiju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manuallyChooseSessionRadioButton)
en: &Manually choose a session
hr: &Ručni odabir sesije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restoreVC)
en: Include &window configuration
hr: Uključujući konfiguraciju &prozora

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
hr: Označite ovu opciju ako želite konfiguraciju dokumenta spremiti mimo uređivača sesije, npr. oznake dokumenta. Konfiguracija će biti obnovljena ako dokument nije izmijenjen tijekom ponovnog otvaranja.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, saveMetaInfos)
en: Keep &meta-information past sessions
hr: Zadrži &meta-podatke iz prethodnih sesija
