KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: You do not have enough karma to access a shell or terminal emulation
hu: Nem rendelkezik elég karmával a parancsértelmező vagy terminálemulátor használatához

en: Terminal
hu: Terminál

[ctx: @action]
en: &Pipe to Terminal
hu: Át&irányítás a terminálba

[ctx: @action]
en: S&ynchronize Terminal with Current Document
hu: Terminál &szinkronizálása az aktuális dokumentummal

[ctx: @action]
en: Run Current Document
hu: Aktuális dokumentum futtatása

[ctx: @action]
en: S&how Terminal Panel
hu: Terminál panel me&gjelenítése

[ctx: @action]
en: &Focus Terminal Panel
hu: &Fókusz a terminál panelre

en: Do you really want to pipe the text to the console? This will execute any contained commands with your user rights.
hu: Biztosan át szeretné irányítani a szöveget a terminálba? Ezzel bármely parancs, amit a szöveg tartalmaz, az Ön jogosultságaival hajtódik végre.

en: Pipe to Terminal?
hu: Átirányítja a terminálba?

en: Pipe to Terminal
hu: Átirányítás a terminálba

en: Sorry, cannot cd into '%1'
hu: Nem sikerült átváltani ebbe a mappába: „%1”

en: Not a local file: '%1'
hu: Nem helyi fájl: „%1”

en: Do you really want to Run the document ?
    This will execute the following command,
    with your user rights, in the terminal:
    '%1'
hu: Biztosan szeretné futtatni a dokumentumot?
    Ezzel a következő parancsot hajtja végre az
    Ön jogosultságaival a terminálban:
    „%1”

en: Run in Terminal?
hu: Futtatás a terminálban?

en: Run
hu: Futtatás

[ctx: @action]
en: &Hide Terminal Panel
hu: Terminál panel el&rejtése

en: Defocus Terminal Panel
hu: Fókuszelvétel a terminál panelről

en: Focus Terminal Panel
hu: Fókusz a terminál panelre

en: &Automatically synchronize the terminal with the current document when possible
hu: &Automatikus szinkronizálás a terminál és az aktuális dokumentum között, amikor lehetséges

en: Run in terminal
hu: Futtatás terminálban

en: &Remove extension
hu: Kiterjesztés el&távolítása

en: Prefix:
hu: Előtag:

en: &Show warning next time
hu: Figyelmeztetés megjeleníté&se legközelebb

en: The next time '%1' is executed, make sure a warning window will pop up, displaying the command to be sent to terminal, for review.
hu: A(z) „%1” legközelebbi végrehajtásakor jelenjen meg egy felugró figyelmeztető ablak, a terminálban futtatandó parancs ellenőrzéséhez.

en: Set &EDITOR environment variable to 'kate -b'
hu: Az &EDITOR környezeti változó beállítása erre: „kate -b”

en: Important: The document has to be closed to make the console application continue
hu: Fontos: a konzolos alkalmazás futásának folytatása előtt a dokumentumot be kell zárni

en: Hide Konsole on pressing 'Esc'
hu: Konsole elrejtése az „Esc” megnyomásakor

en: This may cause issues with terminal apps that use Esc key, for e.g., vim. Add these apps in the input below (Comma separated list)
hu: Ez problémákat okozhat olyan konzolos alkalmazásokban, amik használják az Esc gombot, mint például a vim. Adja hozzá ezeket az alkalmazásokat a lenti mezőben, vesszővel elválasztva

en: Terminal Settings
hu: Terminálbeállítások

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök
