kate - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Preview
hu: Előnézet

en: Lock Current Document
hu: Jelenlegi dokumentum rögzítése

en: Lock preview to current document
hu: Előnézet rögzítése a jelenlegi dokumentumhoz

en: Unlock Current View
hu: Jelenlegi nézet feloldása

en: Unlock current view
hu: Jelenlegi nézet feloldása

en: Automatically Update Preview
hu: Előnézet automatikus frissítése

en: Enable automatic updates of the preview to the current document content
hu: A jelenlegi dokumentum előnézete automatikus frissítésének bekapcsolása

en: Manually Update Preview
hu: Előnézet frissítése kézzel

en: Disable automatic updates of the preview to the current document content
hu: A jelenlegi dokumentum előnézete automatikus frissítésének kikapcsolása

en: Update Preview
hu: Előnézet frissítése

en: Update the preview to the current document content
hu: A jelenlegi dokumentum tartalma előnézetének frissítése

en: View
hu: Nézet

en: No preview available.
hu: Nem érhető el előnézet.

en: About %1
hu: Névjegy: %1
